S Driclorem do největších veder? Zatím bez hodnocení.

Hodně otázek v poradně a v článcích směřuje na problémy s pocením a tyto problémy má určitě velké množství z nás. Pocení je totiž naprosto normální součást lidského organismu a zkrátka i lidské společnosti. Tělo se potřebuje zbavit toxinů, potem se také tělo ochlazuje a dokonce přispívá i k chránění pokožky a její lepší imunitě. Ano, to všechno pot dokáže a je tedy nedílnou součástí každého života, JENŽE! Ano, existuje tu problém a to ten, že nadměrné pocení nám otravuje život, může nám ve společnosti pořádně zavařit a zkrátka se často jedná o trapné situace. Někdy se prostě potit nechceme!

Co s tím? Nejčastější zbraně jsou deodoranty a antiperspiranty. Které zabrání zápachu a antiperspirant navíc pocení omezí. I když jich je na trhu doopravdy velká spousta, jen malá část z nich je doopravdy extrémně účinná a některé se zkrátka jen tváří jako dobré výrobky, ale s nadměrným pocením si zkrátka neporadí.

Driclor byl představen jako výrobek, který dokáže pocení už po prvním použití spolehlivě omezit a můžeš se tak vyhnout mnoha trapným společenským situacím. Jak to ale s Driclorem skutečně je?

Kde ho koupit a za kolik? 

Driclor můžeš v současné době koupit přednostně v lékárnách a na internetu, kde za něj zaplatíš od 200 – 300 Kč za 75 ml balení. Pokud máš nějaké nejasnosti s používáním, zdravotními riziky nebo kontraindikací s tvým organismem, určitě je lepší navštívit buď lékaře, nebo se zeptat při koupi v lékárně farmaceuta.

V čem spočívají zdravotní rizika?

Pokud sis přečetla informace o pár odstavců výš, myslím, že je to poměrně jasné. Driclor omezuje pocení, ale pocení je pro tělo poměrně nezbytné a tedy zamezovat ho není úplně ideální. Navíc obsah hliníku, taky odborníkům nedává spát, i když jeho následky nikdy nebyly 100% potvrzeny.

Mám ho tedy užívat?

Driclor je poměrně silná  zbraň a dryák, o tom žádná. Já sama jsem ho nikdy nevyzkoušela, protože s celkovým pocením nemám problém a tedy není důvod, abych ho testovala. Zkušenost mám v tom ohledu, že do lékárny chodí spousta pacientů, kteří si Driclor kupují stále a jsou s ním velmi spokojeni. Tedy i když Driclor u každého působí tak trošku jinak v jiné míře a může mít i jiné projevy, většina uživatelů je s ním spokojena více, než s klasickými drogeristickými výrobky.

Driclor určitě nedoporučuji užívat někomu, u koho je to zbytečné nebo to chce jen testnout. Je to podobná situace, jako užívat léky, když je nemáš zapotřebí a jen tím zatěžuješ tělo. Je potřeba rozmyslet si, zda ho doopravdy potřebuješ, jestli se vážně tolik potíš a jestli nebude lepší vyzkoušet nějaký jiný “lehčí” antiperspirant.

Pokud dojdeš k závěru, že se potíš nadměrně a zkrátka si tím chceš něco udělat, driclor určitě není dobré používat denodenně. Doporučuje se dělat pauzy a používat ho pouze v případech, kdy víš, že se budeš hodně potit a chceš tomu zamezit.

Prevence pocení

Často si také nadměrné pocení způsobují lidé sami. Kouřením, vysokou spotřebou kofeinu, nezdravým stylem života, špatným jídelníčkem, kořeněným jídlem. Proto si uvědom, zda se nepotíš proto, že na své tělo “kašleš” a zda by nebylo lepší změnit svoje stylové návyky.

A úplně poslední upozornění: Vždy si pořádně přečti příbalový letáček, v případě nejasností se poraď s odborníkem a pokud by se objevily nějaké hodně špatné nežádoucí účinky, Driclor nepoužívej.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

8 komentářů

  1. Driclor sem chtěla koupit,ale paní v lékárně mi také doporučila Perspirex. Je prý stejně účinný jako Driclor ale jemnější (a šetrnější) ke kůži.Sem s ním hrozně spokojená.Škoda že sem na něj nepřišla dřív :D

  2. Já sama Driclor nepouřívám, protože ho nepotřebuji, ale zkušenost s ním má sestra, která si ho nemůže vynachválit. Opravdu zabírá, akorát může po nanesení pálit. Ale to je otázka člověka, sestru to třeba pálilo šíleně, zato mamču vůbec. Takže určitě doporučuju.

  3. Driclor jsem začala používat před třemi lety, hrozně jsem se potila, žádné deodoranty, antiperspiranty nezabíraly. Měla jsem tu malou lahvičku(20 ml) a vydržela mi 2 roky. Ted už ho rok nepoužívám a nepotím se téměř vůbec, myslím že to možná i pomohlo to pocení zamezit. Nyní používám už jen antiperspirant Addidas Action3, protože podle mě je to nejlepší deodorant jaký se dá v drogériích sehnat ….

  4. Já jsem si Driclor před asi rokem pořídila s tím, že se opravdu hodně potim a to i v zimě. Nejhorší je to ve škole, kdy jsem ve stresu a tak jsem si Driclor pořídila. Jenže vůbec nepomáhá. Neznam nikoho kdo by si ho nechválil, ale bohužel na mě nepůsobí. Jsem z toho docela psychicky špatná, protože to dokáže hodně otravovat ve společnosti. Ale co se dá dělat…jinak krasny článek :)

    • Jsem na tom stejně. Taky mi nepomohl :( Moje jediná záchrana nosit teď tak moderní volná ( netopýří ) trička a vhodně barvy – jinak jsem bezradná :/ Škoda, že dnešní společnost tenhle přirozený jev nepochopí. Nikdy tohle nepochopí nikdo, kdo to nezažil .. :/

    • Přesně tak :( jsem ráda, že aspoň nejsem sama, ale lituju tě. Možná se to nezdá být tak hrozné, ale pro mě je. Jinak taky to řeším těma volnýma tričkama (jsou i pěkné) a bílýma a černýma barvama nebo nosím mikiny.

  5. Já jsem Driclor používala asi v osmé třídě na základní škole, kdy ho moje ségra přinesla domů. Měla jsem s pocením hrozné problémy, hlavně ve škole a ve společnosti, kdy jsem se potila hodně, i když vedro vůbec nebylo, bylo to trapný a nemohla jsem nosit jakékoliv oblečení, protože to vždycky bylo vidět. Driclor vážně zabíral, ale vždycky mě po použití pálila kůže. Teď je mi 20 a myslím, že věkem se pocení snížilo.

  6. Ahoj, měla jsem úplně stejný problém jako ty. Tak jsem běžela do lékárny a zkusila Driclor 20ml cena cca. 230 Kč. Nevěřila jsem, že jsem konečně našla něco co by doopravdy pocení zabránilo. Ten pocit nošení barevných triček v letních dnech bez obav o spoceném podpaží je super! Driclor používám pravidelně a stále funguje. Akorát teď objednávám 75 ml balení na http://www.driclor75.cz/ které mě vydrží cca půl roku a navíc cena oproti lékárně je mnohem lepší.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist