Domů Krása & Péče Tipy, jak mít bezchybná chodidla Zatím bez hodnocení.

Tipy, jak mít bezchybná chodidla Zatím bez hodnocení.

3

Ahoj holky,

feet léto je sice ještě daleko, ale jak se bude blížit, tak se budou ze všech stran hrnout rady jak zhubnout, jak posílit nohy, vlasy, nehty a kdoví, co ještě, takže bysme se měly začít pomalu, ale jistě připravovat už teď, co říkáte? A vezmeme to odspodu.

Hned na začátek se zamyslete. Staráte se o svoje nohy s opravdovou péčí? Předpokládám, že si je pravidelně holíte a lakujete si nehty. Bravo! Ale co ta část, kam si nevidíme? Co chodidla, konkrétně paty? Já osobně mám na patách vážně tvrdou kůži, takže musím vynakládat hodně úsilí na to, abych mohla v létě nosit otevřené boty a nemusela se stydět.

Jak taková ztvrdlá kůže na patách vypadá asi nemusím popisovat. Je to ošklivé, šupinkovaté a rozhodně nám to na kráse nepřidá. A není to jen o kráse – když bys ztvrdlou kůži neléčila, mohla by začít praskat a to je velmi nepříjemné a bolestivé.

Takže vyzout, odhodit ponožky, jdeme na to!

Pemza je jedním z nejlepších pomocníků. Používám ji zhruba jednou týdně, vždycky po koupeli. Nejdřív se namočím do vany, tím kůže změkne, a pak strouhám a strouhám a strouhám:-) Nemusíš se bát bolesti, vůbec to nebolí. Pemzu koupíš v jakékoliv drogerii, stojí zhruba 20 Kč. Na závěr vždycky natřu chodidla silnou vrstvou krému nebo vazelíny, obleču do bavlněných ponožek a nechám působit přes noc.

Další možností, jak hrubou kůži oškrábat, jsou pilníky. Jsou hygieničtější, protože se žádné nečistoty neudržují v pórech, jako je to u pemzy. Navíc se dají používat nasucho, nemusíš předem namáčet. Opět je koupíš v drogerii, cena je okolo 30 Kč, skleněné pilníky jsou samozřejmě dražší. Osobně mám radši ty hrubší, se skleněnými pilníky mám pocit, že je to děsná piplačka:-)

 

glass-foot-file-callus-removerpilnik

 

 

Odřezávače – no, tak tady nemohu napsat osobní zkušenost, protože už jen ten název ve mně fakt vyvolává respekt. Trošku jsem se poptávala známých a dali mi za pravdu, prý je velmi jednoduché se zranit.

odrezavac

Garra ruffa rybičky – určitě je znáte. Když jdete v Praze po Václaváku, tak před asijskými salony krásy stoji houf turistů a fotí si odvážlivce, kteří své ošklivé paty strčili do akvárka a vystavili ve výloze:-) Tyhle rybičky se přisají na nohy a okoušou odumřelé buňky na nohách. Nebolí to, jen tak příjemně to lechtá:-) U nás v salonu stojí půl hodiny 230 Kč.

gararufa

A taky nechci zapomínat na babské rady:

Když si budeš do chodidel vtírat citronovou šťávu, krásně se ti kůže změkčí. Jestli máš ale kůži popraskanou fakt hodně, na citron zapomeň, štípe to.

Na podobném principu jako krémy funguje i tvaroh a sádlo – napatlej na nohy, zabal do ponožek a jdi spát – uvidíš, jak budeš mít ráno krásně hebkou kůži.

Pokud nic z toho nezabírá, nezoufej. Skoč si na pedikůru, nestojí to moc a pedikérka ti pomocí přístrojů, které nám nejsou běžně dostupné, udělá v mžiku krásně hladká chodidla.

Báječný je taky chodit v létě bosa. Je to úplně zadarmo a nohy se ti krásně vybrousí, ani nebudeš vědět jak:-)

[highlight]A jak jsi na tom ty, staráš se o svoje chodidla pravidelně?[/highlight]

 

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekOblečení a doplňky přesně podle vašeho gusta!
Další článekKdo si hraje, nezlobí!
Jsem věčně optimistická, miluju život se vším, co přináší, kromě hloupých a arogantních lidí,ty nemůžu vystát:-) Bydlím v Istanbulu, živím se překlady, korekturami a psaním reklamních textů. Ve volném čase cvičím jógu, čtu, vařím a pomáhám asi 36536 neziskovým organizacím. Jsem milovnice kávy, čaje a knížek a jednou bych to chtěla spojit - mým snem je otevřít si kavárnu, kde budu dělat dobrý kafe a kam si lidi budou chodit číst:-) V lednu očekávám příchod nového člena domácnosti, malou Meryem, tak se na ni moc těším a jsem zvědavá, jak mě mateřství změní:-) Doufám, že ne moc, nemám moc ráda zdrobněliny, šišlání a tak, takže doufám, že se do téhle sféry nikdy nedostanu:-) Mějte se báječně!

3 KOMENTÁŘE

  1. no, řekla bych že se starám, teda v období zimy méně, ale v létě dost, bylo by mi to nepříjemné, kdybych měla otevřenou obuv a popraskaná chodidla, občas si ale všímám, že některé ženy (většina) má chodidla popraskaná, už jsem si říkala jestli se o ně ještě někdo vůbec stará :D :)

  2. Chodit bosa je nádherná věc, ale na krásu to nefunguje, kůže se ošlape a ztvrdne. Jinak by to nešlo, měkká kůže se dá ošklivě pořezat.

  3. Co se „odřezávačů“ týká, tak je dobré se ptát těch, kteří s nimi umějí zacházet.
    Před jejich použitím je třeba chodidla namočit do vody aleaspoň na tři čtvrtě hodiny.
    Kůže zvětší svůj objem, dostane bílou barvu a změkne.
    Tato silná vrstva jde snadno seřezávat a je třeba pouze dbát na to, abyste si jí neseřízli moc, ale to už chce trochu praxe.

Diskuze je uzavřena.