Domů Rodina & Škola Volný čas Rizika internetové komunikace Zatím bez hodnocení.

Rizika internetové komunikace Zatím bez hodnocení.

4

V současném moderním světě, kdy je často dávána přednost internetové komunikaci před tou osobní, není divu, že spousta mladých dívek zažívá většinu své komunikace a i lásky na internetu.

Je to krásné a hodně z nás může závidět, ale… Jsou věci, na které by sis měla dát pozor a pohlídat si je…

Podezřelé servery

Když vjedeš na nějaký pochybný chat či nějakou pochybnou seznamku, kde se to hemží samými zoufalci a úchyly a čistou náhodou tam někoho potkáš – už to je podezřelé samo o sobě, ale nemusíš pana anonymního hned odepisovat. Ze začátku si však dávej pozor na to, co mu říkáš a co všechno mu prozradíš. Jsou věci a údaje, které by se na internet vůbec dostat neměly.

Divné, úlisné chování

Pokud tě někdo přes chat neustále uhání a chce mermomocí tvojí adresu či jiné kontaktní údaje, rozhodně řekni ne! Takovéhle „maníky“ většinou poznáš podle divného chování, neustáleho a otravného vyptávání, od takových radši dál. Často se pak dějí věci, že tě chtějí navštívit, vyhrožují, že si počkají před školou a to ty přece nechceš, ne?

Osobní setkání

Někdy i na internetu přeskočí jiskra a ty se chceš sblížit, seznámit se a někde se setkat. Někdy si ale stačí přečíst noviny či se podívat na zprávy a uvidíš, kolik zlých lidí na tebe čeká a chce ti ublížit a kolikrát už se to stalo. Proto si dávej veliký pozor, jedná se o tvou bezpečnost.

Nikdy nechoď na prvním internetovém rande na opuštěná místa. Nejlepší jsou kavárny, cukrárny, kina apod. místa, kde prostě jsou lidi. Dobrý je i plán, když sebou tajně vezmeš kámošku, která vás bude nenápadně (ale vážně nenápadně) sledovat. Vím, že to možná zní směšně, ale s ničí takovým, i když má tisíce fotek a fb, kde má přátele – by sis neměla zahrávat.

Co na internetu nikdy neprozrazovat:

Bydliště – samozřejmě, jsou vyjímky.. Ale nikde ji nepiš a už vůbec ne někomu, s kým jsi se seznámila před hodinou.

Pin, hesla, kreditní karta – pokud už máš svojí kreditku, dávej si na ní vážně pozor – i obyčejné číslo se dokáže zneužít, proto o tom raději s cizími nemluv, i kdyby ses jen chtěla pochlubit, že ji máš. Stejně to platí pro tvoje hesla – i email se dá slušně zneužít.

Telefon – je doopravdy lepší si takovéhle údaje nechávat pro sebe a nikam to veřejně nepsat.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekMáš mastné vlasy! Co teď?!
Další článekNikdo není dokonalý, ale…
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. Souhlasím. A s tou kámoškou je to opravdu dobrý nápad. Protože kdyby se něco stalo, ona muze doslova popsat co presne se stalo.

Diskuze je uzavřena.