Domů Trendy & Fashion Nakupování Výběr spodního prádla

Výběr spodního prádla

2

Dobré spodní prádlo je důležité nejen pro kluky, kteří rádi koukají jak nám to v něm sluší, ale i pro nás, když se chceme cítit pohodlně. Jakmile něco nesedí, tak jsme nesvé a jako na trní – proto je důležité správně si spodní prádlo vybrat. I když totiž není na první pohled vidět, protože je schované pod vrchní vrstvou oblečení, díky spodnímu prádlu se můžeme cítit sebevědoměji, příjemněji a zkrátka více jako ženy.

Kam tedy zajít na nákupy a podle čeho si spodní prádlo vybrat?

Nejsem předpojatá vůči vietnamským tržnicím a obchodům, dá se tu sehnat dost super věcí za levno, ale nedoporučuju tu spodní prádlo kupovat – obzvlášť podprsenky. Stává se totiž (ne zrovna zřídka), že jsou z nekvalitního materiálu, špatně očíslované a i když si zvolíš správnou velikost, tak tlačí, kostice se často dostanou z látky ven a to je teprv nepříjemné. Proto, když vážně chceš do podprsenky investovat, doporučuji zajít do obchodů, které jsou přímo určeny na prodej spodního prádla. I když tam do spodního prádla investuješ o několik stokorun více, tak pokud si vybereš dobře, nakoupená věc ti vydrží mnohem déle než ta nekvalitní a utracené penízky se ti tím vrátí.

Jak vybrat kalhotky?

Tvarů kalhotek je více, já se tu ale budu zabývat jen třemi – těmi nejpoužívanějšími a to jsou klasické, tango kalhotky a nohavičkové. Všechny tři tvary mají něco do sebe, ale je důležité si vybrat co se k tobě a tvé postavě bude hodit a slušet.

Klasické kalhotky sluší všem, na nic se nedá nic zkazit – jen si musíš vybrat tu správnou barvu a látku. Samozřejmě nejlepší je bavlna a z vlastní zkušenosti vím, že velice dobře působí krajkové prádlo, které by mělo skvěle přilnout k tělu. Materiál je důležitý z toho důvodu, že nošení spodního prádla ovlivňuje i stav našich ženských intimních partií. V nekvalitním materiálu, v kterém ti není pohodlně se ti snadněji mohou přihodit problémy typu – infekce apod.

Nohavičkové kalhotky budou nejvíce slušet mladým, štíhlým ženám – proč štíhlým? Jejich tvar opticky rozšiřuje boky, ale za to, dělá pěkný tvar zadečku.

Tango kalhotky jsou jedním z nejprodávanějších typů, i když postupem času se dostávají spíše do ústraní. Musím sem ale napsat to, co spousta dívek neví, a to, že tento druh kalhotek neslouží ke každodennímu nošení – po čase z nich mnoho žen mývá gynekologické problémy, ale neuškodí, když jich v šatníku pár budeš mít, jako zpestření vašeho obvyklého stylu. Určitě ale nemusíš mít strach z toho, že když si je jednou vezmeš na sebe, ohrozí tě to na životě, to vážně ne.

U kalhotek je zejména důležitá pohodlnost, neměly by ti nikde tlačit, určitě bys je na sebe neměla dostávat násilím (nikdy ne menší!) a měly by být dobře prodyšné, proto je nejlepší materiál právě bavlna.

Podprsenky

Zde je důležité najít si přesnou velikost. Jak se jí dozvědět? V mém starším článku jsem popisovala krok za krokem jak na to, můžeš se tedy změřit sama doma a potřebuješ k tomu jen obyčejný krejčovský metr. Vždy je ale důležité rozhodovat se podle toho, co ti je pohodlné a co ne.

Podprsenku si určitě nekupuj pokud ti nesedí – např. škrtí, nesedí ramínka, nedělají hezký tvar prsou, či nepokrývá dobře stranu ňader. Potom to chce ji vyměnit – zkusit jinou. Neboj se požádat o pomoc prodavačku, obzvlášť v obchodech, kde jsou na prodej spodního prádla speciálně vyškolené (alespoň ve většině případech) a klidně značek a velikostí vyzkoušej více.

Co se týče druhy podprsenky máš tu na výběr podle toho, jaká prsa máš a jaké bys chtěla mít. Mezi mladými dívkami jsou nejznámější push-up, které prsa nadzvednou a opticky zvětší. Dále si můžeš vybrat podle materiálu, zda jsou ramínka odepínací nebo nejsou apod. Určitě se najde druh, který ti dokonale padne a bude ti vyhovovat.

Předchozí článekSpeciál bydlení
Další článekSpeciál bydlení: Zvol si barvu
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

2 KOMENTÁŘE

  1. Holky tohle řeší často, – prej že je hloupé si v obchodě zkoušet podprdu – je to prej trapné… Co si myslíš ty?

    Jo a Mers prosím tě, moje Nej kami mě viděla v podprdě (asi to zní divně) ale zatím nosím pořád jen ty plátěné, a chtěla bych už podprdu, ona řekla že je mi dobrá, jenže já se v tom cítím hrozně moc divně a stydím se za to. A tak ji pořád nenosím, protože jsem ji jednou měla a jedna spolužačka se mi začala smát stylem jo tak ty už nosíš tohle jo?“ a prostě se na mě pak všichni dívali… a je normální, že se ti prsa tak trochu zvětší? :) Děkuju ti předem,

  2. ahoj, přemýšlela jsem o tom že bych si koupila push-upku, ale někde jsem četla že díky nošení push-up podprsenek se prsa můžou vytahat, nebo tak něco…tak jsem se chtěla zeptat jestli je to pravda.
    Předem díky za odpověď :)

Diskuze je uzavřena.