Domů Krása & Péče Rasta copánky ...

Rasta copánky 4.7/5 (10)

4
Rasta copánky byly dříve hlavně známe v těch teplejších oblastech u černošek a jiných exotických krásek, v dnešní době už ale není zvláštností potkat slečnu nebo chlapce s touto ozdobou i u nás. Pokud máš víc odvahy, tvoje vlasy a účes ti přijde nudný a fádní, prostě už okoukaný a chceš zaujmout, tak zřejmě tohle je jedna z těch pravých možností, kterou můžeš vyzkoušet na vlastní pěst.

Jak dlouhé vlasy potřebuji mít na Rasta copánky?

Rasta copánky může mít v podstatě každý, kdo má vlasy dlouhé více jak 7 centimentrů. Určitě se ptáš „Jen?“ Ano, vlasy nemusí být nějak extra dlouhé, protože na pravé vlasy se naplétá nejčastěji syntetická vlákna kanekalonu (používá se i při prodlužování vlasů), které potom způsobují to, že  vlasy vypadají extrémně copánkovitě dlouhé. Záleží jen na tobě, jak dlouhé si je budeš přát. Pokud chceš copánky oživit různými barvičkami, tak je to samozřejmě možné. Kanekalon se vyrábí v mnoha barvách. Jak v blonďatých, hnědých, černých tak ale i modrých, růžových i zelených. Jak říkám – barva závisí na přání zákaznice.

Tyto copánky pletou vyškolené kadeřnice, jen si musíš zjistit, které to dokáží. Myslím, že v každém větším městě je minimálně jedna, která to dokáže. Spolehnout se můžeš jak na doporučení známých, tak se můžeš podívat i na webové stránky kadeřnictví (mnoho z nich už je mají + reference). Rasta copánky vydrží přibližně 3-4 měsíce, záleží hlavně na tom, jak rychle každému vlasy rostou – copánky budou totiž odrůstat, takže po určité době, pokud je chceš nechat déle, si znovu ke kadeřnici budeš muset zajít.

Nedoporučuje se to majitelkám jemných, polámaných nebo hodně slabých vlasů. Kanekalon je zatíží, sice ne moc, ale slabé vlasy to oslabí ještě více. Vy se zdravými vlasy ale můžete jásat. Napletení rasta copánků trvá přibližně 5 – 10 hodin (podle zručnosti kadeřnice) a stojí od 2 000 do 6 000 Kč.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak zaujmout tvého vysněného?
Další článekPapiloty na vlasy
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. Kamarádka mi dělá a naučila mě plést rasta copánky z chemlonu. V létě jsou krásné a veselé. Máme jich třeba jen 10 a vypadá to moc pěkně. Teď chce ta kamarádka dredy, takže rasty už jí dělat asi nebudu :D

    • Ahoj a prosim te nemohla bys mi rict jak se delaj a nebo spon nak poradit moje sestricka by je hrozne chtela jenze mamka ji je nechce nechat udelat prej je nato mala aby zato dala tolik penez dekuju ti predem Verca

Diskuze je uzavřena.