Domů Krása & Péče Trápí tě různé pupínky? Identifikuj a eliminuje je! Zatím bez hodnocení.

Trápí tě různé pupínky? Identifikuj a eliminuje je! Zatím bez hodnocení.

0
Jak na různé pupínky na těle?
Jak na různé pupínky na těle?
Co může dokonale zhatit sen o tvojí kráse, který bude spojený s nádhernou hladkou pletí? Ano, jsou to samozřejmě pupínky, které se můžou objevit skutečně znenadání, z ničeho nic. Pomocí kvalitního make-upu a korektoru je můžeš jednoduše schovat, ale takové řešení je spíše krátkodobé. Pokud se totiž objeví, je třeba zjistit proč a na základě toho začít i s tím, že začneš problém léčit. A jak poznat, jaké pupínky vás trápí? Náš návod ti snadno pomůže.

Malé tečky

Mohou se objevit dokonce ve dvou barvách, a to v barvě černé, stejně jako bílé. Na první pohled nemusí být úplně vidět, ale když se do zrcadla podíváš blíže, jistě je celkem dobře identifikuješ. Pokud se na tvé pleti objeví, není nijak velký důvod se znepokojovat. Jedná se jenom o odumřelé kožní buňky. Ty umírají neustále, stejně jako se také neustále tvoří nové. Problém však může být v tom, že zůstávají na vaší kůži a potom jsou viditelné právě ve formě teček.

Řešení tohoto problému je naštěstí docela jednoduché a není třeba si dělat obavy. Pokud bílé nebo černé malé tečky objevíš, je to známka zejména toho, že tvá pleť není dokonale čistá. Co v takovém případě? Alespoň jeden z těchto postupů:

  • Voda a kvalitní mýdlo
  • Čistící voda nebo mléko
  • Kvalitní peeling

Rudý pupínek

Na tvé kůži se může objevit i další problém, třeba rudý pupínek. Pokud ho identifikuješ, velmi často se jedná o poměrně známé papuly, nebo také pustuly. Jedná se o oficiální názvy těchto problémů. Důvodem daného zarudnutí je hlavně to, že se objevuje zánět jak v samotném pupínku, tak i v jeho blízkosti.

Metody řešení jsou i v tomto případě celkem snadné. Je třeba říci, že tento druh pupínku lze nejvíce přirovnat k běžnému beďaru. Proto je postup eliminace celkem jednoduchý. Primárně by se mělo začít snahou eliminovat, tedy vytlačit z místa hnis a poté dané okolí dobře vyčistit a také vydezinfikovat. Za pár dní bude po problému.

Uzlina a cysta

Jedná se o problém, který často vychází právě z výše zmíněných pupínků. V tomto případě se ale jedná o komplikaci mnohem větší. Pokud vás zajímá, jak rozeznat cystu nebo uzlinu od samotného pupínku, je odpověď poměrně snadná.

  1. Uzliny i cysty jsou mnohem větší
  2. Výrazně bolí a okruh začervenání je rozsáhlý
  3. Umístěné jsou hluboko v kůži

Pokud se tento problém objeví, identifikuješ ho podle toho, že ti zarudne v této oblasti určité místo a pod kůží se objeví bulka. A to proto, že právě zde se nachází hnis. V ideálním případě je dobré snažit se ho vytlačit. Pokud to nejde, v žádném případě bulku nepropichuj. Buď použij různé druhy mastí, nebo místo jenom důkladně čisti a počkej pár dní, až vše zmizí samo. Bohužel, jiná rada není.

Klasické beďary

Ano, každá z nás je zná z puberty. Jedná se o klasický projev hormonálních změn, ale i důsledek špatného jídla, nebo také stresu. Pokud se u tebe beďary objeví, poznáte to celkem snadno. Jsou zarudlé a velmi často mohou mít bílou špičku. Ta jasně signalizuje, že je uvnitř nich hnis. A jak si s takovým bedrem nejlépe poradit? Je dobré ho vymáčknout. Zde ale pozor na čistotu, jelikož tím že ho porušíš, se do něho může dostat další nečistota. Pokud se nikam nechystáš, nech ho raději být a používej osvědčené pomůcky. A to v podobě čisticí vody, nebo různých zásypů, které obsahují síru a jiné látky, které jsou na eliminaci těchto problémů ty pravé.

Různé vyrážky a ekzémy

Na rozdíl od běžných pupínků jsou vyrážky a ekzémy jiné v tom, že se objevují ve větším rozsahu. Na jednom konkrétním ohraničeném místě se tak může objevit desítka i stovka různých pupínků. Zde už je třeba být na pozoru přece jenom o něco více. Hygiena je základem, a k tomu bys měla přidat také krém, který je na vyrážky nebo ekzémy vhodný. Pokud pozoruješ, že problém pomalu ale jistě mizí, je to dobrá zpráva. Pokud ne, doporučujeme zajít k lékaři. A to z toho důvodu, že se může jednat o komplikovanější zdravotní problém, stejně jako z toho důvodu, že může jít například také o nějakou alergii.

TIP: Jak na pupínky po holení?

Co problémy způsobuje?

Již víš, že pokud se objeví různé pupínky, je vhodné zjistit, o jaké se jedná a podle toho je eliminovat. Někdy se mohou objevit z ničeho nic, s čímž je spojený také fakt, že zkrátka a jednoduše nedojde k tomu, že bys mohla danému problému zabránit. Často ale pupínky vznikají z poměrně jasných příčin, kde už může dojít k tomu, že jejich výskyt eliminuješ.

Velmi častým problémem je nedostatečná péče o tvoji pleť, to primárně v souvislosti s jejím čištěním. Dále může být problém spojený například také s prostředím, kde se pochybuješ. Pokud je špinavé a prašné, není to pro vaši kůži rozhodně nic dobrého. Dále nezapomínejme také na další riziko, které je spojeno i s tím, co jíš. Problémem pro pleť jsou různé nežádoucí látky v potravinách, které dnes dávají do jídel hlavně fastfoody, nebo také různí výrobci hotových jídel. Takže na to si dávej pozor.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.