Novinové nehty II. + (foto)návod 4.67/5 (12)

I když novinové nehty a způsob jak je vytvořit už z mého blogu dávno znáte, rozhodla jsem se udělat nový fotonávod, jak jdou novinové nehty udělat trošku jinak (těch způsobů je doopravdy hodně) a taky bych Vám ráda objasnila přesnější a detailnější návod. Je to kvůli tomu, že u toho minulého fotonávodu jste mi psali, že mnohým z vás to stále nejde a nevíte, čím to může být. Vyzkoušela jsem doopravdy hodně způsobů s různými materiály, a tady je pár tipů, jak novinové nehty dělám já.

Co budeš potřebovat:

Vlastně se to skoro neliší od klasických novinových nehtů, s tím rozdílem, že budeš navíc potřebovat lepicí pásku. Tentokrát jsem zvolila noviny v podobě francouzské manikúry, tedy nejde o to použít je na celý nehet, ale pouze na konečky nehtů.

Budeš tedy potřebovat lepící pásku, noviny (ale ne ty tisknuté na křídovém, lesklém papíře), alkohol (líh, vodka) – čím víceprocentnější, tím lepší, lak ve světlé barvě (na konkrétním odstínu už tolik nezáleží) a průhledný lak.

Krok 1

Protože se jedná o francouzskou manikúru, potřebujeme špičku nehtu oddělit od zbytku. Na to jsem použila obyčejnou lepící pásku, ale samozřejmě můžeš použít spešl pásky na tuto manikúru.

Krok 2

Volnou špičku nehtu jsem nalakovala světle růžovým lakem, můžeš ale použít i fialový, modrý, zelený nebo lososový – záleží čistě na tobě, je ale důležité použít světlejší barvu, aby písmenka z novin pěkně vynikla.

Krok 3

Lak nech pořádně zaschnout a poté si k ruce vezmi nějakou malinkou nádobku, do které si nalij alkohol a ponoř do něj nehet…

Krok 4

… a ihned poté k nehtu přimáčkni kus novin, který si můžeš předem vystřihnout.

Krok 5

Pořádně noviny přimáčkni, pokud se ti papír zdá málo namočený, klidně nehet i s papírem ponoř znovu do alkoholu. Po pár vteřinách můžeš noviny sundat

Krok 6

Sundej lepící pásku a nehet přelakuj průhledným lakem.

Jde o poměrně jednoduchou práci, ale stejně se ne vždy může povést. Proč se ti novinové nehty nemusí povést?

Kvůli špatně zaschlému laku – je důležité nechat lak předtím, než použiješ kus novin nechat pořádně uschnout.

Kvůli špatně zvoleným novinám – nejlepší jsou noviny s klasickým černým písmem na bílém pozadí. Mě se to nikdy nepodařilo s tím lesklým, křídovým papírem, ideální jsou noviny matné.

Kvůli alkoholu – čím víc procent, tím lépe. Na tenhle fotonávod jsem použila vodku, která má obsah 37,5%.

 

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

18 komentářů

 1. Ahoj Luci, tak podle tvého prvního foto-návodu jsem si nehtíky jednou udělala. Někde na fotce jsem toto viděla se šedivým lakem a taky to vypadalo hezky. Ale nevěděla jsem jak to udělat, aby to byla jen ta francouzská manikůra. Skvělý nápad a velká pochvala! Aneta

 2. Promiň,ale tvůj blog mě čím dál víc začíná nudit..Nevím čím to bylo ale dřív mě bavil teď už ne.Možná by ses mu měla víc věnovat.Omlouvám se ale doufám že kritiku přijmeš.

  • Ahoj, Mers je vysokoškolačka, měla zkouškové období, takže to měla docela těžký, má přítele a taky kamarády a teď prázdniny, tak musíš pochopit, že nemá tolik času na blog. Já si myslím, že na to, kolik má povinností se blogu věnuje skvěle a její články jsou super..! :)

  • Kukula: Nezlobím se, nemáš se proč omlouvat. Nebudu popírat, že jsou období, kdy mám na blog času víc a jsou období, kdy je toho času míň. Teď jsem měla spoustu učení, musela jsem řešit nějaké problémy doma, navíc pracuju a zkrátka často nemůžu věnovat blogu tolik energie, kolik bych chtěla a často jsem potom dost unavená, že na to ani nemám náladu.

   Blog mě pořád baví, články píšu ráda, ale bohužel to není práce na plný úvazek a nemůžu se mu věnovat 24/7. Vážně se snažím, jak to jen jde a doufám, že se to časem brzy zúročí:)

 3. Novinové nehty jsem si zrovna včera dělala, ale na celé nehty..:) A j áje dělám tak, že na vatový tamponek naliju 60% líh a pak na něj přiložím noviny a to obtisknu na nehet, drží skvěle..:)

 4. Novinové nehty jsem zkoušela ,ale ty noviny šli potom špatně vidět . Nevím proč :) Ale dneska to zase zkusím a snad se mi to podaří .)

 5. Ty novinové nehty jsou prostě mazácký! :)
  Jednou jsem je zkoušela podle tvého návodu na celý nehet a docela se mi i povedli, asi zopakuju :)

 6. Ještě jsem to nezkoušela, ale nějak mě to láká, vypadá to skvěle :) Si šikovná Luci ;)

 7. skvělý návod! jednou jsem je zkoušela a dopadly katastrofálně :D :D ale musím je zkusit znovu ;)

 8. Chci se jen zeptat na co se ponorují nehty do toho líhu? Jinak skvelej nápad a máš užasný blog.Obdivuju, že když ti se nekdo napíše neco hnusnýho tak si zachováš klidnou hlavu a v klidu mu to vysvetlíš. :))

 9. Je to fakt skvělej nápad, ale víc se mi líbí ty noviny po celém nehtu. Ty noviny jen na kraji nehtu mi připadají takové nedodělané. Jinak máš, ale skvělé nápady :)

 10. noo já někde četka ( asi na fb, to bude nejpravděpodobnější:D ), že se to ještě dá udělat tak,že ty noviny vystřihneš,díky laku přilepíš na nehet a pak je ještě jednou přelakuješ :) nevím,jak to je, nezkoušela jsem to, ale protože jsem si všimla tohoto článku a zaujalo mě to,tak se přidávám se svým komentářem :)

 11. Ahoj moc se mi líbí tvůj blog a tenhle článek mě zaujal, ale nešlo by to bez alkoholu jakože něco jiného místo něj?? vodou nebo tak… děkuji :DD

 12. aha, ale díky

 13. Super!! Mám doma 100% líh, takže to vypadá perfektně :)

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist