13 otázek a odpovědí kolem menstruace 4.7/5 (10)

Menstruace je zejména u dospívajících dívek diskutovaným tématem číslo jedna. Signalizuje nejen proměnu dívky v ženu, ale také každoměsíční starosti navíc. Menstruaci nebo také měsíčky snáší každá dívka jinak. Zatímco některá je zcela v pohodě, jiná je  podrážděná a nesvá. Obecně však platí, že lze toto období celkem dobře zvládnout a to minimálně díky široké nabídce hygienických potřeb na trhu. Ať už máš svou první menstruaci za sebou nebo ji teprve s nervozitou očekáváš hádáme, že máš v hlavě spoustu nevyřčených otázek. Proto si můžeš v následujícím článku přečíst vše, co tě o menstruaci zajímá bez chichotajících se kluků ve třídě nebo rozpačitých pohledů maminky. Jsme si jisti, že v následujících otázkách najdeš tu svou.

menstruace

1. Kdy dostanu první menstruaci? 

Termín první menstruace se u dívek různí a nedá se nijak předpovědět, kdy první menstruaci dostaneš právě ty. Některé dívky ji mají už v 11, jiné ve 13 letech. První menstruace by se však u dívek měla objevit do 15 let. Pokud se tak nestane, je vhodné se poradit s lékařem.

2. Je menstruace bolestivá?

Každá dívka menstruaci prožívá jinak. Pro některou je menstruace hodně bolestivá, jiná ji snáší poměrně dobře. Bolest se projevuje křečí v podbřišku i bolestmi zad. Tyto bolesti lze zmírnit léky utišujícími bolest, hodně pomáhá i teplý obklad na břicho. V zásadě však platí, že pokud při menstruaci trpíš obzvláště velkou bolestí, je dobré se poradit s lékařem.

3. Jak dlouho trvá menstruace?

I délka menstruace není striktně uvedena. Běžně se pohybuje v rozmezí 3-7 dnů. Zejména u mladých dívek však může menstruace trvat podstatně déle, cyklus se časem upraví a menstruace pak bude přibližně stejně dlouhá. Pokud máš menstruaci déle než 7 dnů, je dobré se opět poradit s lékařem.

4. Moje menstruace je nepravidelná, co s tím? 

Nepravidelná menstruace je běžnou součástí cyklů u dospívajících dívek. V pubertě však může znamenat velké komplikace. Když nevíš, kdy tě menstruace zastihne, nemůžeš si pořádně naplánovat program. Jelikož tě nepravidelná menstruace může zaskočit téměř kdykoliv, je dobré u sebe nosit  vždy vložku nebo tampón. Obvykle se nepravidelná menstruace časem srovná. Pomoct může i nasazení hormonální léčby, která zajistí, že budeš mít svou menstruaci pod kontrolou.

5. Menstruaci jsem tento měsíc nedostala, znamená to, že jsem těhotná? 

Vynechání menstruace obvykle signalizuje těhotenství, nemusí tomu tak být vždy. Jak už jsme říkali nejsou měsíčky dospívajících dívek nijak ustálené. Za vynecháním tak může stát celá řada faktorů – stres, nevhodná strava, nadváha nebo také podváha, změna životosprávy, větší fyzické vysílení a podobně. Pokud si měsíčky nedostala a víš určitě, že nejsi těhotná, doporučujeme počkat do dalšího cyklu. Pokud se ani tehdy neobjeví, obrať se na svého lékaře.

6. Ovlivní menstruace moji náladu? 

Během menstruace se můžeš cítit nesvá. Nejenže musíš neustále myslet na pravidelnou výměnu vložky nebo tampónu, ale také se třeba bojíš přetečení. K tomu můžeš mít tlak v podbřišku, mít citlivější a bolestivější prsa, být nafouknutá a podobně. Je tak zcela normální, když budeš mít v tomto období blbou náladu. Tvé nejbližší okolí by to mělo pochopit.

7. Pozná okolí, že mám menstruaci? 

Pokud si dáváš pozor, často vložku měníš a dodržuješ základní pravidla hygieny, nemusíš se obávat, že by okolí poznalo, že máš své dny.

8. Dá se menstruace nějak odložit nebo zcela vynechat?

Odložení nebo vynechání menstruace je možné jen v případě, že užíváš hormonální antikoncepci. Ta se užívá na principu 28 denního cyklu, kdy 21 dní užíváš pilulky a 7 dní menstruuješ. Když ale po oněch 21 dnech navážeš bez přestávky na menstruaci hned na další plátíčko, menstruace se nedostaví. Protože je však menstruace přirozený ženský cyklus, časté vynechávání se nedoporučuje. Této možnosti využij jen v ojedinělých případech, kdy jedeš na dovolenou nebo máš důležitý sportovní zápas.

9. Můžu se s menstruací účastnit hodiny tělocviku? 

Tělocvik a menstruace někdy nejdou dohromady a to obzvláště tehdy, pokud trpíš opravdu silnými a bolestivými měsíčky. Proto je dobré, aby tě rodiče z tělocviku omluvili. Každý vyučující by tohle měl tolerovat zvláště u dospívajících dívek, které si na pravidelné cykly teprve zvykají. Na druhou stranu pokud se cítíš dobře a menstruace není příliš silná, můžeš se tělocviku normálně zúčastnit.

10. Můžu si v období menstruace napustit vanu? 

V období periody je doporučená především sprcha, která je mnohem hygieničtější variantou. Napuštěnou vanu si dej až po cyklu.

11. Je lepší použití vložek nebo tampónů? 

Vyzkoušet můžeš obojí. Časem sama zjistíš, co ti lépe sedne. Obecně jsou tampóny považovány za mnohem výhodnější pro neomezený pohyb, hodně dívek má však problém s jejich zavedením. Ale to je opět jen otázka zvyku.

12. Můžu po silné menstruaci trpět úbytkem krve?

Pokud je tvá menstruace velmi silná a trvá dlouhou dobu, může hrozit riziko anémie. Proto by ses měla v tomto případě poradit s lékařem, který ti nejspíš předepíše vitaminové doplňky bohaté na železo.

13. Můžu při menstruaci zapáchat?

Pokud správně dodržuješ hygienu, často se sprchuješ a vyměňuješ vložku, nemusíš se zápachu obávat. Navíc dnes vložky nabízejí i voňavou variantu.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

100 komentářů

 1. Dobrý den. Ráda bych se zeptala. Moje dcera dostala menstruaci, bylo ji teď 11 let. Trvala 6 dnů. 7 den nic, 8 den výtok, 9 den a 10 den má opět menstruaci. Ale není to silný. Jinak měla, bych já řekla celkem silnou menstruaci. Chci se zeptat jestli to tak může být, nebo se mam nějak stresovat, že je něco v nepořádku.

  • Sardinka2500

   Menstruaci zastavuje citron, kyselé okurky a okurkový salát, mohlo se to stát že neco z toho konzumovala.

 2. Dobrý den, myslím si, že je to úplně normální. Předpokládám, že vaše dcera ještě nebere antikoncepci ne? To znamená, že si tělo bude dělat co chce, než se cyklus ustálí. když u mě začínala menstruace, nikdy jsem nevěděla, kdy to na mě přijde nebo kdy už to skončí. Nic to nebude, akorát je to celkem otrava no:( Pro jistotu a klid však můžete zajít k lékaři, třeba kdyby bylo krvácení moc silné a trvalo dlouho, aby neměla třeba anémii. Ale nepravidelná menstruace je v tomhle věku zcela normální. : )

 3. Dobrý večer, chci se zeptat, když se opozdím s menstruací můžu být těhotná?
  Antikon. Nepouzivam

 4. Dobrý den, je mi 14 a menstruaci jsem už přes měsíc nedostala. Už ji mám druhý rok a stále nepravidelnou, ale ne tak moc. Žadné léky neberu,ve stresu ani nejsem, ale docela dost cvičím, tak jestli to s tim nějak souvisí. Těhotná být nemůžu. Předem děkuji za odpověď

  • Ahoj, promiň za pozdní odpověď. Ano, vynechání menstruace může souviset s nadměrnou fyzickou zátěží. Pokud opravdu hodně cvičíš, je tvé tělo vysílené a vynecháním menstruace tak reaguje na nepřiměřenou zátěž. Jinak buď v klidu, pokud si neměla nechráněný sex je nepravidelná menstruace v tvém věku naprosto normální.

 5. Je to normální, že při první menstruaci necítím žádnou bolest? Děkuji za odpověď.

  • Ahoj, jo je to zcela normální. Některé ženy bolest necítí, jiné se z ní mohou zbláznit. Je to prostě pokaždé jinak.

 6. Ahoj už mi rostou prsa. A taky chloupky.Výtok mám zhruba půl roku. Kdy dostanu menstruaci?

 7. Ahoj, to kdy přijde tvá první menstruace nelze odhadnout. Prostě až přijde, tak přijde. Ale rostoucí prsa, stejně tak i ochlupení mohou být prvními signály první menstruace. Také výtok může (ale také nemusí) znamenat příchod tvé první menstruace.

 8. Ahojky, je normální že mám bezbarvý výtok už 2 roky a furt nic?

 9. Ahoj je mi 14 a uz od srpna mam menstruaci , v zaři jsem ji dostala taky, ale řijnu nepřišla, v listopsdu zas jo a prosinec ne , ted v lednu zas jo
  K tomu mam jeste vytok . je to normalni kdyz se to takhle střídá?

 10. Ahoj pubertu jsem mela uz v 7 letech ted je mi skoro 11 prsa jeste nemam ale boli.Kdy budu mit prvni menstruaci?jine clanky zase rikaji ze menstruace se projevuje 2roky po tom co budu mit chloupky a ty jak uz asi vite jsem mela uz v 7letech.prosim poradte a dekuji za odpoved

 11. Ahoj, nejde přesně říct, kdy dostaneš měsíčky. Můžeš je dostat zítra, ale také za tři roky.
  Můžeš se zeptat mamky, nebo třeba babičky, kdy měli oni první menstruaci…je pravděpodobné, že to také tak dostaneš.

 12. Děkuji za odpověď

 13. U menstruace se da urcit kdy nastane obvykle 6-18mesicu po prvnim vytoki😩😔😅

 14. Jo a chtela bych se jeste zeptat jestli je vytok pravidelny
  Dekuji za odpoved😉

 15. Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Za týden jdeme na 13 ti letou prohlídku. Chodím tam se svým bráchou, protože jsme dvojčata. Chodí tam s námi taťka, protože mamku nemám. Bojím se, že se mě bude doktorka ptát na menstruaci. A já se o tom před taťkou stydím mluvit. Menstruaci už mám. Myslíte, že to bude v pohodě? Nebo se mám obávat :(?

  • Ahoj a co kdybys poprosila taťku, až zůstane v čekárně? Stejně tam s bráchou dohromady nepůjdeš a už vůbec se před ním a tátou nemůžeš svlékat. Myslím, že sama doktorka uzná, že potřebuješ soukromí. Ale určitě taťkovi řekni, ať počká v čekárně, pochopí to a kdyby sestra potřebovala nějaké informace (bydliště, rodné číslo a podobně), vždy si může za tvým tátou zajít. Když to tak uděláš, můžeš si s doktorkou promluvit otevřeněji. Je mi líto, že nemáš mamku, s kterou bys to mohla probrat. Drž se a dej vědět! Ahoj : )

 16. Může z výtoku bolet v podbřišku?

  • Ahoj Maruško .
   Záleží kde tě bolí a jak je máš silné já jsem poslední 3 měsíce měla silné výtoky a pak jsem to dostala

 17. Prosím přepište.😊

 18. Pardon odepište

 19. Dobrý den, asi před třemi měsíci jsem dostala první mensrulaci a pokaždé sem ji měla nepravidelnou ale tento měsíc ji nemám vůbec a tak jak sem se dočetla že je to normální ale chtěla bych se zeptat jestli tu další menstruaci mám dostat v ten stejný datum nebo náhodně?

  • Ahoj Verčo.
   No to je náhodně třeba mě řekla kdy mi skončila menstuace tak si mam odpočívat přesně 28 dnů a jestli ne tak se ti to po pár dnech srovná . Neboj se toho hlavně

 20. Ahoj chloupky mi rostly uz v sedmi a ted je mam huste a tmave na obou mistech(je mi 11)
  Akne teke uz v 7 mam plet pastnou nejvic na nose
  Vytok mam asi od unora
  Nekolikrat byl nahnedly a silnejsi ale jinak je porad zluty
  Mamka ji dostala ve 14 blizka sestrenice ve 12-13ale jeji mamka v 15-16
  Kdy asi menstruaci dostanu?

  • Ahoj Lucko.
   Tak jako to je tupické že ti rostou chloupky a že máš mastnou pleť . Moje Mamka to dostala v 11 a moje Babička ve 13.
   Tak ten typický věk je 12-13. A vůbec se tím netrap že to dostaneš ve 14 nebo ve 12. Já jsem to dostala na táboře a vůbec jsem nevěděla co to je … A to by si musela dojít k gynekologovi aby ti dal iněkci aby si to dostala dříve.. Ale fakt ti nepřeju aby si to tak dostala brzo věř je to hrozný celý týden mezi nohama musíš nosit vložku bolí tě břicho atd..

 21. Ahoj chtěla bych poradit je mi 12 let. A vždycky jsem si přála mít menstruaci no tak jsem jela na tábor a ve středu jsem to hned dostala a teď to vůbec nechci… No tak se hned můžem vrátit k tomu mému problému .
  Vždycky mi od jakžyva nechutnala jídla na táborech či ve škole no tak jsem si prdla do kalhotech a měla jsem to vzadu hnědé… No a hned po tom jsem šla do bazénu stmívalo se a šla jsem na záchod a najednou jsem to tam měla hnědé.. A vůbec v tu chvíli jsem to nechtěla dostat… Tak nwm jestli jsem šla s menstruací do bazénu nebo ne.. Jakože nwm co by se stalo .
  Já jsem se ptala holek a jedna holka mi řekla že to budu mít spožďěné a pak jsem se zeptala Mamky a ona řekla že bych mohla dostat infekci tak nwm Poraďte mi prosím

 22. Ahoj Nwm. Jde o to, jestli to bylo jen špinění. Jestli ano, tak by to nevadilo, ale jestli to byla menstruace, tak by jsi mohla infekci dostat. Jak dlouho to máš a jakou to má barvu? Příště až půjdeš do bazénu, a budeš 100% vědět, že je to menstruace tak si radši vem tampon.

  • Mimo menstruaci tampon nezaváděj!!! Mohly by být potíže s vytáhnutím.

   • Ahoj Hani.
    Jojo bylo to jen špinění. No tak to jsem si oddychla. Dostala jsem to 17.8.2017 a skončilo to v pondělí – 21.8.2017 . A takovou hnědou a vždycky jak jdu na záchod po Mamce tak to cítím jak to smrdí no tak jsem hned věděla co to je.. No to spíše ne Mamka mi říkala až budu mít pohlavní styk tak potom si můžu vzít tampon. Ale nwm jestli bych měla jít spíše ke gynekologovi abych byla více v obrazu aby s tím nebyli větší problémy . Ale děkuju za odpověď :)

    • Pokud se nestydíš ke gynekologovi, tak bych raději šla. Bolelo tě u toho v podbříšku? Když jsem dostala menstruaci, tak mě to nebolelo, ale 2. menstruaci už ano. Přeji ti aby bylo vše ok :-)

 23. No já se stydím i před Mamkou ale něco jsem i přešla.Ale chci abych byla zdravá pro moje zdravý chci to nejlepší chci děti zdravý a krásný. Vím ve 12 letech je brzo přemýšlet o dětech ,ale když jste si nejste jistý co to je tak radši jít k tomu gynekologovi. Ale spíš nwm jak to říct Mamce že tam chci… Ani ne mě nic nebolelo. No tak to se teda těším no. Děkuju :)

 24. Ahoj holky, měsíčky jsem dostala na začátku prázdnin (je mi 12), takže teď je mám po třetí, ale už téměř 14 dní. Trošku mě to znepokojuje, svěřila jsem se mamce, ta mi řekla, že je to normální, ale stejně radši zajdeme k lékaři až mamka bude moct … Bolesti nemám, možná že jsem prý trošku víc „toxická“ :D Ale teď když to mám delší dobu, jsem dost citlivá a občas mě minimálně bolí v podbřišku a mám dost citlivá prsa. Někdy je to celkem silné, že si musím vzít mamky vložku, ale pak třeba den nic a vystačím si jen s intimkou. Mamka mi řekla ať si třeba na internetu najdu nějaké diskuze a tak. Tak jsem tu :P

  Bohužel, my holky máme něco navíc… :/ :D Dokáže mi někdo říct jestli je to normální??

  • Ahoj Neznámá :-D
   Myslím že když to máš 14 dní, není to moc normální. 10 dní je dost, raději bych zašla ke gynekologovi. Pokud by to byla tvoje 1. menstruace, tak bych to tolik neřešila, ale máš to potřetí. Já první menstruaci měla 9 dní. Pro tvoji jistotu bych si tam zašla, jestli to trvá do teď :-)

 25. ahoj mám výtok už celkem dlouho a před pár dny ho mám silnější a občas mně bolí v podbřišku může to mít něco společného s menstruací??

  • Ahoj, já měla výtok 2-3 roky. Občas silnější, jindy téměř vůbec. Bolest nebo křeče v podbřišku nemusí být nutně jen menstruací, ale třeba i stresem.
   Já dostala svojí první menstruaci dneska a celkem nečekaně, takže i tobě přeju hodně štěstí, ať to pak zvládneš :)

 26. Ahoj, já měla výtok 2-3 roky. Občas silnější, jindy téměř vůbec. Bolest nebo křeče v podbřišku nemusí být nutně jen menstruací, ale třeba i stresem.
  Já dostala svojí první menstruaci dneska a celkem nečekaně, takže i tobě přeju hodně štěstí, ať to pak zvládneš :)

 27. Dobrý den. Je higienické používání vložek,které mi půjčili kamarádky? Nejsem s tím nějak zkušená. Mám strach abych si něco neprovedla.

 28. Dobrý den je normální když mám výtok a svědí mě v pochvě (je mi 11)

 29. emmapotterova

  Ahoj. včera jsem našla v kalhotkách pár kapek krve (byly miniaturní, ale šly vidět), tak jsem si hned co jsem došla domů vzala máminu vložku. Dnes ráno ve vložce nic nebylo, mohla bych menstruaci ještě během dneska mít, nebo to byl nějaký omyl? Děkuji za odpověď. :)

 30. Třeba ji brzo dostaneš :-)

 31. Ale raději nos intimku aby pak nebyl trapas chápeš :-)

 32. Ahoj je mi 11 a nevim coje to ten vátok poradítemi co nam delat az ho dostanu??:)

 33. Ahoj je mi 12 a výtok už mám přibližně 2 roky…před 5 dny jsem dostala tmavě hnědý výtok s krví, další den taky. Třetí den už jenom tmavě hnědý výtok a 4 den zase s krví. Říkala jsem to mamce a ta mi řekla že to je menstruace. Ale nejsem si moc jistá. Myslíte že to je ono?

 34. Nejspíš jo Klári :-)

 35. Ahoj, je mi 14 let. Brzo mi bude 15 (konec ledna) a ještě o nemám. Doktorka říkala, že pokud to po patnácti nebudu mít, nic se neděje atd. Ale- poslední týden mě bolelo břicho a měla jsem křeče v podbřišku. Předevčírem jsem měla výtok hnědožlutý a říkala jsem si, že bych to mohla dostat. Ale včera nic a dneska taky ne. Dostanu ji? Do jak dlouha? Nebo si jen sama pro sebe něco říkám?
  Děkuju za jakoukoliv odpověď, Bukyla

 36. Ahoj Bukylo,
  to jestli ji dostaneš zítra nebo za týden, měsíc… se říct nedá. Pokud tě bolí břicho, a máš hnědožlutý výtok, raději bych si koupila intimky, aby jsi třeba ve škole neprotekla, kdyby jsi to dostala ve škole. Jestli jsi měla ale křeče, s minimálně 50% pravděpodobností to dostat můžeš :-)

 37. Ahoj.
  Dole mě to svědilo asi týden a měla jsem bílý tvarohovitý výtok. Ted už to tolik nesvědí a výtok mám normální. Mám to říct mamce? (měla jsem 1 MS)
  Díky za odpověd.

 38. Ahoj raději ji to řekni aby se něco nepromeškalo :-)

 39. Ahoj, mám takový problém. Mám jet od 28.1. na soustředění, kde budeme 2x denně plavat. A 23. bych to měla dostat, ale zatím jsem to měla jen jednou, takže to muže být nepravidelný. Takže to muzu dostat klidně na soustředění nebo těsně před. Ale tampony jsem zatím nepoužívala. Vůbec si nevím rady :-(

 40. Ahoj Anonimko, nejspíš to nedostaneš úplně na den, ale pokud by jsi to chtěla oddálit, vypij třeba odedneška kaýdé ráno skleničku vody s citronem, a ono se ti to oddálí. Když tak si raději vem ti tampony s sebou, kdyby jsi to náhodou dostala. ale nezkoušej si je zavést, když nemáš menstruaci!!

 41. Ahoj,je mi 13 let a měla jsem už 2× menstruaci ale 20.1. mi vyšlo že bych měla dostat 3.ale nedostala jsem ji ani teď ji nemam . Ale nevím jak chodit spát abych náhodou neprotekla už jse mi jednou stalo že jsme vstala a protekla jsem jak tomu zabránit když nevím kdy menstruaci dostanu ? A když jsem nedostala tak jak mi měla vyjít je to proto že je to nepravidelne ? Prvni dvě mi vyšli ale třetí ne nevím kdy ji mohu asi dostat :/

 42. Dobrý den chtěla bych se zeptat, měla jsem výtoky
  úplně normální. Ale jednou jsem v kalhotách našla pár kapek krve. A potom nic. Jen se mi zesílili příznaky přidala se k tomu únava bolesti zad a břicha. Je to normální? Nebo je to součást příznaků?

 43. Ahoj je mi 13 a čekám na svou první menstruaci. Ale dnes jsem měla na kalhotkách hnědý výtok je to normální a jak dlouho bude trvat. Kdy dorazí menstruace. Děkuji

 44. Ahoj, je mi 13 a první menstruaci jsem dostala před 3 měsíci. Předtím byla vždycky jen slabá, teď ale najednou je velmi silná a připadá mi že vložka co používám je moc malá. Přestože mám vložku tak mi krev zašpiní kalhotky na zadku a už jsem za 1 den takhle zničila troje kalhotky. Mám používat radši tampony?

 45. Dej si dvě vložky za sebe :) nebo normálně používej noční
  Taky jsem vždycky měla celé červené kalhotky, teď jsem si koupila noční alwaysky a supr

 46. Ahoj potřebuju radu. Teď mám pátou menstruaci a ráno jsem měla na vložce malé kapičky krve a tak říkám nechám si vložku i do školy kdyby náhodou. Když jsem se vrátila ze školy koukla jsem na vložku a tam nic. Tak říkám asi mi to zkončilo. Asi o dvě hodiny později jsem se na vložku koukla a pořád nic. Tak jsem si ji nechala a šla jsem ven na 3 hodinovou procházku. Teď jsem se vrátila a mám opět vložku celou od krve. Je to normální že to chvíli mám a chvíli nemám?

 47. Uz mam 25 menstruaci a v nedeli mi zacla a vcera jsem na vlozce mela tmave hnedou az do cerna krev. Je to v pohode

 48. ahoj, potřebuju radu mám malé prsa a je mi 13 nevíte nějáký trik na zvětšení prsou? Například cvičení jídlo? Prosím o radu

  • Vezmi triko. Dej ho naruby. Našij na to košíčky z podprdy a obrať zpět. To pro iluzi
   Jestli chceš doopravdy velký, tak jez melouny, mandle, bylinky a pij třeba minerálku.

 49. Prsa rostou prirozene – od prirody…
  A v tvym veku….
  Nebud silena…
  Kdyz chces mit prsa jdi s tim na plastickou chirurgii!!!

 50. Měla jsem menstruaci (asi šestou) a trvala jen 3 dny a čtvrtý byl jen špinění. Je to v pořádku?

 51. Ano, je Ta neznámá

 52. Jsem na výletě se školou na celé dva týdny. Zrovna menstruuju. Je to moje první menstruace! Zadržuju to kapesníky. Co mám dělat?! Stydím se říct kámoškám. Co když mě uvidí kluci? Pomoc!

  • Návod na tampón:
   Vezmi kapesník, rozpul ho. Jednu půlku zmuchlej, a dej jí nad druhou půlku. Na zmuchlaný kapesník dej šňůrku, přilep ji. Druhou půlku sroluj do ruličky a přilep. A máš tampon za 5 minut!

 53. Jeee, lituju tě :-( vložku si uděláš tak, že si obalíš kalhotky toaleťákem. Co se třeba zeptat učitelky, jestli nemá? Je to také žena :-) nemáte tam obchod? Hodně štěstí!!

 54. Může být na ultrazvuku ledvin,močovodu a močové trubice poznat že menstruuju?

 55. Ahoj holky. Výtok mám cca 2 roky. Poslední dobou je silný także si za den měním 2× kalhotky. Prsa mi rostou a chloupky tam taky. Bojím se, protože 30. června jedu na tábor. Mám si radši vzít intimky/vložky? Co kdybych jí tan dostala? (6.12. Mi bude 11) Předem díky za odpověď. Napište mi sem a radši na e-mail. (terezka.justova@gmail.com). Díky!

 56. Ahoj Terko, raději si ty intimky a vložky vem. můžeš to dostat vždycky :)

 57. A Terko? to by byla tvoje1.?

 58. Ahoj. Bojim se ze to nedostanu moje segry (dvojcata) to dostaly ve 11 letech. Je neco co muze zpusobit ze bych nedostala menstruaci?

 59. Kolik ti je?

 60. Ahoj, mám menstruaci už rok a je i celkem pravidelná ale poslední 4 menstruace jsem měla jen 3-4 dny, a tu poslední jsem měla dokonce jen 2 dny! Je to normální?

 61. Dobrý den, je mi 13 let a ve 12 jsem dostala 1. menstruaci, vždycky to bylo tak nějak normální až do teď. Mám jí hodně silnou, je to normální? Zmírní se to? Mám to teda druhý den, ale takhle silnou jsem jí ještě nikdy neměla. Nevíte co na to pomáhá? Děkuji.

 62. Pomuze piti citronove vody a dlouhé vložky s kridelky nevim co používáš

 63. Ahoj. Je mi 12 let a mám menstruaci asi po 3.. ale vůbec o ní nevím, necítím nic. Je to normální nebo je se mnou něco špatně?když mi odpovíte tak prosím napište třeba moje jméno. Děkuju předem moc.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist