Domů Trendy & Fashion Nakupování Proč nakupovat v second handech? ...

Proč nakupovat v second handech? 5/5 (2)

0

Před nedávnem jsem psala recenzi na jeden online sekáč a tu mi došlo, že většina lidí si pod pojmem second hand vybaví staré obnošené věci vhodné leda tak na hadry a nepříjemný puch dlouho nepraného oblečení a kousky z éry pomalu ještě našich babiček. Tak tomu ale již dávno není!

Dnešní sekáče bych definovala asi takto: obchod, ve kterém při troše štěstí koupíte lacině úžasné oblečení s určitou známkou kvality! Ano, opravdu jsem napsala kvality. Proč? Nejednou se mi stalo, že jsem si v klasickém obchodě koupila nová trika za lehce přemrštěnou cenu a očekávala, že alespoň něco vydrží. OMYL! Po prvním vyprání se švy otočily o 90°, takže ty co měly být na bocích najednou vévodily prostředku předního a zadního dílu! U jiného se mi zase stalo, že po vyprání se objevilo plno malých dírek u dalšího se z velikosti S na šířku stala velikost XL a z normální délky byl crop top. Zkrátka hrůza, ale tohle se u věcí ze sekáče nestane!

Další výhodou je znovupoužití oblečení, které už někdo nepoužívá, ale má dost rozumu, aby ho nevyhodili, ale pokusili se jej dát znovu do oběhu. Snažme se nežít konzumním stylem a používat věci co nejdéle a opakovaně a přemýšlejme, zda skutečně je věc již na odpis, nebo ji může ještě upotřebit někdo další.

V second handu se dají koupit originální kousky, u kterých je minimální šance, že je bude mít někdo další ve vašem okolí. Navíc se dají sehnat i značkové kousky za směšnou cenu oproti původní ceně, popřípadě i zahraniční značky.

Proč nakupovat v second handech?

Další jasnou a nespornou výhodou je nízká cena. Ve většině sekáčů se dá sehnat téměř jakýkoli kousek do 200 Kč. Ať už jde o trika, kalhoty nebo kabelky. Najdou se i takové, kde je vše za jednotnou cenu. Příkladem takového obchodu může být second hand Moment (vše za 20 Kč, výdělek jde na slony) nebo Genesis (vše za 50, většinou).

Problémem občas oproti tomu může být, že pokud nejste v nějakém lepším, skutečně je občas nutno probírat se hromadami nepoužitelných věcí, než najdete kousek, díky němuž bude vaše srdce plesat.

V second handech  zajisté nedoporučuji kupovat spodní prádlo a boty. Spodní prádlo jednak z hygienických důvodů, ale také proto, že většina je vyrobeno z materiálů, které pořád pracují a vytahují se. Pokud si koupíte nové boty, tak se mírně přizpůsobí tvaru nohy a stylu chůze, čímž pomáhají prevenci padání klenby. Boty, které už před vámi někdo nosil se ale již přizpůsobily původnímu majiteli a vám neudělají takovou službu, jako boty nové (nyní to není otázka kvality). Navíc boty na rozdíl od trika nevyperete v pračce a tak není možné je pořádně vyčistit bez toho, aby se zničily. Popravdě nechtěla bych nosit boty po někom, komu se v těchto botách potily nohy, popřípadě měl nějaké kožní onemocnění jako například plíseň nebo bradavice.

Levné sekáče jsou rájem pro kreativní lidi jako jsem já. Dá se tam koupit triko za pár korun, které se dá rozstříhat a uháčkovat z něj košík, tašku nebo puf. Pánské košile velikosti XXL na přešití nejsou nedostatkové zboží a ještě k tomu za pár korun a pokud ve svém okolí nemáte muže vhodných proporcí, který by vám nějakou starou daroval, je jasné kam se vydat. Svetry na vypárání? Samozřejmě!

Zkrátka, second hand je skvělé místo, kde nakoupit originální kousky za pár korun a ještě k tomu budete šetrní k přírodě a tak není třeba nákup si vyčítat!

MN

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.