Domů Krása & Péče Papiloty na vlasy Zatím bez hodnocení.

Papiloty na vlasy Zatím bez hodnocení.

12
Nevíš, co to jsou papiloty? To je velká chyba. Protože pokud toužíš po originálním a jiném účesu, který není těžký a sluší téměř každému, určitě se ti budou hodit. Můžeš jimi dosáhnout jak velkých tak malých vlnek.
Papiloty, jak už jsem napověděla patří na hlavu, do tvých vlasů, je to tedy jeden z mnoha prostředků, jak si přes noc vytvarovat účes a neničit si vlasy žehličkou nebo kulmou. Narozdíl od klasických tvrdých natáček s nimi můžeš pohodlně spát a nikde tě nemusí nic tlačit. Na vlasech vypadají trošku jako červíčci a po jejich natočení do vlasů je tvůj vzhled doopravdy legrační – proto doporučuju použít je až večer, když máš jistotu, že nikam nepůjdeš. Dají se koupit v drogériích nebo na internetu  a hlavně, to co nás na nich nejvíce láká: dokáží vytvořit krásné vlny za poměrně nízkou cenu. Já na svoje poměrně husté vlasy potřebuji přibližně 10 – 15 papilotů, které v drogérii vyjdou cca od 50 – 200 Kč a dají se používat znova a pořád dokola – výdrž mají vcelku velkou, takže se nemusíš bát, že po jednom použití bys je měla vyhodit. Já sama ale spíše místo klasicky rovných papilotů upřednostňuji ty ve tvaru kytiček. To, proto že na konci je dírka, za kterou se druhý konec papilotu po obtočení vlasů přichytí a vydrží celou noc bez rozmotání.
A jak je správně používat? Používáme je na mokrou hlavu – nesmí být mokré, aby z nich ještě kapala voda. Jsou vhodné spíše částečně vysušené, vlhké vlasy, To proto,aby ti stačily přes noc uschnout a lépe se s nimi pracovalo. Při mytí používáme klasický šampon na který jsme zvyklí, ale vyhýbáme se kondicionéru, po kterém by naše vlnky rychleji splihly. Po umytí a částečném vysušení naneseme trochu tužidla, pro dlouhotrvanlivost vln.

Vlasy rozčešeme, a rozdělíme na stejně široké prameny vlasů. Orientujeme se podle toho jak máme široké papiloty. Na úzké druhy je potřeba méně vlasů a vlnky budou menší – spíše lokýnky. Pokud máme velký průměr papilotů vlasů můžeme použít více a vlny budou větší, volnější.

Uchopíme pramen vlasů papilot a od kořínků směrem k tváři a výše namotáváme přibližně do třičtvrtě délky pramenu. Papilot buďto zavážeme (v případě rovných druhů) či provlékneme (v případě kytiček) a takto pokračujeme se všemi prameny. Nemá cenu je sundávat pokud vlasy nejsou dosušené, či vlhké – je proto lepší si je nechat přes noc a ráno přefoukat ještě natočené fénem, a až tak za pět minut sundat a přelakovat lakem.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekRasta copánky
Další článekPotřebuješ vyšší sebevědomí?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

12 KOMENTÁŘE

  • zkus koupit ne ty normální rovné, ale ty kytičky – zahákneš je do sebe a drží jak přikované:)

 1. Já hledala ty kytičky ve všech drogériích aji na internetu a nikde je nemají :(
  Ta obyčejné rovné nechci…Nevíte někdi, kde by se dali ještě sehnat?

 2. Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nevíš o nějakém internetovém obchodě, kde by se daly sehnat ty květinové papiloty? Děkuju :))

 3. Tak já je teda měla na hlavě a spí se v tom příšerně. Pravda, jsou sice pěnové, ale to nic nemění na tom, že když ležíte, tak vám to talčí na hlavu, protože máte z pramenů vlasů udělané takové malé drdoly. No, já nevím, já se radši vracím zpět ke kulmě.. :D.. Sice, pravda, jedna holka ze třídy to má úplně luxusní, jak si to udělá, ale já jsem si to udělala přes víkend a ráno vypadala jak pako – vlasy po ramena jsem měla dlouhé asi tak pod uši :D

  • Ono je to hodně o zvyku – je pravda, že někdo v tom prostě spát nemůže, ale když si to budeš dělat častěji, tak ti to ani potom nepřijde nepříjemné v tom spát, alespoň u mě to tak bylo.

   Pak taky záleží na tom, jak moc velké prameny vezmeš, když jich uděláš doopravdy hodně, tak to je spíš afro:))

 4. Ahojky,chci si koupit papiloty,ale nevím jaký průměr,můžete mi prosím poradit:)

 5. Ahoj, chtěla jsem se zeptat jak mám udělat hezký vlny? :)
  Když jsem to dělala poprvé tak jsem měla hrozny AFRO, jak se tomu mám vyhnout? :(

Diskuze je uzavřena.