Rizika internetové komunikace Zatím bez hodnocení.

V současném moderním světě, kdy je často dávána přednost internetové komunikaci před tou osobní, není divu, že spousta mladých dívek zažívá většinu své komunikace a i lásky na internetu.

Je to krásné a hodně z nás může závidět, ale… Jsou věci, na které by sis měla dát pozor a pohlídat si je…

Podezřelé servery

Když vjedeš na nějaký pochybný chat či nějakou pochybnou seznamku, kde se to hemží samými zoufalci a úchyly a čistou náhodou tam někoho potkáš – už to je podezřelé samo o sobě, ale nemusíš pana anonymního hned odepisovat. Ze začátku si však dávej pozor na to, co mu říkáš a co všechno mu prozradíš. Jsou věci a údaje, které by se na internet vůbec dostat neměly.

Divné, úlisné chování

Pokud tě někdo přes chat neustále uhání a chce mermomocí tvojí adresu či jiné kontaktní údaje, rozhodně řekni ne! Takovéhle „maníky“ většinou poznáš podle divného chování, neustáleho a otravného vyptávání, od takových radši dál. Často se pak dějí věci, že tě chtějí navštívit, vyhrožují, že si počkají před školou a to ty přece nechceš, ne?

Osobní setkání

Někdy i na internetu přeskočí jiskra a ty se chceš sblížit, seznámit se a někde se setkat. Někdy si ale stačí přečíst noviny či se podívat na zprávy a uvidíš, kolik zlých lidí na tebe čeká a chce ti ublížit a kolikrát už se to stalo. Proto si dávej veliký pozor, jedná se o tvou bezpečnost.

Nikdy nechoď na prvním internetovém rande na opuštěná místa. Nejlepší jsou kavárny, cukrárny, kina apod. místa, kde prostě jsou lidi. Dobrý je i plán, když sebou tajně vezmeš kámošku, která vás bude nenápadně (ale vážně nenápadně) sledovat. Vím, že to možná zní směšně, ale s ničí takovým, i když má tisíce fotek a fb, kde má přátele – by sis neměla zahrávat.

Co na internetu nikdy neprozrazovat:

Bydliště – samozřejmě, jsou vyjímky.. Ale nikde ji nepiš a už vůbec ne někomu, s kým jsi se seznámila před hodinou.

Pin, hesla, kreditní karta – pokud už máš svojí kreditku, dávej si na ní vážně pozor – i obyčejné číslo se dokáže zneužít, proto o tom raději s cizími nemluv, i kdyby ses jen chtěla pochlubit, že ji máš. Stejně to platí pro tvoje hesla – i email se dá slušně zneužít.

Telefon – je doopravdy lepší si takovéhle údaje nechávat pro sebe a nikam to veřejně nepsat.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

4 komentářů

  1. Super fotka ♥:DD a ten clanek tez :)

  2. jj s tím naprosto souhlasím super článek :)

  3. souhlasím ;)

  4. Haaanííík-Batty Lady

    Souhlasím. A s tou kámoškou je to opravdu dobrý nápad. Protože kdyby se něco stalo, ona muze doslova popsat co presne se stalo.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist