Domů Tělo & Zdraví Gynekologie Poprvé na gynekologii: Oholit/Neoholit? ...

Poprvé na gynekologii: Oholit/Neoholit? 5/5 (2)

6

Článek vhodnější hlavně pro dívky, které se na gynekologii teprve chystají. Samozřejmě, často se ptáte na otázky jak to tam bude probíhat apod. Ale časté jsou i otázky, zda se máte oholit či nechat chloupky tam, kde jsou.

Téma rozšířené a názory u něj jsou hodně odlišné, protože žádná odpověď není správná, tím pádem se o tom s někým (třeba s kamarádkou) můžeš dostat do sporu.

Jak to tedy je? Vadí gynekologovi – lékaři, když se neoholíš? Nebude mít na to nějaké řeči? Za prvé: To jestli se oholíš záleží jen a jen na tobě a i kdyby jsi tam začala pěstovat jahody, tak profesionální lékař, by ti neměl cokoliv říct (pokud by se to samozřejmě netýkalo tvého zdravotního stavu).

Na gynekologii chodí většina žen (vlastně všechny – jen některé na to tolik nedbají) a vezmi si, že lékař musí prohlížet nejen ty mladé, ale i starší generaci. A já velice pochybuji, že každá žena starší padesáti let se holí úplně na intimních místech. Babičky prostě zažily jinou módu a myslíš, že jim na to gynekolog něco řekne? To těžko.

Lékaři bude více záležet na tom, aby jsi mu dokázala říct vše, co ti leží na srdci a jen a jen pravdu o tvém sexuálním a zdravotním stavu. Také je podstatnější si doma před vyšetřením zajít do sprchy a před samotnou prohlídkou (pokud tě trápí výtok) si odskočit na záchod a např. hygienickými  ubrousky se otřít – pokud by to bylo potřeba.

To jestli se oholíš je tedy pouze tvoje rozhodnutí a i kdyby jsi tam měla čistou přírodu – nikomu to nevadí:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekÚprava fotek – (foto)návod
Další článekJak vybrat barvu očních stínů
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

6 KOMENTÁŘE

  1. Někdy když se mi nechce tak se ani ke gynekologovi nevyholím a nechám si strniště, říkám si že je zvyklý a určitě už viděl horší věci :D

  2. Ahojky já vim že je to starší článek a intimní otázka ale i tak to zkusím můžete mi některá z vás říct jestli ste se prvně před návštěvou gynekologa oholili a jestli ano tak jestli na to třeba něco neřekl ? Dyžtak děkuju za odpověď :)

    • Myslím, že v článku to vyznělo jasně. Proč by to měl lékař komentovat? Oholit se přece není nutné, záleží jen na tobě.

  3. Ahojky :) už jsem několikrát navštívila tvůj blog proslecny.cz a chci Ti říct,že máš suprové články a pěkně si ho vedeš :-) Měla bych jednu otázku…Před pár měsíci jsem se začala holit tam dole,jenže mám vždycky podrážděnou kůži,zarůstají mi chloupky..mohla by jsi mi prosím doporučit nějaké přípravky na holení a po holení?Děkuji mnohokrát :) Any.

Diskuze je uzavřena.