Sama sobě manikérkou! 4/5 (1)

Že na modeláž nehtů chodíš zásadně k manikérce? A věděla si, že pěkné nehtíky si můžeš vytvořit sama doma? Ano! Potřebuješ k tomu UV nebo LED lampu, sadu na vytvoření gelových nehtů a gel-laky. Netvrdíme, že si profesionální manikúru vytvoříš hned napoprvé. Chce to trošku cviku, to se ví. Po pár pokusech však dostaneš požadovaný grif a nehty budeš dělat i svým kamarádkám.

Modeláž nehtů doma a na profesionální úrovni

Pokud si tímto odvětvím zatím nepolíbená, vysvětlíme ti základní postup i druhy modeláže nehtů. V zásadě můžeš své nehty vymodelovat dvěma způsoby – akrylem a gelem. A zatímco pro akrylovou úpravu nehtů nepotřebuješ UV lampu/LED lampu, pro gelovou modeláž je její pořízení nezbytností. Mezi UV lampou a LED lampou jsou drobné rozdíly. UV lampa je levnější variantou a do nedávné doby byla jedinou lampou, kterou manikérky používaly. Vyrábějí se 1-zářivkové nebo 4-zářivkové UV lampy, u nichž se liší doba vytvrzování gelu (u 4-zářivkové lampy gel tvrdne podstatně rychleji), potřebná je výměna zářivek, které mají životnost cca 300 hodin.

LED lampa má vyšší pořizovací cenu a funguje na principu LED žárovek, které mají neomezenou životnost. Dodat musíme, že do LED lampy se musí používat LED gel (UV gel v ní netvrdne). V každém případě si můžeš obě varianty pořídit domů, lampy fungují na stejném principu –  mají v sobě otvor, do kterého vsuneš ruce pro zatvrzení gelu. Manipulace s lampou je velice snadná a bude tě bavit. V pokojíčku ti nezabere spoustu místa a navíc má hezký design. Pořízení UV nebo LED lampy je zásadní pro domácí gelovou modeláž nehtů a když si spočítáš, kolik ušetříš za návštěvy k manikérce, její pořizovací cena se ti několikrát vrátí.

Jak si vymodelovat nehty?

Před samotnou modelací musíš nejprve upravit tvé přírodní nehty – zastřihni jejich délku, odlakuj je, odmasti a zbrus pilníkem. Pak přilep tip – speciální špičku, kterou prodloužíš délku nehtu. Když je přilepená, uprav její délku, obrus nehet do požadovaného tvaru a na přírodní část nehtu nanes Primer nebo Bonder pro lepší přilnavost gelu (opět součástí sady). Teď přichází řada na samotné nanášení gelu, postup má obvykle tři fáze a maličko se liší v závislosti na typu lampy, kterou doma máš. V podstatě jde o nanášení vrstev gelu se střídavým zatvrzováním v lampě. Na internetu lze najít spoustu návodů, jak doma nehty vymodelovat.

Proč takový poprask s gel-laky?

Možná sis všimla, že v poslední době se o ničem jiném, než o gel lacích nemluví. Jsou totiž revolučním přípravkem pro úpravu nehtů. Kombinují snadnou manipulaci klasického laku a pevnost gelu. Gel lakem můžeš ozdobit své přírodní nehty, které budou krásnější a odolnější. Gel-laky můžeš použít i na finální úpravu modeláže nehtů.

Pro ještě pěstěnější ruce využij parafínovou vanu

Vzhledově hezké pěstěné ruce nejsou jen záležitostí hezky vymodelovaných nehtů, jejich vzhled můžeš ovlivnit i další péčí. Už jsi vyzkoušela parafínovou vanu? Tu můžeš mít doma taky, tvé domácí studio tak bude kompletní. Parafínová vana je speciální zařízení, díky kterému můžeš dopřát parafínovou lázeň více částem tvého těla (ruce, nohy, lokty). Rozehřátý parafín změkčuje a zjemňuje kůži. Kůže je tak zdravá a regenerovaná. Parafínová vana nabízí snadnou manipulaci a nezabere spoustu místa. Obvykle s parafínovou vanou dostaneš i parafín, ten můžeš pak samostatně dokupovat. Výhodou pořízení parafínové vany je profesionální péče, kterou si můžeš dopřávat každý den.

Sama sobě manikérkou? Proč ne, bude tě to zaručeně bavit!

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist