Domů Rodina & Škola Tvůj pokoj Speciál bydlení

Speciál bydlení

11

Ti, co mají přidaný facebook webu a četli poslední příspěvky, si už určitě všimli, že do rubriky Rodina & Škola byla přidána nová podrubrika „Tvůj pokoj“. Rozhodla jsem se vytvořit tohle zaměření ze zcela zřetelných důvodů – určitě i ty si přeješ mít krásný a útulný pokoj, kam se budeš ráda vracet a bude ti tam příjemně, no kdo by to nechtěl?

Čas od času mám náladu tvořit nové a nové speciály. Jeden z těch nejdelších pojednával o barevné typologii a upřímně mě to bavilo. Nemám totiž ráda, když jsou články moc dlouhé,  protože se v nich těžko orientuje a málo komu se chtějí číst texty delší jak jedna klasická stránka, i proto je hrozně fajn rozdělit téma na několik pokračování: Do speciálu. A protože o bydlení, trendech a zásadách tu není moc článků, budu se snažit dávat ti nové a nové tipy, rady a zásobovat tě trendy, abys věděla, na co se soustředit při předělávání tvého pokoje.

Pár článků o bydlení tu už bylo (např. ten s barvičkami), nechci se opakovat, tudíž to vždy zkusím napsat trošku jinou formou, konkrétně doporučit obchody nebo barvy, aby tu nebyla nuda:)

Konkrétní témata speciálů už jsem si trošku promyslela, i když je možné, že ještě něco přibude nebo se prohodí. Obecný přehled, na co bych se ráda zaměřila:

Úplně první speciál, který se tu objeví během pár dnů (nejlépe dnes večer nebo zítra), bude o tom, jaké barvičky při malování zdí volit, jak je kombinovat, které se k sobě hodí a nehodí a zda je lepší mít pokoj jednobarevný nebo vícebarevný.

V dalším článku bych se ráda zaměřila na to, jak prosvětlit a opticky zvětšit pokoj, aby se ti nezdálo, že žiješ ve stísněném prostoru.

Třetí text bych chtěla věnovat doplňkům jako jsou květiny, svíčky, obrázky, koberečky a jiné věci, které místnost mohou kompletně změnit.

Dál se zaměřím na úložné prostory –  kam uložit přebývající kosmetiku nebo laky na nehty či jiné blbůstky, jak si udělat hezkou krabičku, čím jí polepit nebo vylepšit.

To je prozatím takový rychlý přehled, čemu bych se ve speciálech chtěla věnovat. Pokud by tě ještě nějaké téma zajímalo a ve výpisu chybí, klidně napiš do komentáře!

Předchozí článekVánoce v únoru?
Další článekVýběr spodního prádla
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

11 KOMENTÁŘE

 1. Super, už se na to strašně těším. Hlavně na ty úložné prostory. Teď někdy mi rodiče budou kupovat novou skříňku na učení atd. a ještě přesně nevím, jak by měla vypadat :).

 2. Ještě jsem se chtěla zeptat jaké máš zkušenosti se značkou Bourjois? Já jsem totiž dostala k Vánocům makeup (jmenuje se Healthy mix) a nevím, jestli je to mnou, ale připadá mi hrozně nepřirozený na tváři. Máš nějaké zkušenosti s make-upama od Bourjois?
  Předem děkuju :)

  • Ahoj, píšeš akorát včas:)), Na té oslavě narozenin krásná.cz jsme totiž dostaly vzorky toho samého make-upu co píšeš (asi 5 vzorků), tak jsem ho dnes ráno zkoušela a čekala jsem něco skvělého, protože ta značka je vcelku „prestižní“ a dražší než jiné značky a hrůza. Špatně se mi roztíral, vůbec mi neseděl.

   Bohužel s jiným make-upem od téhle značky zkušenost nemám, tak netuším jestli mají takové i jiné, ale moje sestřenka používá jiný a hrozně si ho chválí:)

 3. Jé, a já zrovna zařizuju pokojíček. Už se na ty články těším!

 4. ahoj, mám už hodně dlouho v pokoji vitrínu chtěla bych jenom nějakou knihovničku a kosmetický koutek ale to rodiče nechtěj povolit protože se jim vitrína zdá dobrá a prý když se daj do poliček nějaké doplňky tak prý to bude krása..ale nějak nevím jaké, z části jí používám jako kosmetický koutek protože vní mam kosmetiku ale také knížky, rámečky s fotkami a krabice nebo šperkovnici se šperky..ráda bych jí nějak vylepšila ale vůbec nevim jak, byla bych ráda kdybys mi pomohla jak tu vitrínu doplňkově vyzdobit..

 5. Ahoj, prosímtě, vyšel už ten článek o úschovných prostorech? Těch krabičkách a tak? Na ten jsem se nejvíc těšila, ale nikde ho tu nevidím.

 6. Ahoj, vyšel už ten článek o úschovných prostorech? Nikde ho tu nevidím :/
  dík.

Diskuze je uzavřena.