Domů Rodina & Škola Cestování Prázdniny – zn. low cost Zatím bez hodnocení.

Prázdniny – zn. low cost Zatím bez hodnocení.

0

Jó, kdo by chtěl strávit prázdniny doma v pokoji čučením do zdi, že? Každá z nás chce poznávat svět, vidět co nejvíc, jenomže když má někdo hluboko do kapsy, jde to těžko.

Jedním z řešení je třeba brigáda, jenomže to jde zase těžko zkloubit – buď budeš chodit na brigádu, nebo cestovat. Jasně, jde to i tak, že měsíc brigáda, zbytek užívání si. Ale z vlastní zkušenosti vím, že když jsem na něco tvrdě makala, tak mi pak šly ty peníze z ručičky těžko:-) A tak hledám alternativy, jak si prázdniny užít bez toho, abych musela vykrást banku.

Pokud se chceš vydat někam přes noc, ale je ti líto peněz za hotel, můžeš se ubytovat u někoho zadarmo. K tomu slouží stále více oblíbený portál Couchsurfing. Tam si zadáš, kam by ses chtěla podívat, a vyjede ti seznam lidí, kteří nabízejí ubytování zdarma. Někteří z nich nemají problém ani s více lidma, takže vezmi přítele, kámošku a vyrazte. Asi tě teď napadlo – co když je to podvod, co když mi něco udělá? Každý profil má na stránce své hodnocení, takže se vůbec neboj, že by šlo třeba o nějakýho násilníka.

indir

Skvělý na Couchsurfingu je, že nejen, že se máš kde zadarmo vyspat, ale taky poznáš daná místa jinak, než jako běžný turista. Domorodec ti totiž ukáže místa, o kterých by ses možná z běžného průvodce nedozvěděla. Navíc ti řekne spoustu zajímavých informací, zblízka uvidíš, jak se žije v zahraniční domácnosti a třeba ti uvaří i něco z místní kuchyně. No existuje ještě nějaký pádný důvod, proč toho nevyužít?

Pokud se přeci jenom rozhodneš bydlet v hostelu či hotelu, doporučuju stránky Booking, Hostelworld nebo Hostelbookers. Dají se tam najít moc pěkný ceny!

Jelikož je většina památek zpoplatněná, tak se kolikrát docela plácneš přes kapsu „jen“ za to, že chceš vidět nějakou děsně slavnou katedrálu. Zkus pohledat na internetu, existují totiž různé výhody a akce. U nás v Istanbulu se dá třeba zakoupit Muzekart, tedy muzejní karta, na kterou máš dvakrát vstup do vybraných památek zdarma. Takže se to určitě vyplatí, za 350 Kč, co ušetřím na vstupu do Hagha Sofia, si dám třeba oběd. Pokud jsi v hledání na netu neúspěšná, najdi si na Facebooku stránku nebo skupinu příslušného města, do kterého jedeš, a zeptej se, uvidíš, že ti místní moc rádi poradí.

Top-10-Holiday-Travel-TipsZkus na internetu pohledat, co je kde zadarmo. Já třeba pravidelně zadávám „Free things to do in Istanbul“ a díky tomu nacházím spoustu věcí, který stojí za vidění a nestojí ani korunu, třeba taková prohlídka města.

 

Z vlastní zkušenosti vím, že poměrně dost výdajů padne o dovolené na jídlo. Pokud na dovolenou jedu, tak si několikrát dopřeju i jídlo v restauraci, ale vím, že to kolikrát prostě nejde. Takže, milé slečny, pokud se chcete skvěle najíst a neutratit přitom balík, nejezte na hlavních turistických třídách, ale někde v zapadlých bočních uličkách. Tam se ceny dost rapidně liší a jídlo není ošizené.

Jestli jsi studentka, určitě si doma nezapomeň studentskou kartičku, protože skoro VŠUDE na ní můžeš uplatnit slevu.

Pokud někam letíte, určitě srovnejte letenky od více společností, já osobně používám Skyscanner. Tam se podívám, kdy jsou letenky nejlevnější a porovná mi to různé letecké splečnosti. Taky zkusím víc měst, z Vídně do Istanbulu to bývá vždycky minimálně o tisícovku levnější než z Prahy. images (1)

Taky je super věc web Spolujízda nebo Jízdomat, kde se svezeš s někým na určitý místo a o benzín se podělíte, takže taky hodně ušetříš! A já jsem fanynka stopování, objet takhle Evropu stopem s batohem na zádech je můj (zatím) nesplněný sen.

Každopádně, je to dovolená, chápu to tak, že je odvozená od slova DOVOLIT SI:-))) Takže se klidně plácni přes kapsu a tu drahou zmrzlinu si aspoň jednou kup, užij si to bez výčitek!

A jak trávíte prázdniny vy? Potkalo vás něco zajímavého? Jste na zajímavém místě, cestujete, nebo třeba pracujete v cizině? Budu ráda, když mi napíšete mail (barborasvobodova@windowslive.com) , ať inspirujeme další čtenářky webu proslecny.cz vaším příběhem!

Mějte se bájo!

B.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekTOP 5 slev z našich drogérií #1
Další článekZbavte se přebytečného tuku na břiše
Jsem věčně optimistická, miluju život se vším, co přináší, kromě hloupých a arogantních lidí,ty nemůžu vystát:-) Bydlím v Istanbulu, živím se překlady, korekturami a psaním reklamních textů. Ve volném čase cvičím jógu, čtu, vařím a pomáhám asi 36536 neziskovým organizacím. Jsem milovnice kávy, čaje a knížek a jednou bych to chtěla spojit - mým snem je otevřít si kavárnu, kde budu dělat dobrý kafe a kam si lidi budou chodit číst:-) V lednu očekávám příchod nového člena domácnosti, malou Meryem, tak se na ni moc těším a jsem zvědavá, jak mě mateřství změní:-) Doufám, že ne moc, nemám moc ráda zdrobněliny, šišlání a tak, takže doufám, že se do téhle sféry nikdy nedostanu:-) Mějte se báječně!