Domů Krása & Péče Líčení V čem spát?

V čem spát?

19

V posteli trávíme doopravdy hodně času. Průměrný spánek každého člověka je denně 5 – 8 hodin a to není za měsíc a celkově za rok zrovna málo. Často si kladeš otázku, těsně před spaním, do čeho se obléknout? V čem je úplně nejlepší, nejpříjemnější a nejhygieničtější spát?

Na výběr totiž máme z docela dost věcí – druhů oblečení. Můžeš spát jak nahá, tak v normálním pyžamu, které si bereš každý večer nebo také prostě ve volném tričku/tílku, kdy jsi líná se převléknout, co je tedy nejlepší upřednostnit?

První podle čeho bys měla vybírat je teplota v pokoji. Pokud ráda spíš ve velké zimě a chladnu, kdy ti jde pára od pusy není zrovna nejlepší spát nahá. V noci se totiž i přes tu zimu můžeš odkrýt a to zdraví zrovna dvakrát neprospívá a může následovat nastydnutí, angína apod.

Na druhou stranu je v pořádku spát v trošku chladnějším prostředí, ale mělo by ti být příjemně – posiluje to přirozenou imunitu.

V případě velké zimy bys tedy měla volit o něco teplejší pyžamo, klidně i soupravu z kalhot a trička s dlouhými rukávy.

Co se týče spodního prádla a toho, zda si pod pyžamo máš brát podprsenku je výběr jen a jen na tobě. Podprsenka nebrání růstu prsou, ani ho nějak neomezuje/nezpomaluje, tudíž se rozhoduj podle toho, zda ti to je příjemné a někde tě netlačí. Často není moc příjemné, když tě tlačí kostice – v tomhle případě je vhodnější lambada, jen látka, žádný kov.

Častým spaním v podprsence se také ale tohle spodní prádlo může ničit. Za nějakou dobu může vykouknout nějaká ta kostice a podprsenka je v podstatě na vyhazov.

Tedy… To jestli spíš ve spodním prádle je jen a jen tvoje věc, řiď se tím, co je ti příjemné.

Hodně lidí také rádo spí úplně bez pyžama – spí nazí. Musím přiznat, že se často řadím do téhle skupiny. Ne, každý den, ale občas prostě ráda odložím pyžamo a lehnu si do peřin jen tak.

Když takto ale spíš měla bys pamatovat pár základních věcí. Při spaní bez pyžama bys měla do postele lézt jen naprosto čistá, nejlépe po sprše či koupeli, abys smyla všechny nečistoty, které se na tobě během dne usadí.

Při častém spaní „na Adama“ bys ale také měla častěji povlékat prostěradlo a povlečení. Je to prostě hygienické.

Při spaní tedy v první řadě vol to, co je ti příjemné, ale přitom bys měla dodržovat i zásady základní hygieny, aby jsi kvůli pyžamu neměla problémy způsobené zanedbanou hygienou:)

A v čem spíš ty?

Předchozí článekJak se dospíváním měníme…
Další článekTužka na oči – základ líčení?
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

19 KOMENTÁŘE

 1. Já spím v trenkách(holčičích) a XXL tričku :D Jo a trička mám většinou s kreslenýma postavičkama, jako třeba MIckey Mouse, Garfied atd. :D Jsem na to ulítlá ! Jinak nahá spát, to bych nemohla, protože z toho bych měla špatný pocit, asi bych neusla :D Jinak máš úžasné články, blog prostě všechno, obdivuju tě ;)

 2. Já taky spím v tričku velikosti XXL…;D A ktomu buď kalhoty od pyžama a nebo jen kalhotky..;) super článek…;))))

 3. :) Já spim taky v XXL tričku…:) a taťkových (NEPOUŽITÝCH) Trenkáách..:) Jo jina Bezva stranky opravdu..:)

 4. V zimě spím v pižamu nebo v noční košili. V létě s pím v XXL tričku a kalhotkách.
  Náhá jsem spát ještě nešla, ale asi by mi to bylo divný

 5. Já spím v trenkách s šášou Krustym a XXL bílém tričku. Jnak máš hrozně krásnej blog a moc tě obdivuju jseš prostě úžasná :) .

 6. Spím nahá je to nejpohodlnější… mít na sobě 24hodin v kuse nějaký kalhotky taky není ideální… Občas je nejlepší jít jen v pyžamu bez kalhotek…. :)

  • Já to taky tak dělám přijde mi to nej…… hlavně ve velkých vedrech :-)

 7. Já většinou spím v XXL třičku a v nějakých volných teplákových třičtvrťácích.. Hlavně mě to nesmí nikde stahovat:)

 8. Já spím v tričku taky XXL a kalhotkách.Párkrát jsem spala nahá ale to se nedá usnout.

 9. Nahá jsem spala jen jednou a bylo to hrozné bála sem se že mi někdo vleze do pokoje =D teď spím v XXL triku a kalhotkách ,,Budu si kupovat trenky s garfieldem =D

 10. já spím s delším trikem a bez kalhotek, spát bez prospívá zdraví, ptž pokožka potřebuje dýchat to že má být čisté povlečení zminovat sand nemusím :D

 11. když spím u svého přítele, nebo on u mě doma tak většinou na sobě nemám nic, nebo si jen přehodím přes sebe jeho tričko. Nejraději spím nahá, ale to jen v případě, že jsem sama doma. Jinak mám na sobě jeho tričko, co jsem mu nenápadně ukradla

 12. No já spim v XXL triku s logem kapely Green Day a v nepouzitych Boyfrend trenkach<3

 13. Buď v noční košili bez spodního prádla, ale v létě spím nejradši nahá.. je to fájn..:D

Diskuze je uzavřena.