Řidič musí při jízdě dobře vidět! Bez kvalitních brýlí se neobejdete ani vy! 5/5 (1)

Řídíte auto? Chráníte si při této činnosti zrak? Vidíte vždy za každého počasí dobře? Hned tyto tři otázky mají jedno pojítko, které představují dioptrické či sluneční brýle. Řízení auta především za hodně prosluněných dní je poměrně náročnou záležitostí. Oči vnímají navíc poměrně markantní světelné změny, což na ně nepůsobí optimálně. Zrak může být i negativně ovlivněn, čímž se snižuje bezpečnost řidiče i posádky. Že byste si chtěli pořídit dioptrické či sluneční brýle na řízení, ale nevíte, které jsou vhodné. Nepřestávejte číst, prozradíme vám to v následujících řádcích.

Obruby brýlí

Důležité je vybrat brýlovou obrubu, která řidiči zaručí dostatečně rozsáhlé zorné pole. Pozor především na velmi silné stranice a také naopak hodně úzké brýle. Pozor si dejte také na hmotnost samotných obrub. Jestliže řídíte často a delší dobu, vsaďte na obruby titanové. Jsou lehké a maximálně odolné. Navíc nevyvolávají alergie. Výborný je titanflexový materiál, který nepoškodí oči ani jejich okolí i v případě nehody.

Skla volte dle světelných podmínek

Zrak je poměrně hodně závislý na podmínkách, které aktuálně panují. Změny intenzity osvětlení ho dokážou silně ovlivnit. Ve dne je intenzita světla hodně velká, naopak v noci minimální. Ve dne jsou optimální samozabarvovací čočky. Ať už budete mít jakékoli čočky, měly by splňovat předpoklady pro použití v dopravě. Pozor hlavně na příliš tmavé brýle. V noci se sluneční brýle nepoužívají, nicméně u dámské i pánské dioptrické brýle se vyplatí pořídit s antireflexní úpravou.

Skvělé polarizační brýle

Výbornou volbou jsou polarizační brýle pro řidiče. Právě ony dokážou eliminovat jak odlesky velmi ostrého sluníčka, tak i případně nežádoucí světla jdoucí od protijedoucích vozů či hladkého povrchu silnice.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist