Pomoc, mám pigmentové skvrny! Zatím bez hodnocení.

Máš pigmentové skvrny, které ti užírají sebevědomí? I tuto vadu na kráse lze napravit. Mám pro tebe pár tipů na přípravky i procedury, které tě pigmentových skvrn mohou zbavit. Do té doby hlavu vzhůru, i přes pigmentovou skvrnu ve tvé tváři jsi krásná a jedinečná!

Proč pigmentové skvrny vznikají?

Za vznik pigmentových skvrn může porucha tvorby kožního pigmentu. Ta je způsobená přílišným působením UV záření. Příčinou může být i dědičná predispozice, stejně jako další faktory – antikoncepce, těhotenství, stres a jiné. Pigmentové skvrny se bohužel nejčastěji objevují na viditelným místech – v obličeji, dekoltu a na rukách. Naštěstí existuje poměrně hodně způsobů, jak se jich zbavit. Zjišťovala jsem za tebe!

Prevence pigmentových skvrn

Protože je odstranění pigmentových skvrn během na dlouhou trať, je snadnější, dokonce i levnější jejich prevence. Nejlepší prevencí je ochrana před UV zářením. To znamená nevystavuj se přílišnému slunečnímu záření, z tvého programu vypusť návštěvu solária a vždy u sebe měj opalovací krém s vysokým ochranným faktorem. Stydět se nemusíš ani za ten s faktorem 50! Pokud patříš do skupiny lidí s vyšším fototypem, pigmentové skvrny máš nebo si je už někdy měla, je pro tebe dostatečně silná ochrana proti slunci stejně důležitá jako pudr na večírku. Vyzkoušet můžeš třeba DUCRAY Melascreen lehký krém na opalování – pigmentové skvrny SPF 50+, za cca 300 Kč,  který zesvětluje a zamezuje vzniku hyperpigmentace , přípravek Bioderma Photoderm Laser krém na opalování proti pigmentovým skvrnám SPF 50+, za cca 350-400 Kč nebo Eucerin Sun Cream krém na opalování SPF 50+, za cca 350 Kč.

Kosmetika v boji proti pigmentovým skvrnám

O laseru nebo chemickém peelingu, který si s pigmentovými skvrnami umí poradit si povíme později, protože nejdříve můžeš na svou pokožku použít speciálně vyvinutou kosmetiku, která se umí pigmentových skvrn zbavit. Existují nejrůznější krémy, gely a séra, které fungují na principu bělení. Při jejich pravidelném používání pigmentová skvrna mizí. Opět si můžeš vybrat z široké řady přípravků. Jednotlivé značky mají vyhrazené celé sady produktů na pigmentové skvrny. Vyzkoušej například:

  • RYOR – Ryor řada proti pigmentovým skvrnám patří k těm levnějším. Jejich depigmentační krém pořídíš již za nějakých 170Kč. Přípravky projasňují a sjednocují pokožku, při pravidelném používání dochází k viditelnému zlepšení stavu. Depigmentační řada je určena pro všechny věkové kategorie.
  • DERMACOL Bělící pleťový krém Whitening (Face Cream) 50 ml – urychluje zesvětlení pokožky a redukuje pigmentové skvrny. Pořídíš cca za 100 Kč.
  • EUCERIN – Značka Eucerin si vydobyla pověst kvalitní kosmetiky, kterou seženeš hlavně v lékárnách. Eucerin má celou řadu depigmentačních produktů na den i noc, se kterými můžeš být spokojená. Cena je maličko vyšší, například jejich denní depigmentační krém pořídíš kolem 500 Kč.

Depigmentačních přípravků je opravdu hodně, vyzkoušet můžeš značku Bioderma, Dermaheal, Ainhoa Whitess, Mako Butterfly, Pharcos Spotless, Skin in balance Pigment a další. Výhodou kosmetiky zaměřené na pigmentové skvrny je její nenásilnost, snadná aplikace i cenová dostupnost.

Tip: Řekni si o depigmentační řadu produktů jako o dárek ke svým narozeninám, za vysvědčení a podobně. Je to lepší, než kdyby ti vaši koupili nějakou blbost!

Chemický peeling

Chemický peeling patří k účinným metodám, jak odstranit nechtěné pigmentové skvrny. V podstatě jde o nanesení několika vrstev regeneračního roztoku, který sloupne starou kůži a s ní postupně i pigmentovou skvrnu. Zákrok je nebolestivý, trvá od 15-45 minut a s ním se dostaví i kýžené vedlejší účinky. Krom rozjasněné a sjednocené pleti můžeš čekat i úpravu aknózní pleti, vyhlazení drobných vrásek a jizviček, stejně jako odstranění nevzhledných pórů. Ošetření je nutné opakovat. Nevýhodou chemického peelingu je následná náchylnost kůže, kdy musíš používat doporučené přípravky k jejímu promašťování a nesmíš se vystavovat slunci. Obecně doporučená doba pro chemický peeling je zima, kdy jsi na slunci minimálně. . Cena chemického peelingu se různí, někde za jedno sezení dáš 800 Kč, jinde až 1500 Kč.

Tip:  Po chemickém peelingu si neplánuj žádné rande, ve tváři budeš červená, make-up se hned po zákroku nedoporučuje, a proto zůstaň raději doma.

Odstranění skvrn laserem

Laser je dalším způsobem, jak se zbavit pigmentových skvrn. Na odstranění nežádoucí pigmentace jsou v dnešní době používány speciálně upravené lasery, které umí odstranit skvrnu, aniž by poškodily okolní část. Laser je velice efektivním řešením, někdy se však pigmentová skvrna může objevit znovu. Pro maximální účinek jsou obvykle nutná 2-4 sezení, při kterých dojde ke kompletnímu odstranění pigmentové skvrny. Cena jednoho sezení je ovlivněna velikostí pigmentové skvrny a následným množství laserových pulzů. Cena obvykle začíná na 500 Kč. Výhodou je účinné řešení, nevýhodou vysoká cena.

Babské rady

Samozřejmě existují i babské rady, podle kterých by ses měla pigmentových skvrn zbavit docela snadno. Často diskutovaná je například citrónová voda, tomu ale moc nevěř. Kdyby tě pigmentové skvrny dokázal zbavit obyčejný citrón, k čemu by byly všechny ty krémy, peelingy a lasery?

A co ty? Máš osvědčený přípravek na pigmentové skvrny? Poděl se o něj s námi!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist