Domů Rodina & Škola Volný čas Richard Matheson: Já, legenda

Richard Matheson: Já, legenda

1

Na knížku Já, legenda jsem narazila úplnou náhodou, nebylo v tom nic osudového ani neodvratného. Na pana Mathesona mě přivedl až pan King (já vím, už jsem s ním otravná), který v jednom interview mluvil o tom, že ho inspiroval a jako příklad uvedl právě knížku Já, legenda. Pokud tu máme nějaké filmové fanoušky nebo obdivovatelky Willa Smithe, název samotný Vám připomene, víc než knížku, americký film z roku 2007, kde Will ztvárnil hlavní roli.

Já, legenda je scifi z postapokalyptického světa, odehrávající se poté, co všichni lidé na světě podlehli ošklivé nemoci. Jediný člověk, Robert Neville přežil, imunní na onu bakterii a nyní má spoustu práce zjistit, zda se s tou nemocí, která lidi proměňuje v upíry nebude moci nějak vypořádat a vrátit vše do původního stavu a také práce udržet se naživu. Ve dne je vše bezpečné a upíři spí, v noci však ožívají ve značně krvavé náladě.

Nečekejte upírský román ve smyslu Stmívání nebo Upířích deníků. Upíři jsou tu bráni trošku odlišně a rozhodně se netřpytí na sluníčku. Stejně tak pokud jste jako první viděli film, knížka Vás překvapí. Alespoň u mě se tak stalo – film Já, legenda jsem viděla hned jak šel do českých kin a popravdě si ho už moc nepamatuji, protože i když jsem jím nebyla nijak zhnusená ani zklamaná, prostě mě nic nedonutilo podívat se na něj podruhé. Co si však pamatuji je, že se od knížky poměrně hodně liší a kniha u mě na 100% vyhrává.

314 stránek poměrně kvalitního scifi není nijak náročné na čtení. Čte se poměrně rychle, bez hluchých nebo nudných míst, rozhodně mě knížní předloha bavila víc než samotné filmové zpracování, které sice není úplně špatné, ale ve srovnání s knížkou je to vážně jen slabá inspirace.

Já, legenda – film z roku 2007 na motivy stejnojmenné knihy

Název knihy: Já, legenda
Autor: Richard B. Matheson
Rok vydání: 1954
Počet stran: 314
Žánr: Fantasy, scifi
Moje hodnocení: 4/5 

Předchozí článekPaví líčení + (foto)návod
Další článekRelaxace díky bylinkové koupeli
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

1 komentář

  1. Ahojky. :) Zbožňuju film I Am Legend a hledám knížku Já, legenda v českém vydání. Nevíte, kde bych ji mohla sehnat? :)

Diskuze je uzavřena.