Domů Tělo & Zdraví Životní styl Relaxace díky bylinkové koupeli

Relaxace díky bylinkové koupeli

3

Jsi psychicky tak fyzicky vyčerpaná, unavená? Nic tě nebaví, cítíš se lidově řečeno pod psa? To je jasné znamení toho, že potřebuješ pořádnou dávku relaxace a nemusí to znamenat pouze to, že si lehneš do postele a usneš. Vyčistit si hlavu, odpočinout si, ulevit svému tělu a skvěle se vykoupat – o tom je bylinková koupel.

Takovou koupel plnou bylinek si můžeš dopřát nejen v lázních a na ozdravných pobytech, ale také u sebe doma, ve své vlastní koupelně. Bylinkové koupele navíc při správném provedení a výběru mohou zmírnit různé zdravotní potíže a pořádně tě povzbudit. A stačí ti k tomu jen bylinky, které není vůbec těžké sehnat.

Co budeš potřebovat? 

Hrst bylinek (podle tvého výběru)

Litr (horké) vody

Cedník

Vezmi si hrst bylinek (obvykle se udává 150 – 200g) a nech je půl hodinky vylouhovat v jednom litru vařící vody. Poté si k ruce připrav cedník a bylinky odděl od horké vody, kterou posléze nalij do své připravené koupele.

Jaké bylinky zvolit? Takový heřmánek napomáhá ošklivým ekzémům a špatně se hojivým zraněním a kožním problémům, meduňku zvol pokud máš problémy s nervozitou nebo se spánkem. Máta je skvělá pro dýchací obtíže jako je astma, zánět průdušek nebo suchý kašel. Růži zase můžeš použít na nervozitu, nespavost nebo bolesti hlavy. Každá bylinka je jiná a každá ti pomůže tak trošku jiným způsobem, záleží jen na tobě, jakou zvolíš a čemu dáš přednost.

Pokud se rozhodneš bylinkovou koupel vyzkoušet, nezapomínej i na správné prostředí. Nemělo by tě nic vyrušovat, nepoužívej bylinky, které ti nejsou aromaticky nebo jinak příjemné, klidně si v koupelně zapal svíčky nebo jen ztlum světlo, můžeš zkusit i nějakou relaxační a klidnou hudbu. Neplánuj si bylinkovou koupel na dobu, kdy víš, že tě něco (nebo někdo) bude od relaxace neustále vyrušovat a kdy se nebudeš cítit dobře.

 Tento můj článek můžeš najít i na webu krásná.cz

Předchozí článekRichard Matheson: Já, legenda
Další článekPečuj o své clip-in vlasy
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

3 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj Mersz .. Když tam dám mátu , nebude vůně moc silná? A neznáš nějakou bylinku na bolení zad ? Poslední dobou mě strašně bolí záda a břicho asi netušíš co to může být že? :D:D Děkuju

  • Ahoj,

   záleží na tom, jak ti máta voní, mě voní hodně příjemně, takže by mi nevadila. Jinak co se týče těch zad, myslím že všechny na ty fyzické podněty zaberou hodně podobně:) Každopádně jestli ti můžu něco doporučit tak určitě pivoňka nebo přeslička, ty jsou vyhlášené.

   • Ahoj Mers..:) Teda lépe řečeno Luci..:) Tady ten tvůj blog je super..:) Náhodou jsem na něj narazila…A je to paráda..smekám..:)
    Ale v tobě vždycky něco bylo..:) Takže jen tak dál..
    Zdraví tvoje bývalá spolužačka Petra Vrubelová ( Novotná za svobodna )..:)

Diskuze je uzavřena.