Domů Ostatní Při koupi vašeho miláčka na čtyřech kolech nesázejte jen na barvu Zatím bez...

Při koupi vašeho miláčka na čtyřech kolech nesázejte jen na barvu Zatím bez hodnocení.

0

Výběr toho správného auta dá zabrat. Dobře promyšlená koupě plechového miláčka se vám ale rychle vrátí. Ještě před tím, než zarachotíte klíčky v zapalování, zamyslete se, k jakým účelům auto nejvíce využijete a jaký typ je pro vás nejvhodnější.

Zdroj: unsplash

 

Pokud se i vy při vybírání automobilu řídíte hlavně barvou, možná stojí za to, všímat si i dalších kvalit. Ať už auto využijete hlavně k přejíždění mezi domovem a prací či školou, nebo ráda cestujete ve velkém, na první místě je bezpečnost. Podívejte se na žebříček crashtestů a jak si jednotlivé značky stojí. V letošním ročníku bodovala například Tesla, BMW nebo Subaru.

 

Kam to bude?

Dieslový nebo benzínový? Otázka, která trápí nejednoho řidiče i řidičku. Na kratší přejíždění se vyplatí vůz na benzín. Naopak dieslový motor potřebuje zejména v zimních měsících zahřát, kratší vzdálenosti mu tedy nesvědčí. Podívejte se také na další výhody a nevýhody, které každý typ motoru nabízí.

 

Zkuste tichý vůz

Zamyslete se i nad elektromobilem, který v sobě snoubí několik výhod. Například ve městech můžete parkovat i v modrých zónách zdarma, malou spotřebu a s povinným ručením se neplácnete přes kapsu. Nevýhodou je však havarijní pojištění, které bývá kvůli vysoké tržní ceně elektromobilů poměrně drahé. Mrkněte se na online srovnávač, kde zjistíte cenu nejlevnějšího povinného ručení.

 

Ojeté ano, ale dejte pozor

Koupit můžete samozřejmě auto nové, ale také ojeté, což bývá kvůli menší počáteční investici častější volbou. V případě, že jste se rozhodli pro použité, buďte obezřetní a řiďte se několika pravidly. Lepší je pořídit plechového kamaráda na čtyřech kolech od přímého majitele, který si poctivě vedl servisní knížku. Díky ní si také ověříte, jestli ujeté kilometry na tachometru sedí. Autobazary je totiž často stáčejí, aby vás přesvědčili, že plecháček stojící před vámi, není až tak starý.

 

Poraďte se s moudřejším

S sebou si vezměte někoho, kdo autům rozumí – známého, kamaráda, ale klidně i automechanika. Ten vůz důkladně prohlédne a zhodnotí v jakém je stavu. Ještě před podpisem smlouvy nezapomeňte na testovací jízdu. Můžete odhalit některé nedostatky, ale také zjistíte, jak vám vůz sedne.

 

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.