Domů Rodina & Škola Moje zápisky Rekonstruujeme byt IV. + vše okolo ...

Rekonstruujeme byt IV. + vše okolo 5/5 (1)

36

Hezké úterní dopoledne, zas jsem se na chvíli odmlčela, ale bylo to z několika málo důvodů – měli jsme hodně práce, domů jsme se vraceli většinou pozdě a unavení a taky jsem se nejvíc těšila, až Vám tu dám nějaké fotky z nákupu v Ikey a Scontu, kam jsme jeli až včera. Jeli jsme poměrně brzo, ale domů se vrátili až před jedenáctou, protože na dálnici se zřejmě stala nějaká nehoda, takže jsme v Praze trčeli o dost déle.

Nejdřív se Vám chci pochlubit s novým telefonem, na který jsem se strašně těšila, protože ten starý mě už hodně zlobil a přišla jsem kvůli němu o dost hovorů a sms zpráv, tak byl čas podívat se po novém. Ostružina podle mě patří k těm nejhezčím a (pro mě) nejpraktičtějším telefonům. Nepoužívám totiž (až na výjimky) moc aplikací, nepotřebuju hry ani androida či mac OS. Za bílou verzi jsem si poměrně připlatila, ale stálo to za to a jsem moc spokojená. Bohužel, pro ty co by o něm uvažovali – rovnou musím říct, že u Blackberry je nutné koupit si speciální internet v mobilu od O2 (BIS) – (jinak je vlastně úplně nepoužitelný) a mě to vyjde na 550 Kč měsíčně navíc, což určitě není malá částka za to, že si budu moct vyřizovat e-maily, kalendář apod.

DSCN5402 DSCN5406

Teď už ale k těm nákupům, které jsem vás slibovala už od pátečního chatu, za který vám jen tak mimochodem chci poděkovat, protože je super psát si s lidmi které sice vůbec neznám, za to oni znají dobře mě:D.

Jeli jsme do Prahy s jasným nákupním seznamem, co nutně potřebujeme a co musíme koupit. Plán byl takový – nejdřív do Ikey na blbůstky a pak do Sconta. V Ikee jsem měla vybranou postel, ale nemohla jsem si pomoct, nelíbila se mi. Teda – na obrázku byla moc pěkná a už jsem jí párkrát viděla i ve skutečnosti, ale pak když jsem na ní seděla, nějak mi prostě do našeho bytu nezapadala, Tomášovi se stejně nelíbila, takže jsme jeli pro postel do Sconta.

Náš TIP: Chystáte se k rekonstrukci? Přečtěte si zajímavý článek jak vybrat plastová okna!

V Ikee jsme koupili spoustu blbostí. Omlouvám se za ne úplně extra kvalitní fotky, ale chtěla jsem Vám to ukázat dřív než to uklidíme (zatím to nemáme kam dát, protože pokoje ještě nejsou vymalované, takže vše čeká ve sklepě) a proto jsem fotila mobilem a asi v jedenáct večer, kdy světlo není nejlepší, ale snad Vám to nebude příliš vadit. Nemůžu říct z čeho mám úplně největší radost, protože jsem nadšená ze všeho. Každopádně vám napíšu, co nutně jsme potřebovali a co jsme koupili.

Nutně jsme potřebovali deky, povlečení a všechen takový textil okolo. Koupila jsem nějaká prostěradla (ty se hodí vždycky), povlečení a protože jsme si s Tomášem řekli, že když spíme pod dvěma dekama v noci to stejně dopadne tak, že jedna leží na zemi a oba spíme pod jednou, koupili jsme jednu přikrývku, tu s největšími rozměry (200 x 200 cm) a na tu se v Ikee skvěle shání povlečení, protože nemusíte kupovat 2x jednolůžkové, ale přímo jednobalení, kde jsou dva polštáře a povlak na tu obrovskou přikrývku. Protože mi doma vždycky strašně chyběly takové ty ozdobné polštářky, koupili jsme jak výplň, tak i povlak v černo – bílo-šedé variantě. Jsou moc příjemné a určitě je využijeme.

IMG-20130812-00055

Když ještě zůstanu u textilu, měla jsem vyhlídnuté závěsy, ale když jsem je uviděla ve skutečnosti, vůbec se mi nelíbily. Takže jsme na místě vybírali jiné. Pro Tomáše bylo nejdůležitější, aby byly z dobrého materiálu a co nejmíň propouštěly světlo, protože mu vadí, když ho ráno budí sluníčko, takže jsme koukali spíš po těch tlustějších. Nakonec jsme (dobře spíš já) vybrali takové tmavo červeno-fialové závěsy. Super je, že v ložnici máme přesný rozměr oken jako dělají závěsy v Ikee, takže se nemusíme zabývat zkracováním ani prodlužováním.

IMG-20130812-00053

Taky jsme se samozřejmě zastavili u svíček, moje věčné prokletí. Vtipné bylo, že v Ikee jsou asi na čtyřech místech. Přijeli jsme na začátek – svíčky – „musím si nějaké vzít“, jeli jsme dál – svíčky – „ještě si nějaký vezmu“ a na konci – svíčky „svíček nikdy není dost“. Takže nakonec jsem si koupila ty jejich klasické ve skle (ty za 29 Kč co voní jako… nedá se to popsat, miluju je!) samozřejmě vanilkové aroma a ještě nějaké červené, které jsou taky úžasné. Už se těším, až je v novém bytě budu moct zapálit. + kvůli tomu, že mi pořád schází svícny na klasické čajové svíčky (které jsme samozřejmě taky koupili), vzala jsem i takové malé tři hezké růžové svíčky v krásných květinových kalíšcích. Až vyhoří, kalíšek budu moci použít jako svícen.

IMG-20130812-00042

IMG-20130812-00047Koupila jsem si taky nějakou malou lampičku k sobě na stůl. Tomáš sice prostestoval, on na květinový vzor není, ale slíbila jsem, že mu nebude příliš na očích a dám si jí k sobě do koutku, takže dobrý kompromis (jako u většiny květinových věcí). Stínidlo je naprosto úžasné, květinový vzor a k tomu jsem vzala normální bílý podstavec. Původně jsem chtěla skleněný, ale pak se mi v reálu příliš nelíbil.

IMG-20130812-00038Nakoupila jsem taky zrcadla, důležitou součást kosmetického koutku. Jedno úplně klasické, velké, které si dám do pokoje k oknu na líčení a druhé malé, to známé otáčecí na dlouhé noze, kde je jedna strana normal, druhá zvětšovací, určitě ho znáte.

IMG-20130812-00036

IMG-20130812-00040Další věc, kterou jsem taky vůbec nechtěla koupit, ale nechala jsem se strhnout Tomášovým „Koukej na ten starej budík“. Budík je fakt super a na nočním stolku vypadá hrozně pěkně. Jo, jeto sice blbost, ale stejně z ní mám radost.

IMG-20130812-00041

IMG-20130812-00061Věc, z které mám obrovskou radost a myslela jsem, že snad nikdy nic podobného nenajdu jsou nástěnné hodiny. Mně se totiž snad žádné nikdy pořádně nelíbily. Připadaly mi vždycky takové strohé, stejné, nic moc. Nevybrala jsem si v Ikee ani nikde jinde a nakonec to vyřešilo Sconto, které tam mělo vystaveno úžasné hodiny asi v pěti vzorech. Vybrala jsem si zase kytky k sobě a vzali jsme i jedny s motivem hroznového vína (ve stejném stylu) do kuchyně. Jsou vážně krásné!

IMG-20130812-00060

Čeho jsem si nakoupila docela dost – krabic! Krabice jsem vzala v Ikee, poměrně pevné, bílé, které se mi budou hodit do knihovky a ke kosmetickému stolu. Mám v plánu do nich dávat kosmetiku, laky a i různé blbůstky okolo. Mají je v Ikee v různých velikostech. Já si vzala šest malých a dvě větší.

IMG-20130812-00063Postel, kterou jsme nakonec vybrali mě zezačátku nechávala na rozpacích. Ale pak jsem si na ní lehla a bylo jasno. Dodávají ji totiž rovnou i s roštem a s matrací (třeba v Ikee je nutné si vše koupit zvlášť) a matrace je ohromně příjemná a za poměrně dobrou cenu. Navíc kombinace dřeva v bílé a světle hnědé je super.

IMG-20130812-00020Koupili jsme ještě spoustu věcí, které jsem ale většinou nefotila, protože buď nebyl čas, nebo šlo o maličkosti. Například jsme konečně objednali kuchyňskou linku, máme už zaplacenou lednici, psací stoly, šatní skříň (také ze sconta). Kupovali jsme i nějaké drobnosti do kuchyně, skříň na kabáty a boty do chodby a bodová světla do ložnice, kuchyně, chodby a na záchod. Koupila jsem si konečně i nějaká ramínka do skříně, protože jich mám neustále nedostatek, noční stolky, knihovnu na knížky a úžasnou stoličku ke kosmetickému koutku!

IMG-20130812-00007

Tomáš: "Na tomhle vozíku by se dobře vozilo šampaňský a jahody!:D"
Tomáš: „Na tomhle vozíku by se dobře vozilo šampaňský a jahody!:D“

Nepsala jsem ceny ani žádné info navíc. Je toho totiž hrozně moc, kdyby vás cokoliv co není v článku zajímalo, klidně se v komentářích zeptejte:)

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekZeleno-modré líčení + (foto)návod
Další článekGliss Kur – Posilující maska Ultimate Oil Elixir
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

36 KOMENTÁŘE

 1. upřímně ta postel se mi nelíbí, ta bílá kovová byla krásná. Jen by mě zajímalo to jste vyloupili banku ? :D Nebo jste si vzali hypotéku ? Také by mě zajímalo jestli teda s Tomášem budete bydlet jen vy dva sami ?

  • Ta bíá kovová se mi ve skutečnosti potom vůbec nelíbila, na obrázku ale byla skutečně krásná, to souhlasím. Banku chystáme vyloupit:D Ne, o financích nechci moc mluvit, stejně tak s bydlením, protože to není jen moje věc a rozebírat to tady není úplně to, co bych chtěla. Jediný, co tak můžu bez výčitek říct je, že jsme banku nevyloupili, hypotéku si nevzali. Já dlouhou dobu šetřila, protože jsem věděla, že budu rekonstruovat:)

 2. Já jenom … proč je u Blackberry nutný ten internet v mobilu od O2? o.O :D

  • Protože jinak můžeš jen volat a psát smsky, nemůžeš na net, nemůžeš využít všechny aplikace a nativní aplikace blackberry. To si rovnou můžeš koupit nějaký jiný telefon s jiným OS :)

 3. Jsou to moc hezké věci. Já když se dostanu do Ikei, tak ji celou vykoupím. Mají tam spustu, jak říkáš „blbůstek“, a ty já prostě miluju:)) Ve Scontu moc nenakupujeme, ložnici jsme si zařídili podle Ikei. Ale ty tvoje věcičky jsou fakt parádní! Myslím, že přemluvím toho svýho a zajedem tam taky :DBude se na to muset psychicky připravit:)
  Jo a ten mobil je taky hezký. Já mám HTC a s tímhle nemám zkušenosti, ale vypadá fakt dobře. Hlavně aby ti vydržel :O :))
  S těma kytkama máme stejný vkus.
  Hezký zbytek prázdnin :D

 4. Moc pěkné…moji rodiče mají taky tohle povlečení :D hodně nakupujem v Ikee ;)

 5. Ahoj chtěla bych se zeptat kolik stálo to malé otáčecí zrcadlo? Už dlouho o něm přemýšlím.

 6. No jo, vonné svíčky, to je nutnost :D Nemáš něco společnýho s mým bráchou? :D Taky má hafo balení vonných svíček :D
  Jinak, ten mobil je krásný! A na to, že jsi to fotila v 11 večer, tak to fakt dobře fotí! :)

 7. joo tak v Ikee jsme si taky asi cca před 3 týdny koupili to zrcátko a svíčku-oranžovou :D krásně voní a to srdíčko je boží..:3

 8. Ty svíčky jsem si nakoupila taky, budík už mám delší dobu, ale radši bych ho neměla, je tak hlasitý!! :D a já jsem lenoch… Závěsy mám podobné, miluju když je úplně zataženo a já můžu klidně spát… Nákupy jsou super, zbožňuju nakupovat doplňky do bytu :DD

 9. Týjo, vypadá to moc pěkně, dokonce se mi tato postel zamlouvá víc, než ta předchozí. Ta část s těmi svíčkami je prostě dokonale popsaná,“svíček nikdy není dost“! :DD Už se těším na fotky toho všechno v kompletním provedení – alias ve finální části rekonstrukce. :) Přeju pevné nervy a dostatek energie při další části rekonstruování a užij si zbytek prázdnin! :)

 10. Ten budík jsem dneska držela v ruce a strašně se mi líbí, ale přítel mi ho rozmluvil, prý se mi do pokoje nehodí:(:D Ale ty hodiny! Wow, budete to tam mít nádherné!

  • Ty hodiny jsou krásné a kdybys ještě viděla ty do kuchyně, ty pak taky musím vyfotit, jsou snad ještě hezčí než tyhle moje :))

 11. Ahoj, vypadá to všechno opravdu moc pěkně .. dobrý vkus! Jinak jak je to s těma tvojima kočičkama, nevím, jestli jsi to tu už někde psala, ale jsou už obě doma? Pěkný zbytek prázdnin! :) Janča

  • Ahoj, Sisinka byla s náma doma celou dobu, je samozřejmě celá od barvy jak se tam pořád motá:D Jinak Lila byla měsíc pryč a konečně se před dvěma dny vrátila!!! Hurááá :)

 12. Ta obrovská peřina je super! Přítel ji taky kupoval (taky v Ikei) a já si ji užívám :-D Sice on z toho moc nemá radost, když mu ji každou noc seberu a nechám si ji :-D

  • Dobře děláš :D To my se o peřinu právě moc neperem ani když spíme pod jednou malou, takže z toho ani nemám moc velký strach :)

 13. Tak BlackBerry je úžasný mobil a strašne ti ho závidím (no v dobrom samozrejme)…Hned by som ho brala a aj v bielej :) Popravde v bielej sa mi páči najviac :3
  Závesy sú strašne pekné milujem takúto fialovú farbu :3.
  Sviečky sú tak isto všetky veľmi pekné aj čo sa týka vzhľadu :)A určite aj vône že?Lampička je úplne dokonalá mám strašne rada kvetinové vzroy a hlavne ked sú v spojení s bielou.Vyzerá to tak romanticky :)Zrkadlo je veľmi pekné a jednoduché :)Takéto mám najradšej :)Budíky ja osobne moc nepoužívam vôtšinou si nastavím budík na mobile,no takýto by som brala hned je strašne pkený :33.Nástenné hodiny sú úžansé pôsobia tak,tak staro a to je na nich úžasné…Tak krabice,súčasť každej domácnisti :DDD.Posteľ je úžasná strašne sa mi páči tá kombinácia dreva a bielej :)

  Strašne pekné veci si si kúpila Mers :)

  • Díky moc! Z mobilu mám fakt radost, protože si ho přeju už dlouhou dobu. :)

 14. :o máš moc hezký mobil…hned bych ho brala :DD…jinak myslím, že máš moc dobrý vkus, líbí se mi všechny věci, co sis koupila…jinak miluju příspěvky o bytové dekoraci, protože je to hodně zajímavé :DDD já osobně bych si celý svůj pokoj úplně přestavěla mít svolení a peníze…takže super no :D

 15. Teda, těšim se na fotky až budete mít hotovo :)).

  Jinak, můžu se zeptat ajou máš normálně zrcadlovku? :)

  • Nemám zrcadlovku, mám klasický kompakt (i když nevypadá jako kompakt:D) Fuji S4200. Jinak v poslední době fotím spíš Tomášovým, protože svůj mám někde zabalený kvůli rekonstrukci a ten má Nikon Coolpix P500

 16. Mám hrozně ráda doplňky do bytu a ještě víc, když se můžu nechat inspirovat. Krásné věci!

  Mám takovou strašně blbou otázku :D. Hrozně mě zaujal ten budík, je vážně pěknej. Chtěla bych se zeptat, tiká moc hlasitě? Já bych totiž nesnesla mít nahlas tikající budík u postele, znervózňovalo by mě to a neusnula bych.
  Jo, fakt divná otázka, ale docela by mě to zajímalo ;D

 17. Ten mobil je vážně nádhernej! :D ale nejsou ty tlačítka moc malinkatý? nebo se mi to jenom zdá? sice vím že je to blbá otázka, ale strašně mě to zajímá :D děkuju za odpověď ;)

  • Jsou menší, ale je to o zvyk, píše se na něm skvěle a řada Bold u Blackberry mají nejlepší klávesnice, které u mobilů můžeš sehnat. Já jsem i před tím měla mobil s hw klávesnicí (nemám ráda tu dotykovou), takže jsem si na to skutečně rychle zvykle a píše se na něm neuvěřitelně rychle a bez problémů. Jediné, co bych asi udělala jinak jsou ty tlačítka úplně na krajích, ty jsou totiž trošku zaoblené, takže se špatně nahmatávají, ale nic strašného :)

 18. Mě se teda nejvíc líbí ty hodiny a ty voňaví svíčky. Kdykoliv jdu do Ikey, tak u těch miniregálků stojím půl hodiny a nechávám se unášet tou skvělou vůní :D

  • To mi povídej, vzala jsem si jich asi deset a pořád se mi to zdá málo. Až zase ušetřím, tak tam pojedu a koupím si jich tak sto :D

 19. Heh :D Tenhle koberec mám taky :D
  A na podzim se bude vyhazovat, kupovat se mi novej, celkově se mi budou kupovat nové věci do pokoje :)
  Jenže ten můj koberec je narozdíl od toho vašeho asi přes 12 let starej, takže :D

  • Ten koberec už tu možná je ještě déle:D Bydlíme totiž teď v domě a neměnil se tu koberec už dlouho :))

 20. Všechny ty věci vypadají skvěle. A ty svíčky ♥ Kdybych měla někde poblíž Ikeu, tak vykoupím snad všechny svíčky co mají. :D

Diskuze je uzavřena.