Domů Krása & Péče Líčení Snadná aplikace tvářenky Zatím bez hodnocení.

Snadná aplikace tvářenky Zatím bez hodnocení.

12

Pokud používáš make-up a pudr, určitě by ti v tvojí kosmetické výbavě neměla chybět kvalitní a slušivá tvářenka. Je přeci jasné proč – lidský obličej se neskládá pouze z jedné barvy, což často způsobuje dekorativní kosmetika: make-up a pudr, ale líčka nám červenají a zkrátka vypadá to mnohem přirozeněji. Proto bys na tvářenku neměla zapomínat.

Existují dva hlavní druhy a jen podle svého vlastního uvážení vyber, která z nich ti lépe sedne a půjde ti snadněji aplikovat. Není totiž nic horšího než dívka se zmalovanými tvářemi, kterými tak ráda přezdívám „Marfušky“. Tvářenka by naopak měla tvou tvář podtrhnout a když na svém obličeji najdeš nedostatek – např. v podobě kulatého obličeje, může ti ho pomoci dotvarovat, podtrhnout tvé lícní kosti – to vše lze s pomocí tvářenky dosáhnout, stačí jen vědět jak na to.

Druhy tvářenek:

Pudrová tvářenka

Na tu bych se chtěla v článku soustředit, co se týče aplikace, vyhovuje mi o moc více než druhý typ, i když je možné, že jsem zatím nevyzkoušela tu pravou pro mě. Pudrová tvářenka je asi ta známější a jak už název napovídá je ve formě pudru.

Aplikovat ji můžeš pomocí klasického štětce – co se týče štětcové sady, tvar štětce na tvářenku je lehce zkosený, nemá rovné konce a je poměrně úzký – není tak bohatý a objemný jako štětec na pudr. Tvar je přizpůsoben tvaru obličeje, protože i tvářenku bys neměla aplikovat úplně rovně, je jasné, že to by nevypadalo dvakrát přirozeně. Na nanesení můžeš použít ale i klasický pudrový štětec.

Její nevýhody jsou, že u starších žen může často zvýrazňovat vrásky a suchou pleť může vysušovat více než je tomu u tvářenky krémové.

Krémová tvářenka

Méně prodávaná, ale v současné době její popularita hodně vzrostla a vídám spoustu dívek a žen, které si jí zakoupily a s radostí ji využívají. Určitě doporučuji jí vyzkoušet, protože i když mě osobně tak úplně nesedí, spoustě ostatním se její koupě vyplatila.

Neukládá se do vrásek, hodí se právě pro suchou pleť. Moc nedoporučuji na pleť mastnou, kde by se mohla lehce rozmazat – v takovém případě je vhodnější tvářenka pudrová.

První kroky v aplikaci:

Důležité je mít správný odstín, který bude na tvé pleti vypadat přirozeně. Nezapomínej na to, že na denní líčení není žádoucí mít extrémně výrazné tváře, naopak u večerního líčení můžeš s tvářenkou trošku zaexperimentovat, protože líčení na umělém světle vypadá jinak a tvářenka bude méně viditelná.

Štětec bys měla mít kvalitní, čistý – u aplikace očních stínů můžeš štětec obejít a docela dobře je nanést prsty, u tvářenky (té pudrové), to ale už dobré není a pravděpodobně bys ji vůbec nerozetřela správně a byly by vidět hrubé přechody. Pokud ti doma štětec chybí, dokup si ho – pořizovací cena není vůbec vysoká, využít ho můžeš i na pudr. Také se o tvářenku správně starej a dej pozor, aby ti balení nespadlo a nerozsypalo se. Rozsypaný pudr totiž můžeš ještě využít, s tvářenkou je to však horší a efekt by potom nebyl žádoucí.

Úplně první krok, když máš na tváři make-up, pudr a připravenou tvářenku se štětcem je na štětec lehce nanést tvářenku. Vždy je lepší méně než více, protože štětec s tvářenkou můžeš kdykoliv použít znovu – pokud dáš na štětec a tvář tvářenky moc, už jen velice těžko to půjde napravit.

Nadbytečné množství sklepej o hranu palce (opři o něj štětec) zpět do obalu tvářenky. Lehkým poklepem zajistíš, že na štětci nebude množství tvářenky zbytečně vysoké.

Tvářenka pro kulatý obličej

U kulatého obličeje jde hlavně o optické zeštíhlení tváře. Toho můžeš docílit, pokud tvářenku naneseš na místo, kde se spojuje horní a dolní čelist (tj. místo, když naplno otevřeš pusu -> spoj). Je to kousek pod začátkem lícní kosti.

Tvářenka pro hranatý obličej

U hranatého obličeje nepotřebujeme zeštíhlení, ale jde nám o jistou formu zjemnění, protože čelisti do hranatého tvaru nepůsobí zrovna jemně. Tvářenku nanášíme na vrchol líček – stačí se na sebe v zrcadle usmát a na nejvyšší místo nanést tvářenku.

Tvářenka pro oválný obličej

Oválný obličej je pravděpodobně ten, který si může dovolit cokoliv – jak s účesy, tak i s tvářenkou. U většiny oválných obličejů vypadá nejlépe, když se tvářenka nanese podél lícních kostí a vytvoří jakýsi ovál. Tedy podél lícní kosti šikmo ke koutku úst.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekSemestrální práce + anketa
Další článekVichy Odličovací emulze & Micelární voda
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

12 KOMENTÁŘE

  1. Skvělý článek :) a mers chtěla bych se tě zeptat ,jakou pudrovou tvářenku používáš ty? já si zrovna v pátek koupila koupila tvářenku od essence a nepřijde mi špatná,ale chtěla bych znát tvůj názor na ni :)

  2. Pěkný článek :) Povedl se, jen.. ty si tu někde myslím měla článek o tom, jak máme poznat tip obličeje, žejo?:D Nevím jestli mám oválný nebo hranatý:X:D , jinak tvářenku se kterou jsem byla 100% spokojená od Dermacolu (pudrová) , jsou skvělé :))Zrovna teď používám tvářenku od Miss sporty (pudrová) a nic moc, jako barví, ale nevyrovná se jako je od Dermacolu :)

    • Ano, zmínka tu byla, ale byla součástí jiného článku a já si nedokážu teď vybavit kterého:D:). Dej si všechny vlasy z obličeje, zagumičkuj, zasponkuj, odlíčená si stoupni před zrcadlo. Tak by tvůj tvar obličeje měl vyniknout – pokud to stále nemůžeš poznat, zkus vzít rtěnku a v zrcadle ho obkreslit:) Jinak jednu tvářenku od Miss Sporty mám taky a taky mě nijak neuchvátila. Ta od Elfu, kterou používám v současné době je jedna z nejlepších, které jsem kdy měla, tak zatím neměním:)

  3. Mám oválný obličej a nanáším si to přesně jak ty píšeš opravdu to vytvaruje moc hezky obličej. :)
    Akorát, dospod si dávám tmavší odstín.

  4. Danke za radu. Celou dobu jsem tvářenku nanášela špatně. :D

  5. Vynikajúci článok. Mám okrúhlu tvár takže tvoje rady mi veľmi pomôžu. Doteraz som farbu na líčka veľmi nepoužívala, hoci mám doma asi štyri :D Teraz už viem ako ju správne použiť, aby moja tvár nepôsobila tučne a príliš okrúhlo. Ďakujem za rady :)

  6. Tvářenku jsem nikdy nepoužívala, mám pocit, že už tak se červenám dost :D Ale možná by se mi hodilo optické zeštíhlení kulatého obličeje. Zrovna koukám na stránky kosmetiky ELF, tak si tam snad vyberu :)

Diskuze je uzavřena.