Domů Ostatní Tip na Vánoční dárek: Keramické nože

Tip na Vánoční dárek: Keramické nože

8

Pokud stále přemýšlíš nad praktickým a užitečným dárkem k Vánocům, mám pro tebe tip, který se ti určitě bude hodit, při vybírání dárků pro dospělé členy tvé rodiny – hlavně pro tátu a maminku, pokud se starají o kuchyni a stejně tak, jako ty moje se neustále rozčilují, jak musí brousit kuchyňské nože.

Keramické nože jsou v mnoha ohledech totiž hezčí, estetičtější a praktičtější než klasické ocelové nože. Lépe se drží, nestane se, že se po několika použitích ztupí nebo dokonce poničí – slouží k dlouhodobému používání a i proto to spousta lidí uvítá, stačí jeden nákup a nikdo nemusí shánět náhrady a další drahé nože.

Vím, že psát sem o kuchyňských potřebách není zrovna extrémně vhodné, vzhledem k tomu, že jsou tu samé mladé dívky, z nichž drtivá většina se o takové věci nestará a zatím ani se starat nechtějí. Zmiňuji se hlavně z toho důvodu, že by to mohl být skvělý dárek na Vánoce nebo k narozeninám pro rodiče. Asi hodně záleží na tom, co si přejí, ale vím určitě, že ti, kteří jsou více do praktična, keramické nože uvítají – alespoň pro mé rodiče je to ideální dárek.

Keramické nože můžeš koupit buď v kamenných obchodech, tam kde najdeš i domácí potřeby, což většinou bývají speciální obchůdky, nebo na internetu v eshopech, jako je např. Vetroshop.cz aj. Cena se různí, hlavně podle velikosti a počtu nožů. Za 2 – 4 nože můžeš ale zaplatit okolo 200 – 300 Kč, někde více, někde méně. Navíc pokud tvá rodina uznává zdravou výživu, hodí se keramické nože i k tomuto účelu, protože při krájení neničí vitamíny a enzymy, které jsou v potravinách obsažené.

Pokud si vybereš i dobrou značku, dostaneš nože v krásném dárkovém balení, za což se na Vánoce doopravdy nemusíš stydět!

Předchozí článekVýherkyně soutěže o kosmetiku
Další článekDívčí barevná typologie IV.: Zimní typ
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

  1. My ty nože máme a nemůžu si na ně stěžovat :) Určitě doporučuji jako dárek :)

  2. Vubec nedoporucuju tyto noze kupovat. Jsou na nic. Dostala jsem je jako darek a uz ted jsou nepouzitelne. Musis na ne davat opravdu velky pozor a oo nic nezavadit, jinak se hrozne lamou. Takze pouzitelne maximalne na ovoce.

    • Ono taky záleží na tom, jaké koupíš. Já jsem je kupovala minulý rok tátovi k Vánocům a teď mám v plánu ještě je koupit mámě, která si na nože taky pořád stěžuje. Ty u táty jsou doopravdy kvalitní, ostré, ani po roce se jim nic nestalo, nelámou se ani nejsou ztupené. Takže mě ohromně vyhovují, jak na ovoce a zeleninu, tak na maso apod. :)

  3. Sice tu popisujete loňské Vánoce, ale problém s dárky se každý rok opakuje :-)
    A už jsem téměř rozhodnuta, že je letos také pořídím. Rodičům koupím nějakou sadu a pro sebe jeden nebo dva nožíky na zkoušku.

Diskuze je uzavřena.