Tipy, jak se efektivně přestěhovat 5/5 (3)

Přestože je většinou stěhování radostná událost, kterou začíná další etapa života, stěhování do nového bytu či domu samo o sobě není nic, čím by chtěl člověk trávit volný víkend. Jak se přestěhovat za co nejkratší čas, a pokud možno s co nejmenšími problémy a náklady?

Kolik stojí stěhování

Stěhování může být dost nákladná věc. V určitou chvíli, byste si měli sednout a porovnat plánované náklady za stěhování. Ve spoustě případů totiž kupodivu vyjde levněji, pokud si najmete stěhovací službu. Stěhovací služby rovněž půjčují krabice a popruhy na stěhování, za které byste v opačném případě utratili hodně peněz. Se vším vám pomohou a poradí.

Před stěhováním

Ještě než nastane den D, je dobré popřemýšlet, jak si stěhování usnadnit. Je dobré se připravovat klidně i několik týdnů dopředu a podle toho přizpůsobit další činnosti jako například nakupování nebo třídění. 

Co se týče třídění. je lepší je separovat věci postupně. Zkuste vyřazené oblečení protřídit. Z oblečení, které už nejsou k nošení, nastříhejte hadry na úklid a pěkné oblečení prodejte v bazaru. Nejen že něco málo vyděláte, ale také se zachováte ekologicky a pomůžete planetě.

Balení věcí

Balení věcí je asi nejproblémovější částí stěhovacího procesu. Jak jsme zmiňovali výše, pokud zvolíte služby stěhovací firmy, půjčí vám krabice a vše potřebné, co usnadní balení. Pokud stěhujete bez firmy, bude nejlepší sehnat krabice zdarma například od banánů. Pokud byste se rozhodli krabice kupovat, celé stěhování se vám opravdu výrazně prodraží.

U stěhování je důležité ušetřit co nejvíce místa. Buďte vynalézaví. Křehké dekorace či skleničky zabalte do ručníků nebo třeba ložního prádla. Ušetříte tím noviny i další krabice. Využijte volné místo v různých krabičkách, květináčích nebo třeba krabicích od bot. 

Co se týče oblečení, můžete vyzkoušet některé vychytávky. Místo toho, abyste oblečení z ramínek sundávali, několik ramínek pohromadě zabalte do igelitových pytlů a zajistěte třeba gumičkou. Pokud máte oblečení v komodě, nechte vyskládané komínky v jednotlivých šuplících a každý zvlášť zabalte do igelitu nebo ho zajistěte gumičkou.

Přesun věcí

Pokud stěhujete svépomocí a je tedy třeba rozhodnout, jestli budete krabice, nábytek a další věci stěhovat v osobních autech nebo budete mít k dispozici dodávku či nákladní auto. Za nás je rozhodně jednodušší a levnější volbou dodávka nebo nákladní auto. Do dodávky se vleze většina věcí naráz, zatímco autem byste museli jezdi na několikrát.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

TOPlist