Tipy na fototapety do několika místností 5/5 (2)

fototapeta kuchyně byliny

Dovedete si představit interiér bez obrazů a osobitého stylu? Možná ano, nicméně až ona vyobrazení na stěnách vypadají elegantně a dokážou vtisknout jakýmkoli vnitřním prostorám elegantní a jedinečný vzhled. Rozhodně není od věci zvolit nejen obrazy, ale především velké fototapety. Právě ony vypadají perfektně a na první pohled umí zaujmout každého. Velkou výhodou fototapet je především fakt, že lze vybírat z obrovského takřka nekonečného množství motivů. Abychom vám usnadnili výběr, máme pro vás zajímavé tipy. Určitě si z nich vyberete takový, který se vám bude náramně hodit. Pojďme tedy postupně po jednotlivých místnostech.

Obývací pokoj jako studnice inspirace

Do obývacího pokoje se hodí různé fototapety na zeď. Záleží jen na tom, jaký styl preferujete. Fototapeta se musí hodit k ostatnímu vybavení, nábytku a výmalbě. Tradičně se dobývacího pokoje volí přírodní motivy. Velmi oblíbené je třeba prostředí u rybníka. Právě tady roste tradiční šáchor a v jeho pozadí se postupně houpou drobné vlny. Vy se na celé prostředí můžete jen pohodlně dívat a sledovat, jak spolu všechno dokáže dokonale ladit. Z přírodních motivů jsou hodně oblíbené také třeba fototapety stromů a lesa jako takového. Velmi rychle se můžete pouhým pohledem ocitnout uprostřed hlubokých hvozdů, jež vám budou dělat společnost. Lesy ale nabízejí i spousty jiných neotřelých pohledů, mezi které patří třeba lesní prostředí v zimě. Skandinávské motivy zasněžených špiček smrků jsou kouzelné stejně jako třeba variace podzimního lesa. Záleží jen na vás samotných, jaké roční období vlastně hodláte ve vašem interiéru mít. Alternativ je hodně.

Ložnice musí vyzývat ke spánku i odpočinku

fototapeta ložnica abstrakce

Kde byste ostatně měli nabrat nové síly než právě v ložnici? I tady se nabízí spousty zajímavých motivů, které vás přímo uvedou do světa snění a maximálního pohodlí. V každém případě se nebojte vsadit třeba na abstrakce. Ty nutí k zamyšlení nad smyslem samotného výjevu a poté i třeba nad naší existencí a jinými záležitostmi. Fantazii se meze nekladou a podpořit ji právě v ložnici stojí za to. Elegantní fototapety na zeď do ložnice mohou znázorňovat klidně i třeba takové lidské tělo. Jeho krása většinou vyniká především v ložnici, tak proč se jím nepokochat v jeho ryzí kráse? V ložnici se není třeba bát ani tradičních rukodělných motivů. Takoví vyšívaní plameňáci zachycení při svém každodenním životě vypadají na černém pozadí hodně poutavě.

Pestrá předsíň naláká k návštěvě

Určitě je tomu tak, když přijdete do interiéru a zaujme vás design předsíně, lze předpokládat, že ostatní místnosti budou vypadat také nadčasově. Hodně často se v předsíních prosazují především obrazy nejrůznějších rostlin. Zajímavé jsou kupříkladu sukulenty v nadživotní velikosti. Jejich vzhled je inspirativní a navnadí k další návštěvě zbytku interiéru. Hezká je také fototapeta mapy světa. Pro milovníky cestování a objevování nových částí světa neexistuje fakticky nic lepšího.

Koupelna v duchu vody a všeho s ní spojeného

fototapeta dveře voda

V některých místnostech se mohou uplatnit také krásné fototapety na dveře. Typickým příkladem budiž koupelna. Tady se člověk chodí nejen umýt, ale také osvěžit a prožít příjemné chvilky při působícím proudu vody třeba ve vířivé vaně či masážním sprchovém koutě. Proto není od věci vsadit třeba na fototapety moře, případně jiných skupenství vody. I detail na kapku vody jako takovou vypadá náramně a lze s ním různě pracovat.

Kuchyně musí působit i na vaše chutě

Vždyť právě v ní se připravují ty nejlepší kulinářské speciality. Proč byste si je tedy nemohli dopřát. Velmi příjemné jsou především pohledy na spousty bylinek, jež jsou na fototapetách zobrazené a umí nádherně oživit prostor za pracovní deskou. Hodně dobrou volbou je také fototapeta do kuchyně znázorňující příbory. Ty nejsou jen tak obyčejné, ale zvětšené a barevné. Jejich kombinace na bílém podkladu je doslova kouzelná a vytváří i ze zdánlivě fádní kuchyně moc hezký prostor. Jinak není problém vybírat i nejrůznější florální motivy.

Zdroj: https://myloview.cz/fototapety/

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist