Domů Rodina & Škola Moje zápisky Nikdo není dokonalý, ale…

Nikdo není dokonalý, ale…

10

Často se dozvídám, že v článcích a komentářích působím dost sebevědomě. Hodně do svých textů píšu, že je potřeba si věřit, tak možná proto a nebojte se – vím, že každý člověk má svoje slabé stránky, kterých může být víc, než je na první pohled znát.

I ta nejsebevědomější slečna, která vypadá, že na sobě miluje úplně všechno, může být doopravdy zakomplexovaná ubrečená holčička, která touží po uznání. To se často prostě poznat nedá.

Já osobně mám svoje tělo ráda – některé části samozřejmě raději než ty jiné – něco se mi líbí víc a něco míň.

1. Zásada: Zakládej si na těch „lepších částech“ – pokud chceš být alespoň trošku sebevědomá, kašli na ošklivé partie tvého těla a raději si pořád dokola opakuj, jak krásné máš oči či zadek.

Nevadí mi, když mě někdo upozorní, že se mu na mě něco nelíbí – za celý můj život už se mi doopravdy hodněkrát stalo, že mě někdo urazil či prostě sdělil svůj kritický názor. To se asi nikdy nezmění – každý máme na každého nějaký názor, ale…

2. Zásada: …neber vše vážně. Pokud tě pár tvých kamarádů upozorní, že se občas chováš arogantně a tobě na nich záleží, je jasné, že se možná budeš chtít trošku polepšit. Pokud tě někdo ale nesmyslně urazí, možná to udělal ze závisti, z vlastního zoufalství nebo prostě proto, že si hraje na „děsně upřímného“.

I když ostatním tluču do hlavy, aby se snažili býti alespoň trošku seběvědomí, já sama nejsem taková, jaká se možná někomu zdám – ano, jsem sebevědomá a zásadami, které jsem napsala se řídím, ale i přes to se mi stane, že o sobě pochybuju, někdy si říkám, že by bylo fajn něco změnit – ale to je v pořádku. Víc v nepořádku by bylo, kdyby ses sama sobě zdála extrémně dokonalá a bezchybná, bez jediné špatné charakterové či vzhledové vlastnosti. Proč? Protože nikdo takový prostě neexistuje.

3. Zásada: Neříkej si, že jsi dokonalá – pokud se doopravdy budeš snažit sama sobě to namluvit, většinou budeš působit namyšleně či arogantně – alespoň pro cizí lidi. Buď svá – je blbost být najednou ze šedé a ustrašené myšky královnou školy – vše chce čas a hezký pomalý postup.

Co by tedy taková Mersmerize na sobě občas ráda změnila?

Nemám ráda svoje zoubky. Nemám s nimi sice žádné zdravotní ani kazové problémy, ale mezi předními zuby mám neestetickou mezeru – není to nic hrozného a přítel i tvrdí, že se mu to líbí.. Stejně to byla ale vždy věc, díky které jsem si jako mladší byla tak moc nejistá…

Co se týče vlastností, nejraději bych odhodila a zbavila se žárlivosti a náladovosti. Občas jsem hrozně v pohodě, šťastná a za chvilku (stačí i maličkost) jsem v totální depresi. Většinou ale díky bohu ty šťastné chvilky převažují!

A na co je Mersmerize pyšná?

Co se týče vzhledu, zakládám si hlavně na pleti a na vlasech. Ne každému se oboje musí líbit, ale pleť mám bez větších nedostatků, občas nějaký ten pupínek, ale to není tak hrozné. Vlasy mám relativně zdravé a bezproblémové.

Moje vlastnost nebo um, kterého si vážím… Myslím si, že dokážu dobře psát – samozřejmě, ne nejlépe na celém světě, ale někdy se mi povede dost dobrý text, na který jsem hodně pyšná. Jinak si myslím, že jsem poměrně učenlivá (od toho možná vlastnost inteligentní?), s jistou dávkou cílevědomosti.

Předchozí článekRizika internetové komunikace
Další článekJak na blog přidat počítadlo návštěv
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

10 KOMENTÁŘE

 1. super článek :) a myslíš že když sem tenhle rok ve škole byla spíše taková tichá atd. a že bych přišla po prázdninách více upravená lépe ustrojená bude to asi trochu změna myslíš že to je blbý.prostě se chci o sebe více starat a tak víš už nechci být jak tenhle rok

  • Nejsem sice Mers :) ,
   ale stejnou změnou, jako píšeš ty, jsem si prošla z přechodu z 8čky do 9tky, takže osobně si myslím, že to blbost není ;) . A věř tomu, že i obyčejná řasenka dělá opravdu divy, hned si toho i kluci všimli ;). Takže osobně ti říkám, určo to zkus ;)

   • z 3 do 4 jsem udělala obrovskou změnu, skate oblečení a tenisky jsem vyměnila za skinny džíny a podpadky,myslím si že .. není problém takovou změnu udělat :)

 2. Ten článek se mi dost líbí…a když sem to pomalu dočítala a narazila na tu mezeru mezi přednímy zuby…tak se hned cítím sebevědomější..protože já ji sama mám taky..:D :))

 3. Tak mezeru mezi zuby jsem měla taky, když jsem byla malá, ale po čase se mi to zlepšilo. A teď je mám úplně u sebe a krásně rovné, a to jsem neměla nikdy rovnátka! :)

 4. Já na sobě také nesnášim zuby ale to uplne nejvíc protože je mám velké a vypadá to hrozně. KDyž se smeju pred lidma které znám jako třeba rodina, nebo kamarádi, je to lepší ze se nemusim tak stydet protože me znají . Ale stejne je to hrozné. A takové lidi Je To i kvuli tomu, že jsem se setkala s urážkami a posmesky na moje zuby.
  Také na sobe ensnášim celkový vzhled protože i u tohodle jsem se setkala s nejakými narážkami na celkový vzhled a nebylo to nic přjemného.
  Ale svůj obličej bych nemenila protoze vím o lidech co se jim muj obličej líbí a já když se kuknu do zrcadla, někdy si řeknu že preci nejsem nejhnusnější ;)
  Svůj obliček bych nemenila protože i vím o klucích co se jim líbí a mě to lichotí :)
  Ale zuby ybch zmenila rozhodne . Proto se fotim vždy se zavřenou pusou a se zubama venku vubec …
  Dobrý článek Mers.

 5. Pěkný článek. Člověk by na svoje chyby neměl vůbec upozorňovat, protože ten druhý na ně ani nemusí přijít. Sleduje někdo Tvoje uši, aby věděl, že je máš odstáté? Když budeš dělat jakoby nic, většina lidí si ničeho nevšimne.

 6. Píšeš nejlépe,však to sama musíš vědět Mers :D:)) Opět inspirující článek.

 7. Krásný článek Mers..:) Mně osobně se líbí a hodí se mi. A taky mi pomohl k tomu, zase se o tobě dozvědět něco víc.

Diskuze je uzavřena.