Tip na Vánoční dárek: Keramické nože Zatím bez hodnocení.

Pokud stále přemýšlíš nad praktickým a užitečným dárkem k Vánocům, mám pro tebe tip, který se ti určitě bude hodit, při vybírání dárků pro dospělé členy tvé rodiny – hlavně pro tátu a maminku, pokud se starají o kuchyni a stejně tak, jako ty moje se neustále rozčilují, jak musí brousit kuchyňské nože.

Keramické nože jsou v mnoha ohledech totiž hezčí, estetičtější a praktičtější než klasické ocelové nože. Lépe se drží, nestane se, že se po několika použitích ztupí nebo dokonce poničí – slouží k dlouhodobému používání a i proto to spousta lidí uvítá, stačí jeden nákup a nikdo nemusí shánět náhrady a další drahé nože.

Vím, že psát sem o kuchyňských potřebách není zrovna extrémně vhodné, vzhledem k tomu, že jsou tu samé mladé dívky, z nichž drtivá většina se o takové věci nestará a zatím ani se starat nechtějí. Zmiňuji se hlavně z toho důvodu, že by to mohl být skvělý dárek na Vánoce nebo k narozeninám pro rodiče. Asi hodně záleží na tom, co si přejí, ale vím určitě, že ti, kteří jsou více do praktična, keramické nože uvítají – alespoň pro mé rodiče je to ideální dárek.

Keramické nože můžeš koupit buď v kamenných obchodech, tam kde najdeš i domácí potřeby, což většinou bývají speciální obchůdky, nebo na internetu v eshopech, jako je např. Vetroshop.cz aj. Cena se různí, hlavně podle velikosti a počtu nožů. Za 2 – 4 nože můžeš ale zaplatit okolo 200 – 300 Kč, někde více, někde méně. Navíc pokud tvá rodina uznává zdravou výživu, hodí se keramické nože i k tomuto účelu, protože při krájení neničí vitamíny a enzymy, které jsou v potravinách obsažené.

Pokud si vybereš i dobrou značku, dostaneš nože v krásném dárkovém balení, za což se na Vánoce doopravdy nemusíš stydět!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

8 komentářů

 1. to je super dárek :) děkuju za skvělý tip!

 2. My ty nože máme a nemůžu si na ně stěžovat :) Určitě doporučuji jako dárek :)

 3. Vubec nedoporucuju tyto noze kupovat. Jsou na nic. Dostala jsem je jako darek a uz ted jsou nepouzitelne. Musis na ne davat opravdu velky pozor a oo nic nezavadit, jinak se hrozne lamou. Takze pouzitelne maximalne na ovoce.

  • Ono taky záleží na tom, jaké koupíš. Já jsem je kupovala minulý rok tátovi k Vánocům a teď mám v plánu ještě je koupit mámě, která si na nože taky pořád stěžuje. Ty u táty jsou doopravdy kvalitní, ostré, ani po roce se jim nic nestalo, nelámou se ani nejsou ztupené. Takže mě ohromně vyhovují, jak na ovoce a zeleninu, tak na maso apod. :)

 4. My ty nože máme a jsou suoer, takže já je doporučuju… :D

 5. No tento dárek nemoho praktikovat , protože naši rodiče už ho mají , každopádně je to kreativní typ ::)))

 6. Doporučuju:) máme sice ejden, ale je skvělej;)

 7. Sice tu popisujete loňské Vánoce, ale problém s dárky se každý rok opakuje :-)
  A už jsem téměř rozhodnuta, že je letos také pořídím. Rodičům koupím nějakou sadu a pro sebe jeden nebo dva nožíky na zkoušku.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist