Tipy, jak se efektivně přestěhovat 5/5 (3)

Přestože je většinou stěhování radostná událost, kterou začíná další etapa života, stěhování do nového bytu či domu samo o sobě není nic, čím by chtěl člověk trávit volný víkend. Jak se přestěhovat za co nejkratší čas, a pokud možno s co nejmenšími problémy a náklady?

Kolik stojí stěhování

Stěhování může být dost nákladná věc. V určitou chvíli, byste si měli sednout a porovnat plánované náklady za stěhování. Ve spoustě případů totiž kupodivu vyjde levněji, pokud si najmete stěhovací službu. Stěhovací služby rovněž půjčují krabice a popruhy na stěhování, za které byste v opačném případě utratili hodně peněz. Se vším vám pomohou a poradí.

Před stěhováním

Ještě než nastane den D, je dobré popřemýšlet, jak si stěhování usnadnit. Je dobré se připravovat klidně i několik týdnů dopředu a podle toho přizpůsobit další činnosti jako například nakupování nebo třídění. 

Co se týče třídění. je lepší je separovat věci postupně. Zkuste vyřazené oblečení protřídit. Z oblečení, které už nejsou k nošení, nastříhejte hadry na úklid a pěkné oblečení prodejte v bazaru. Nejen že něco málo vyděláte, ale také se zachováte ekologicky a pomůžete planetě.

Balení věcí

Balení věcí je asi nejproblémovější částí stěhovacího procesu. Jak jsme zmiňovali výše, pokud zvolíte služby stěhovací firmy, půjčí vám krabice a vše potřebné, co usnadní balení. Pokud stěhujete bez firmy, bude nejlepší sehnat krabice zdarma například od banánů. Pokud byste se rozhodli krabice kupovat, celé stěhování se vám opravdu výrazně prodraží.

U stěhování je důležité ušetřit co nejvíce místa. Buďte vynalézaví. Křehké dekorace či skleničky zabalte do ručníků nebo třeba ložního prádla. Ušetříte tím noviny i další krabice. Využijte volné místo v různých krabičkách, květináčích nebo třeba krabicích od bot. 

Co se týče oblečení, můžete vyzkoušet některé vychytávky. Místo toho, abyste oblečení z ramínek sundávali, několik ramínek pohromadě zabalte do igelitových pytlů a zajistěte třeba gumičkou. Pokud máte oblečení v komodě, nechte vyskládané komínky v jednotlivých šuplících a každý zvlášť zabalte do igelitu nebo ho zajistěte gumičkou.

Přesun věcí

Pokud stěhujete svépomocí a je tedy třeba rozhodnout, jestli budete krabice, nábytek a další věci stěhovat v osobních autech nebo budete mít k dispozici dodávku či nákladní auto. Za nás je rozhodně jednodušší a levnější volbou dodávka nebo nákladní auto. Do dodávky se vleze většina věcí naráz, zatímco autem byste museli jezdi na několikrát.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist