Domů Rodina & Škola Volný čas Vánoční playlist – anglické hity

Vánoční playlist – anglické hity

0

Ulice jsou prozářeny světýlky nejrůznějších barev, za oknem padá sníh, uklízí se, peče se,… Po roce tu máme opět Vánoce! A jaká by to byla vánoční atmosféra, kdyby celým domem nezněly různé vánoční písničky?

Každý z nás má rád trochu jiný šálek kávy, proto budeme poslouchat i něco jiného. Dnes ti přináším můj seznam nejlepších 10 písní (anglických), které mě tento rok provází na každém kroku a zkracují mi čekání na Ježíška.

1)Wham! – Last Christmas

Snad nejznámější anglická písnička, ke které nemusím ani nic psát, protože ji známe všichni. Každý rok ji hrají všude, takže ji rozhodně nejde neznat.

2)Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Touhle písničkou se Mariah celosvětově proslavila a stejně jako Wham! se její píseň neodmyslitelně zařadila k vánočním nutnostem a troufnu si napsat i tradicím.

3)Dean Martin – Let It Snow!

Film Sám doma je poklad a stojí na vrcholu vánočních filmů. Stejně tak s ním i tato píseň, která ve filmu zazněla.

4)Shakin‘ Stevens -Merry Christmas Everyone

V 90. letech minulého století trhala tato písnička žebříčky nejen v Anglii, ale po celém světě. Hrála se všude a každý ji znal. Dnes trošku její oblíbenost klesla, ale pořád je to jedna z nejlepších vánočních písniček, které kdy vyšly.

5)Ariana Grande – Santa Tell Me

V dnešní době je považovaná za jednu z nejlepších zpěvaček světa a já myslím, že právem. Ariana dokáže zazpívat neuveřitelné výšky, které předvedla i zde. Písnička je navíc skvěle rytmická.

6)Band Aid -Do They Know It’s Christmas

Tato píseň vznikla na pomoc Ethiopii. Nejslavnější muzikanti tehdejší doby nazpívaly úžasnou píseň a ještě pomohli potřebným. V roce 2014 vznikla dokonce nová verze.

7)Melanie Thornton – Wonderful Dream

Tuto písničku nejspíš budeš znát z televize od značky Coca-Cola, která si ji zvolila pro svou reklamu s vánočními kamiony.

8)Leona Lewis – One More Sleep

Leona se proslavila díky soutěži The X Factor, kterou vyhrála. Od té doby její kariéra jen stoupá. Nahrála několik alb a mezi nimi bylo i vánoční s názvem Christmas, with Love, z něhož je i tento song.

9) Pentatonix – That’s Christmas to Me

Souhra těchto talentovaných lidí někdy až bere dech. Když navíc zazpívají takto dojemný text, je z poslechu jejich písně opravdový zážitek.

10)Bobby Helms – Jingle Bell Rock

Tato píseň byla nespočetkrát přezpívaná, takže ji zná také každý. Původní verze od Bobbyho je ale stejně nejlepší a já doporučuji právě tuhle a žádnou jinou.

Jaké jsou tvé vánoční písničky, které můžeš poslouchat pořád dokola a stejně tě neomrzí? Patří některá z těchto mezi tvou oblíbenou, bez které si Vánoce nedovedeš představit? Zaujala tě nějaká? Určitě nám napiš do komentářů!

TIP: Mrkněte na super vánoční líčení

Předchozí článekNezdravé potraviny, které byste měla jíst. Jaké a proč?
Další článekCo nejíst před spaním? 5 jídel, které doporučíme vynechat
Katuš
Celým jménem se jmenuji Kateřina, přezdívku Katuš mi dali moji kamarádi a mně se zalíbila, takže ji používám dodnes. Je mi 18 let a studuji všeobecné gymnázium. Můj plán do budoucna je tedy jasný. Vysoká škola. A protože bych chtěla studovat žurnalistiku, bylo pro mě psaní na tento web jedinečnou příležitostí. Navíc mi vždy dodáte notnou dávku inspirace a energie. Ve svém volném čase ráda čtu, vařím, cestuji a vlastně dělám ráda tak moc věcí, že bych je mohla vypisovat do večera. Proto i moje články nejsou zaměřené na jedno téma, ale píšu tak nějak o všem.