Poprvé na gynekologii: Oholit/Neoholit? 5/5 (2)

Článek vhodnější hlavně pro dívky, které se na gynekologii teprve chystají. Samozřejmě, často se ptáte na otázky jak to tam bude probíhat apod. Ale časté jsou i otázky, zda se máte oholit či nechat chloupky tam, kde jsou.

Téma rozšířené a názory u něj jsou hodně odlišné, protože žádná odpověď není správná, tím pádem se o tom s někým (třeba s kamarádkou) můžeš dostat do sporu.

Jak to tedy je? Vadí gynekologovi – lékaři, když se neoholíš? Nebude mít na to nějaké řeči? Za prvé: To jestli se oholíš záleží jen a jen na tobě a i kdyby jsi tam začala pěstovat jahody, tak profesionální lékař, by ti neměl cokoliv říct (pokud by se to samozřejmě netýkalo tvého zdravotního stavu).

Na gynekologii chodí většina žen (vlastně všechny – jen některé na to tolik nedbají) a vezmi si, že lékař musí prohlížet nejen ty mladé, ale i starší generaci. A já velice pochybuji, že každá žena starší padesáti let se holí úplně na intimních místech. Babičky prostě zažily jinou módu a myslíš, že jim na to gynekolog něco řekne? To těžko.

Lékaři bude více záležet na tom, aby jsi mu dokázala říct vše, co ti leží na srdci a jen a jen pravdu o tvém sexuálním a zdravotním stavu. Také je podstatnější si doma před vyšetřením zajít do sprchy a před samotnou prohlídkou (pokud tě trápí výtok) si odskočit na záchod a např. hygienickými  ubrousky se otřít – pokud by to bylo potřeba.

To jestli se oholíš je tedy pouze tvoje rozhodnutí a i kdyby jsi tam měla čistou přírodu – nikomu to nevadí:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

6 komentářů

  1. Skvělí článek, toto mě už dlouho trápilo :)

  2. Díky, moc mi to pomohlo;))

  3. Někdy když se mi nechce tak se ani ke gynekologovi nevyholím a nechám si strniště, říkám si že je zvyklý a určitě už viděl horší věci :D

  4. Ahojky já vim že je to starší článek a intimní otázka ale i tak to zkusím můžete mi některá z vás říct jestli ste se prvně před návštěvou gynekologa oholili a jestli ano tak jestli na to třeba něco neřekl ? Dyžtak děkuju za odpověď :)

    • Myslím, že v článku to vyznělo jasně. Proč by to měl lékař komentovat? Oholit se přece není nutné, záleží jen na tobě.

  5. Ahojky :) už jsem několikrát navštívila tvůj blog proslecny.cz a chci Ti říct,že máš suprové články a pěkně si ho vedeš :-) Měla bych jednu otázku…Před pár měsíci jsem se začala holit tam dole,jenže mám vždycky podrážděnou kůži,zarůstají mi chloupky..mohla by jsi mi prosím doporučit nějaké přípravky na holení a po holení?Děkuji mnohokrát :) Any.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist