Domů Krása & Péče Vlasy Pečuj o své clip-in vlasy Zatím bez hodnocení.

Pečuj o své clip-in vlasy Zatím bez hodnocení.

1

Clip-in vlasy se v poslední době staly nedílnou součástí e-shopů a obchodů, které se zaměřují na krásu a vlasy. Není divu – snad každá žena a dívka by si přála mít dlouhé a zdravé vlasy, které působí přirozeně a spousta z nich také nechce podstupovat náročné a drahé permanentní prodlužování u kadeřnice. Clip-in jsou v tomhle ohledu rozhodně nenahraditelné. Článků už jsem o nich napsala spoustu, i přes to se mě ale často slečny ptají na detailnější otázky a hlavně co se péče týče. Pečovat o vlasy clip-in totiž není nic složitého, jen se musíš naučit několik důležitých pravidel a kroků, které bys měla dodržovat.

Mytí

Co se týče umývání clip-in vlasů – vzhledem k tomu, že se ve většině případů jedná o pravé lidské vlasy, zaslouží si stejnou péči jako tvoje vlastní hříva. Na mytí použij šampon a kondicionér, který sama používáš a jednou za čas je dobré použít hluboce hydratační vlasovou masku. Frekvenci mytí bys neměla přehánět. Clip in se nemastí stejně jako pokožka tvé hlavy a proto je určitě nemusíš mýt každý den. Také zapomeň na horkou vodu, která by vlasy mohla znehodnotit, zvol raději vlažnou vodu.

Česání 

Když rozčesávat, tak opatrně a s jemností. Nejlepší jsou hřebeny s přírodními štětinami, které se používají, aby se vlasy mechanicky nepoškodily. Nepoužívej násilí, clip-in vlasy logicky samy nedorůstají, takže si dávej pozor, abys vlasy zbytečně se silou hřebenem nevytrhávala.

Tepelná úprava

Clip in vlasy můžeš fénovat, žehlit, dokonce i kulmovat, přesně tak jako své vlasy. Bohužel musíš počítat s tím, že častou tepelnou úpravou jim zkracuješ životnost a je proto o dost důležitější volit správnou vlasovou kosmetiku a čas od času je hydratovat vlasovou maskou. Pokud přemýšlíš o tom, jestli je lepší vlasy po umytí vyfénovat nebo nechat volně uschnout, rozhodně je pro ně šetrnější nechat je uschnout jen tak, bez použití teplého vzduchu.

Nežehli je nějakou nekvalitní žehličkou s kovovým povrchem, které vlasy hodně namáhá. Čím víc přídavků a funkcí bude žehlička mít, tím lépe – ty novější už vlasy tolik nepoškodí a hodí se na denní používání více. Nikdy při žehlení nepřesáhni teplotu 200 stupňů.

Barvení 

Clip-in vlasy můžeš i barvit, ale vždy si dávej pozor, jakou barvu vybíráš. Je lepší investovat více peněz do kvalitnější barvy než si zakoupené prameny hned zničit. Ničí se stejně jako tvé vlastní vlasy, takže si samozřejmě vždy rozmysli, jakou barvu na ně naneseš (třeba taková černá se z nich dostává o hodně hůře a musí se odbarvovat několikrát). Výhoda toho, že je můžeš barvit je ta, že když se při koupi netrefíš do požadované barvy, můžeš je obarvit a přizpůsobit svým vlastním vlasům.  

Před tím, než je koupíš

Před samotným nákupem je dobré si o prodejci něco málo zjistit. Můžeš si přečíst recenze, které na internetu určitě najdeš, můžeš ho kontaktovat a zeptat se na barvy, které nabízí a jestli vypadají stejně jako na obrázcích. Nejvýhodněji je můžeš sehnat na internetu, kde často můžeš narazit na výhodné nabídky, slevy a clip in vlasy levně, každopádně ale podezřelé ceny si vždy prověř, někdy se jedná jen o napodobeniny, které nemají takovou životnost a nevypadají tolik přirozeně jako ty z pravých vlasů a za to dávat peníze je určitě zbytečné.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekRelaxace díky bylinkové koupeli
Další článekHistorie a současnost BB krémů
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

1 komentář

  1. Chci se jen zeptat jestli ty sama nějaké máš:) A jestli ano tak mi prosím napiš kde si je sehnala, Děkuju. Super článek!

Diskuze je uzavřena.