Domů Trendy & Fashion Módní tipy Umíš správně nosit šátky a šály? Zatím bez hodnocení.

Umíš správně nosit šátky a šály? Zatím bez hodnocení.

0

Šátky a šály bezesporu patří k oblíbeným módním doplňkům. Někdo na ně nedá dopustit, jiným jejich nošení nevyhovuje. V každém případě však šátky dokážou zpestřit outfit a hezky zahřát. Jak to máš s jejich nošením ty?

Šátky můžeš nosit celoročně

Šátky jsou velice vděčným módním doplňkem. Mají celou řadu výhod:

  • lze je nosit celoročně (kolem krku, na hlavě, při sportu),
  • lze je sehnat v řadě barevného i materiálového provedení,
  • zpestřují outfit (tady můžeš vsadit na pestré barvy),
  • zahřejí a mají i léčivý účinek (jako obklad kolem krku),
  • pořídit je můžeš velice levně ( v sekáčích, ve výprodejích),
  • můžeš je darovat jako hezký dárek kamarádce.

 

Pro celou řadu výhod, které šátky mají by byla škoda tento módní doplněk nevyužít. Rozhodně nejsi sama, pokud se v šátku necítíš pohodlně nebo si na jeho nošení nemůžeš zvyknout. Ani já jsem k jejich  pravidelným nositelkám nepatřila, ale vše je jen o zvyku. Teď jsou šátky součástí asi 80% mého šatníku. Tady jsou zajímavé tipy, jak je zavázat.

 

Tip na netradiční nošení šátků – zapleť si šátek do copu!

Šátky lze nosit na tisíc způsobů – můžeš je klasicky uvázat kolem krku, nosit jako opasek nebo jej využít jako čelenku do vlasů. Jako netradiční a originální způsob použití mi přišlo zapletení šátku do copu. Je to hezké a netradiční a pokud máš dlouhé vlasy, klidně to můžeš vyzkoušet. Jak na to? Udělej si klasický culík a na gumičku zavázej šátek. U tohoto způsobu využij spíše menší šátky, které do copu zapleteš spíš než dlouhé a velké šátky. Pak šátek do copu splétej jako bys pletla klasický cop. Dalším způsobem je šátek uvázat kolem hlavy jako čelenku a konce opět zaplést do copu.

girl-1020793__180
Se šátkem si můžeš vytvořit i retro look!

Zimní šálu si můžeš uplést sama

Šátky můžeš v zimě prostřídat s mnohem hřejivější šálou, kterou si opět můžeš sehnat v řadě barvách a materiálových provedení. A protože dnes frčí home-made výrobky, svou šálu si můžeš uplést sama. Je to docela jednoduché a v galanterii si můžeš vybrat vlnu v mnoha barvách. Tvá ručně pletená šála pak bude velice originální, takovou v obchodě neseženeš!

Šátky a šály jsou fajn doplňkem tvého oblečení. Pokud máš tedy pocit, že by tvůj outfit potřeboval maličko vylepšit, vsaď právě na tyto doplňky. Kromě toho, že zpestří tvůj outfit, pěkně tě zahřejí. Možná právě nošením šátků a šálů předejdeš tvému častému nachlazení.

scarves-96684__180
Pletení tě může hodně bavit! Levně si tak můžeš vytvořit originální kousky do tvého šatníku.

Tipy na hezké a levné šátky a šály

Jelikož můžeš šátky a šály sehnat docela levně, můžeš jich mít hned celou řadu. Trošku jsem hledala za tebe a zaujalo mě pár e-shopů. Například obchod Belisi.cz, kde mají širokou nabídku šátků hezky rozčleněnou, vybírat můžeš podle barev. Rychle se zorientuješ a šátky tady seženeš i za 200 Kč, což opravdu není hodně. Velmi širokou nabídku šálů a šátků nabízí i e-shop SatkyLevne.cz. Opravdu je z čeho vybírat.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.