Domů Rodina & Škola Tvůj pokoj Pošli nepotřebné věci dál! Zatím bez hodnocení.

Pošli nepotřebné věci dál! Zatím bez hodnocení.

1

Mám ráda pořádek a nesnáším sbírání zbytečných věcí. Takže mě čas od času popadne mánie, kdy vezmu igelitky a začnu vyhazovat všechno, co domů prostě nepatří. Líbí se mi potom prostor, který se vytvoří (takže mám místo ho zaplnit věcmi novými:-)) a navíc je prý dokázané, že lidé, kteří neshromažďují spoustu zbytečných věcí, jsou vyrovnanější. Nejsem zapálenou fanynkou feng-shuei, ale něco na tom určitě bude, zkuste nastudovat.

Do jedné igelitky jdou věci na vyhození, třeba to, co už nechci darovat dál, je zničené nebo co je prostě úplně k ničemu.

Druhá taška je potom určená k darování. To jsou věci, které nejsou zničené, ani ošklivé, ale ani nemají takovou cenu, abych je chtěla někde prodávat. Takže je prostě daruju tam, kde jsou potřeba. Občas se taky sejdeme s kámoškama, dáme si něco dobrýho a měníme a měníme a měníme…

6e6904568a3c129e836c513e27498767

A třetí taška jsou věci, které prodám, protože jsou moc hezké na to, abych je vyhodila, nebo šlo například o unáhlený nákup, určitě to znáte, něco se vám strašně líbí a pak to leží ve skříni, nikdy nepoužité.

U některých věcí samozřejmě váhám, jestli je mám vyhodit nebo ne, takže se řídím pravidlem, že co jsem nepoužila/nenosila víc jak rok, jde z domu.

Nedávno jsem takový úklid dělala, říkala jsem si, že doma žádné zbytečnosti nemám a pak jsem zírala, kolik věcí jsem dala pryč.

Když chci věci darovat, tak většinou využívám stránku hearth.net, kde lidi nabízí/poptávají věci zdarma. Super na tom webu je, že o něm neví moc lidí, což jsem tímhle postem asi trošku zkazila:-) Z hearth.net už jsem získala třeba šicí stroj. Na oplátku nabízím nejen věci, které už nepotřebuju, ale i služby – překlady aj. Je to super, koukněte.

Na stejném principu funguje i stránka www.vsezaodvoz.cz

Nedaruju ale jenom na netu, když mám třeba oblečení, tak ho dávám před budovu Červeného kříže, když jsme doma třídili hračky, poslali jsme je do dětského domova. Neznamená, že když někdo věci nepoužívá, že jinému neudělají radost.

Když se rozhodnu věci vyhodit, skoro nikdy je neházím přímo do popelnice, ale většinou je dám vedle, protože si je zase třeba někdo vezme. Ale mám ozkoušeno, že i když jsem něco vyhodila přímo do kontejneru, svého nového majitele to našlo:-) Jednou jsem měla brigádu v nádražáckém bistru, kam přišel pán bez domova a nadšeně mi ukazoval, jakou našel krásnou peněženku. Radost jsem mu nezkazila a to, že jsem ji vyhodila já, jsem si nechala pro sebe.

No a prodej? Věřím, že každá z vás zná Votočvohoz, nyní nově přejmenované na Vinted. Tu stránku fakt miluju. Nejen, že tam můžeš prodávat hadříky/kosmetiku/doplňky/boty, které už nechceš, ale můžeš je s ostatníma uživatelkama vyměňovat, takže získáš nové, stylové kousky jen za poštovné. A spoustu uživatelek nabízí věci zadarmo, takže se mezi ně můžeš zařadit a někoho podarovat nebo být podarována.

Nejoblíbenějším prodejním portálem je určitě Aukro. Sama tam neprodávám, jen kdysi dávno, přijde mi to až moc profláklý. Taky se tam platí nějaké poplatky, prý minimální, ale proč platit, když můžu prodávat jinde zadarmo?:-) A velké plus má i vinted fórum, kde se občas dočtu zajímavé věci a rady.

No a na mém seznamu kde prodávat nesmí chybět ani Facebookové stránky.Super je, že skoro každé město má svůj bazar, případně bazary dle maximální ceny zboží,… stačí zadat klíčová slova, například „bazar Praha“ a vyjede ti 54687887 možností. U Facebookových bazarů mi trošku vadí, že tam není žádné hodnocení, takže si s prodejkyněmi prostě musíš věřit. Naštěstí se mi nikdy nestalo, že bych poslala peníze a zboží nepřišlo, i když občas se najdou takové, co rezervují, rezervují a po týdnu napíšou, že věci nechtějí.

aaa

Tak, teď by mě zajímalo, co děláte s nepotřebnými věcmi vy, jak často    děláte takové úklidy, jestli vůbec?:-)

 

 

 

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak na perfektní rty?
Další článekZkušenosti s krémovými očními stíny Essence
Jsem věčně optimistická, miluju život se vším, co přináší, kromě hloupých a arogantních lidí,ty nemůžu vystát:-) Bydlím v Istanbulu, živím se překlady, korekturami a psaním reklamních textů. Ve volném čase cvičím jógu, čtu, vařím a pomáhám asi 36536 neziskovým organizacím. Jsem milovnice kávy, čaje a knížek a jednou bych to chtěla spojit - mým snem je otevřít si kavárnu, kde budu dělat dobrý kafe a kam si lidi budou chodit číst:-) V lednu očekávám příchod nového člena domácnosti, malou Meryem, tak se na ni moc těším a jsem zvědavá, jak mě mateřství změní:-) Doufám, že ne moc, nemám moc ráda zdrobněliny, šišlání a tak, takže doufám, že se do téhle sféry nikdy nedostanu:-) Mějte se báječně!

1 komentář

  1. Přesně takové třídění čeká brzy mě.. skříň už se víc nafouknout nedá… a já jsem hlavně expert na ty nákupy-omyly… ale naštěstí už máme s kamarádkama zajetý ty výměnné dýchánky, protože oblečení se mi vyhazuje ze všeho nejhůř.

Diskuze je uzavřena.