Domů Krása & Péče Testování: Kosmetický olej z okurky je vhodný pro problematickou pleť, tělo i...

Testování: Kosmetický olej z okurky je vhodný pro problematickou pleť, tělo i vlasy 5/5 (1)

1

Přírodní kosmetické oleje se v poslední době těší velké oblibě. Není se čemu divit. Jejich výroba je šetrná k přírodě a přitom jsou plné zdraví prospěšných látek, které si umí poradit s problémy, které dělají těžkou hlavu nejedné z tvých kamarádek. Dnes ti přinášíme recenzi na přírodní kosmetický olej z okurky od českého výrobce přírodní kosmetiky, do kterého se určitě zamiluješ.

O tom, že je salátová okurka zdraví prospěšná, už jsi nejspíš něco slyšela. V létě ji nejčastěji potkáš v salátu, smoothies nebo si ji dáš jen tak na chuť samotnou. Okurky jako takové mají vysoký podíl vody, takže jejich konzumací dodáváš své pleti hydrataci i zevnitř.

Možná si to nevěděla, ale obyčejná salátová okurka v sobě obsahuje také vysoké množství antioxidantů, které bojují proti volným radikálům. Mimo jiné také obsahuje látky, které jsou důležité pro zdraví vlasů.

Jeden by mohl říct, že je to doslova elixír zdraví a krásy, který si poradí takřka se všemi problémy, které tě v období dospívání provázejí.

Bohužel, aby se všechny blahodárné účinky okurky mohly projevit naplno, musela bys je konzumovat prakticky denně. A taková okurková dieta by tě asi moc dlouho nebavila.

Naštěstí už dnes existují přípravky, které můžeš používat každý den bez toho, aniž by ses musela ve svém jídelníčku jakkoliv omezovat. (I když, přiznejme si, že krása vychází převážně zevnitř, takže bys na složení svého jídelníčku neměla příliš rezignovat.)

Jedním z takových přípravků je přírodní kosmetický olej od české firmy Renovality, která si velmi zakládá na tom, aby vyráběla jen ty nejkvalitnější oleje z těch nejvybranějších surovin.

Kosmetický olej z okurky

Kosmetický olej z okurky – Výroba

Okurkový olej je za studena lisovaný z osušených okurkových semen, které obsahují velké množství oleje. Ten se posléze filtruje, aby byl dokonale čistý. Jen si představ, kolik takových semínek z okurky je potřeba na to, aby jejich olej zcela naplnil lahvičku o objemu 100 ml.

Kosmetický olej z okurky – Balení

Balení oleje tě jistě upoutá už na první pohled. Jedná se o lahvičku z fialového skla, která je opatřená skleněným kapátkem, díky kterému nabereš tolik oleje, kolik je zrovna potřeba.

A proč je sklo lahvičky zrovna fialové? 

Je to proto, že sluneční paprsky mají v oblibě ničit všechny prospěšné látky, které kosmetické oleje přirozeně obsahují. Bylo vědecky prokázáno, že fialové sklo pomáhá rozptylovat všechno toto škodlivé záření, což má za následek to, že se olej v lahvičce nezkazí a zároveň nepřijde o svoji účinnost.

Z tohoto důvodu bys tedy měla vždy preferovat kosmetické oleje v tmavém skle, a ne v průhledných plastových baleních.

Kapátko, kterým olej nabíráš, je pak dostatečně dlouhé, takže ti odpadne starost s tím, že nemůžeš zbytek produktu dostat ven.

Kosmetický olej z okurky – Vůně

Pokud miluješ výrazné vůně, pak tě možná trochu zklameme. Okurkový olej totiž téměř nevoní. Na druhou stranu, u přírodních produktů není potřeba zvýrazňovat jejich přirozenou vůni. Okurka sama o sobě není příliš aromatická a pokud by to znamenalo nějakou chemickou příměsí snížit její blahodárné účinky, pak si myslíme, že to za to úplně nestojí. Velkým plusem je ale to, že se olej nebude bít s vůní tvého oblíbeného parfému.

V AKCI ZDE

Kosmetický olej z okurky – Účinky na pleti

Pleť bys měla tímto olejem ošetřovat nejlépe dvakrát denně – ráno před líčením a večer těsně předtím, než půjdeš spát.

Olej pleť hydratuje a vyhladí. Jeho složení je zároveň velmi lehké a rychle se vstřebává, takže je vhodný i v letních měsících. Pokud tě trápí akné, olej ti pomůže obličej jemně vyčistit a zmírní tvé obtíže. Suché pleti pak dodá chybějící vlhkost. Používat ho můžeš i v případě, že tě trápí nepříjemný ekzém nebo popáleniny od slunce.

Pokud máš strach, že se kvůli oleji nebudeš moci ráno nalíčit, pak tě můžeme uklidnit. Po dobu testování jsme tuhle problematiku bedlivě sledovali a dospěli jsme k závěru, že i přes jeho používání produkty dekorativní kosmetiky na obličeji drží naprosto normálně.

Problém může nastat pouze v případě, pokud jsi zvyklá používat krycí make-up. V tomto případě doporučujeme nanášet v ranních hodinách oleje o něco méně a nechat ho vstřebat o trochu déle, než kdybys použila obyčejný denní krém. Případně můžeš na tvář nanést primer, který zaručí, že se ti make-up na tváři v průběhu celého dne nikam nehne.

Produkty na pudrové bázi, jakými jsou například tvářenka nebo rozjasňovač, pak nemají tendenci dělat na pleti hrudky, takže i v tomto ohledu je v rámci používání vše v pořádku.

Kosmetický olej z okurky – Účinky na vlasech

Pokud chceš svým vlasům dopřát extra péči, pak můžeš tento olej použít jako zábal před jejich umytím. Na konečky a do délek aplikuj dostatečné množství oleje, sepni vlasy do gumičky a zabal je do ručníku. Olej nech takto působit alespoň půl hodiny. Nic se ale nestane, pokud se rozhodneš takto vlasy nechat i po dobu několika hodin. (Někteří z těch, kteří si tuto metodu oblíbili, tvrdí, že nejlepší výsledky získáš, pokud necháš olej na vlasech působit po celou noc.) Následně vlasy umyj tak, jak jsi zvyklá.

Díky zábalu budou tvé vlasy lesklé, hebké a budou se mnohem lépe rozčesávat.

Hlavně ale dávej pozor na to, abys při umývání vlasů odstranila všechny zbytky produktu, jinak budou vlasy mastné i po umytí.

V AKCI ZDE

Další způsoby použití

Okurkový olej můžeš použít také v péči o nehty, místo tělového mléka nebo jako olej do koupele. Ničemu neuškodíš ani v případě, že ho použiješ jako masážní olej.

Určitě se ale vyvaruj jeho konzumaci (olej je určen pouze pro zevní použití) a neaplikuj ho do aroma lampy. (Na to jsou určené éterické oleje, které jsou více aromatické a které koupíš běžně v drogérii.)

A co ty? Už jsi nějaký kosmetický olej vyzkoušela?

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

1 komentář

Diskuze je uzavřena.