Domů Rodina & Škola Volný čas Udělej si pěknou fotku! Zatím bez hodnocení.

Udělej si pěknou fotku! Zatím bez hodnocení.

4

Focení v dnešní době není žádný zázrak – tím nemyslím, že by všichni byli profesionálové, ale stačí se jen podívat na to, kolik lidí fotoaparát vlastní. Drtivá většina mladých slečen už vlastní více či méně výkonný kompakt a v poslední době se hodně rozmohl trend „přeju si zrcadlovku“, který jsem viděla snad na stovce blogů.

Člověk by tedy řekl, že mladé ženy budou mít krásné fotky – sice pořízené doma, ale kvalitní, je tomu ale vážně tak? Z tohoto článku úplně vynechám slečny, které se samy odmítají fotit a tohle téma je vůbec nebere – naopak se zaměřím na dívky, které se fotí rády a chtěly by i bez cizí pomoci pěknou fotku, kde jim to bude slušet.

Často mě o článek na tohle téma prosíte, i přes to, že už tu jeden tématicky dost podobný článek je, ale nevadí – rozhodla jsem se to všechno shrnout, dát Vám nové tipy. Budu moc šťastná, pokud Vám alespoň trošku pomohou!

Kvalitní foťák a hodně světla

Příklad č. 1: Máme slečnu, která není dokonalá, ale koukat se na ní dá a když si na sobě nechá záležet, je to vlastně kočka. Slečna vlastní mobil, který má vcelku zastaralý a nekvalitní výbavu – konkrétně mluvíme o fotoaparátu a strašně si přeje krásnou profilovku. Zkouší to, ale stále není taková, jak by si jí přála. Něco je špatně, víte co? Ano – bude to kvalitou fotoaparátu.

Pokud chceš hezkou fotku nemusíš vlastnit zrcadlovku, nemusíš mít stroj za třicet tisíc, to není zapotřebí. Je ale důležité, aby jsi se svým foťákem uměla zacházet, dobře nastavila vše, co se nastavit dá a fotky byly alespoň trošku kvalitní. Úplně ti k tomu bude stačit obyčejný kompakt (nebo vážně dobrý mobil) a správný výběr místa – potom je hned fotka o ničem jiném.

Příklad č. 2: Když už je řeč o naší neznámé slečně. Představme si, že má kvalitní foťák, který čas od času umí pořídit vážně pěkné fotky, jenže když si konečně najde čas na focení, je tma a tak tedy zkouší pořizovat fotky po tmě, v tom lepším případě s bleskem. Vůbec to, ale nevypadá tak, jak by chtěla. Čím to bude?

Nejlepší a nejkvalitnější fotky, které doma můžeš pořídit jsou za denního světla na dobře osvětleném místě. Prozradím tajemství veškerých svých fotek, které tu můžete najít – 99% z nich jsou foceny buď na verandě (pokud je pěkně) nebo u okna na slunečním světle. To udělá hodně a často fotoaparát, který večer fotí otřesně, dokáže vyfotit moc pěkné fotky.

Hodně fotek a nic „zastaralého“

Je důležité si na focení vymezit alespoň pár minutek a dát tomu čas. Já bych zakázala focení na tzv. dlouhou rukou, kdy je na fotografii dominantní předloktí nebo paže, stejně tak nejsem zastánce fotek před zrcadlem, i když pokud je dobrá a kvalitní – proč ne? Tyhle zastaralé nápady, které byly nejvíce využívány před několika lety je lepší  nepoužívat. A pokud ano – jsi si jistá, že ti to na fotce opravdu sluší a nepůsobí to divně?

Důvod, proč si na fotky vymezit víc času je ten, že není správně vyfotit fotek pět, rychle je přehodit z karty do počítače a všechny bez rozmýšlení nahrát na facebook či jinou sociální síť. Jasně, někdo ti řekne, že je to ztráta času, takhle fotky řešit, přemýšlet jestli je zveřejníš nebo rozmýšlet nad jejich úpravou, ale na druhou stranu – dnešní svět žije internetem a fotky jsou naše vizitky ve virtuálním světě, tvoří první dojem, který je často moc důležitý. Raději si fotek vyfoť víc, z jiných úhlů, s jinými pohledy, a potom si je všechny prohlédni a urči, která se ti líbí nejvíc. Jestli nafotíš sto fotek a nebude se ti líbit ani jedna, nic si z toho nedělej – je nejlepší nezveřejňovat žádnou, fotky si uložit do PC a podívat se na ně později, jestli se ti nakonec nějaká nezalíbí. Často s postupem času totiž měníme názor, takže to dej k ledu a za pár dní si sbírku prohlédnit znovu.

Kapesní stativ

Pokud chceš fotit sama sebe, nechceš mít na fotce jen obličej, ale třeba se chceš pochlubit hezkým svetříkem nebo dekoltem a nelíbí se ti fotky „na dlouhou ruku“, existuje i tzv. kapesní stativ, který je lehký, dá se napojit v podstatě na každý kompakt a na fotce v podstatě není vidět. Koupit ho můžeš na internetu, možná i v nějakých vybavenějších kamenných obchodech. Cena je různá, od 300 – 600 Kč.

Upravuj si fotky

Tím nechci říct, abys nad každou fotkou seděla hodinu a snažila se, aby byla co nejdokonalejší. Často je fotka hezká i bez úprav nebo s těmi minimálními. Každopádně by ses u fotky měla zaměřit vždy na ořez (zda na pozadí není něco, co na fotografii nepůsobí dobře) a na barvy (často je dobré barvičky upravit, aby nebyly vybledlé, nebo naopak je hodit do černobíla či jiného režimu).

Jaké programy na úpravu fotek používám, sis mohla přečíst v jednom mém starším článku.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPéče o žehlené vlasy
Další článekVýplň do drdolu
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. Pěkný článek.. Zrovna minule jsem se fotila, ale nevybrala jsem si z toho ani jednu, protože buďto se tam křením kvůli blesku (no jo, někdo ho neumí vypínat ;D), nebo tam vypadám hrozně blbě :D Co se týče upravování, fotky si upravuju vždy.. Někdy moc, někdy málo :D Tak dneska to ještě jednou zkusím se fotit, snad to bude lepší než předtím :) Jinak máš pěkný naušnice, vlastně celá fotka je pěkná, jde vidět že ty to umíš.

Diskuze je uzavřena.