Vedlejší účinky masturbace: Mýty a fakta 5/5 (1)

Vedlejší účinky masturbace: Mýty a fakta

Masturbace je přirozenou součástí lidské sexuality a pro mnohé lidi představuje příjemné a zdravé sexuální prožitky. Nicméně, existuje mnoho mýtů a falešných informací ohledně vedlejších účinků masturbace, které mohou vést k nezdravým přesvědčením a obavám.

Podstatou masturbace je stimulace vlastních genitálií k dosažení sexuálního potěšení. Pravidelná masturbace nemá žádné vážné negativní důsledky pro zdraví a vůbec nezpůsobuje žádné fyzické nebo psychické choroby, jak někteří tvrdí. Je to normální sexuální aktivita, která je široce akceptována a praktikována lidmi všech věkových skupin a pohlaví.

Naopak, masturbace může mít několik zdravotních a psychologických výhod. Během orgasmu se uvolňují endorfiny, které snižují stres, zlepšují náladu a pocity pohody. Masturbace také může sloužit jako způsob prozkoumávání vlastního těla, objevování sexuálních preferencí a učení se kontrolovat sexuální vzrušení.

Je důležité si uvědomit, že každý jedinec má jiné preference a frekvenci masturbace, a to je naprosto normální. Není žádný správný nebo špatný způsob, jak praktikovat masturbaci, pokud se necítíte nijak ohroženi nebo postiženi či porušuje zákony nebo etická pravidla.

Z toho důvodu je klíčové ignorovat mýty o vedlejších účincích masturbace a brát ji jako zdravou a přirozenou součást své sexuality. Není třeba se za to stydět nebo cítit vinně. Je to jen jedno z mnoha sexuálních zážitků, které mohou přinést radost a uspokojení.

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

 

Masturbace je běžná činnost. Není nic lepšího než zkoumat své tělo, cítit potěšení a uvolňovat s ním nahromaděné sexuální napětí. A děje se to lidem všech ras, pohlaví a prostředí.

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení nemá masturbace žádné fyzické vedlejší účinky.

Nadměrná masturbace však může ovlivnit vaše vztahy a každodenní život. Kromě toho je masturbace zábavný, normální a zdravý akt.

Čtěte dál a dozvíte se více o vedlejších účincích masturbace, roztřiďte fakta od fikce týkající se mýtů o masturbaci. Budeme také diskutovat o některých zdravotních výhodách masturbace.

Co je to masturbace?

Masturbace je normální činnost pro vlastní potěšení. Je to zábavný a sebeuspokojující způsob, jak si užít svou společnost a potěšení. Pomáhá vám uvolnit nahromaděné sexuální napětí a frustraci. Dobré uvolnění může pomoci uvolnit endorfiny (hormon produkovaný tělem ke zmírnění stresu) a zlepšit vaši náladu.

Může také pomoci budovat pozitivní sebepojetí a zlepšit váš vztah k sobě samému. Zatímco masturbace nemá žádné nevýhody, je s ní spojeno stigma a mnoho lidí zpochybňuje její morálnost.

Vedlejší účinky masturbace

Masturbace je bezpečná a příjemná činnost a neměla by vyvolávat pocity studu. Existují žádné vedlejší účinky masturbace pokud je prováděna zdravě. Je však nutné vědět, že nadměrná masturbace může ovlivnit váš vztah s partnerem. Tyto problémy mohou nastat, když se vymkne kontrole:

1) Pocit viny:

Pocit viny může být jedním z vedlejších účinků masturbace.. Kvůli stigmatu a studu se člověk, který masturbuje, často cítí silně provinile. Může se cítit rozporuplně z několika duchovních a náboženských důvodů.

2) Bolest:

Příliš mnoho masturbace může vést k bolesti a křečím v pánevní oblasti, protože svaly v této oblasti se mohou stahovat.

3) Zatížení vztahů a každodenní rutiny:

Nadměrná masturbace může v některých případech narušit každodenní rutinu jednotlivce. Mohou být příliš rozptýleni, aby se mohli soustředit na práci, komunikovat s partnery nebo vést společenský život.

Mýty o masturbaci

Masturbace je obklopena mnoha mýty. Ty v lidech často vyvolávají dezinformace, pocit viny a stud. Některé mýty jsme zde vyvrátili:

1) Páry by neměly masturbovat a masturbovat by měli pouze svobodní, protože jsou sami:

Bezpečný, konsensuální zážitek je mezi páry nezbytný. Dobrá komunikace a vzájemná masturbace mohou zvýšit libido a oba partneři se cítí dobře. Dlouho existoval mýtus, že páry by neměly masturbovat, protože to může oslabit jejich vztah. Je to dobrý a bezpečný experiment a člověk si ho musí umět užít sám nebo s partnerem.

2) Masturbace může způsobit znecitlivění:

Nadměrná masturbace může způsobit desenzibilizaci. Může snížit vaši reakci na podnět, protože si na něj vaše tělo zvykne. Proto se doporučuje dodržovat správné techniky a frekvenci.

3) Masturbace může snížit neplodnost:

Tento mýtus byl několikrát vyvrácen. Nadměrná masturbace může způsobit znecitlivění, ale ani tehdy není plodnost ovlivněna.

4) Masturbace může způsobit slepotu:

Toto je další nepodložený mýtus a žádný důkaz neprokazuje souvislost mezi masturbací a oslepnutím.

Způsobuje masturbace snížení sexuální citlivosti?

Ne, masturbace nezpůsobuje snížení sexuální citlivosti u žen. Několik studií zjistilo, že masturbace může pomoci při zlepšování sexuální citlivosti a touhy.

Ve skutečnosti, některé studie zjistily, že vibrátory mohou zvýšit touhu, vzrušení a celkový sexuální prožitek. Uvádějí také, že zvýšená masturbace zlepšuje lubrikaci.

Zdravotní přínosy masturbace

Nemusíte se obávat, zda je masturbace dobrá nebo špatná, a prostě se dobře bavte. Masturbace nemá žádné nevýhody, ale má několik zdravotních výhod. Mezi ně patří např:

1) Úleva od stresu: Masturbace může pomoci zmírnit frustraci a nahromaděný stres v těle. Může vám také pomoci se uvolnit.

2) Lepší spánek: Masturbace snižuje energii. Pokud jste tedy mimořádně energičtí, může vás to unavit a pomoci vám lépe spát.

3) Zlepšení nálady: Masturbace pomáhá uvolňovat endorfiny. Ty putují krevním řečištěm a způsobují okamžité povznesení.

4) Získejte lepší sexuální zážitek: Masturbace vám také pomůže pochopit vaše potřeby a touhy. Můžete prozkoumat, co vaše tělo potřebuje, což pomáhá lepší komunikaci s partnerem, abyste měli lepší sex.

5) Sbližování páru: Vzájemná masturbace vám může pomoci porozumět vašemu partnerovi a lépe s ním komunikovat. To může způsobit zvýšení sexuální touhy.

Přečtěte si také: Účinky masturbace na ledviny, bolesti zad a žaludku | Co jste nevěděli

Masturbace během těhotenství

Těhotné ženy mohou pociťovat zvýšenou sexuální touhu v důsledku hormonálních změn. Masturbace během těhotenství je bezpečná, aby se uvolnilo sexuální napětí.

Sebeuspokojování může také zmírnit příznaky těhotenství, jako jsou bolesti v dolní části zad. Po orgasmu můžete pociťovat mírné křeče nebo Braxton-Hicksovy kontrakce.

Ty by měly odeznít. Pokud kontrakce nezmizí a stanou se bolestivějšími a častějšími, kontaktujte svého lékaře.

Masturbace se nedoporučuje ženám s rizikovým těhotenstvím. Důvodem je, že orgasmy mohou zvýšit pravděpodobnost porodu.

Je masturbace dobrá nebo špatná

Masturbace není nezdravá ani špatná. Masturbace vám může být skutečně prospěšná, a to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Je to také docela bezpečné – nemusíte se obávat otěhotnění nebo. nakažení pohlavní chorobou.

Pokud však zjistíte, že zasahuje do vašeho osobního a profesního života, brání vašemu sexuálnímu životu nebo vám způsobuje fyzickou bolest, možná je čas omezit.

Pokud máte problém překonat pocity viny, může vám pomoci rozhovor s poradcem nebo terapeutem.

Shrnutí vedlejších účinků masturbace

Masturbace je zdravý, přirozený a bezpečný způsob, jak o sebe pečovat a zlepšit své zdraví.

Masturbace může mít mnoho výhod pro vaši mysl i tělo. I když existuje možnost vzniku závislosti, vedlejší účinky masturbace nejsou škodlivé.

Můžete si užívat sebeuspokojování, aniž byste se cítili provinile nebo zahanbeně; pokud však pociťujete negativní pocity, poraďte se s terapeutem nebo někým, komu důvěřujete.

dieta

Vedlejší účinky masturbace: Mýty a fakta

Co jsou vedlejší účinky masturbace?

Vedlejší účinky masturbace jsou důsledkem sexuální sebepoznávací aktivity, kterou mnoho lidí provádí. Existuje mnoho mýtů a nesprávných informací o těchto vedlejších účincích, které je důležité vyjasnit.

Mýty o vedlejších účincích masturbace

Následuje seznam některých často se objevujících mýtů o vedlejších účincích masturbace:

  • Masturbace může způsobit ztrátu zraku nebo slepotu – Tento mýtus je naprosto nepravdivý. Masturbace nemá žádný vliv na zrak a rozhodně nemůže vést ke slepotě.
  • Masturbace snižuje sexuální touhu – Opět se jedná o další mýtus. Masturbace je přirozenou součástí sexuálního projevu a neovlivňuje negativně sexuální touhu. Skutečností je, že každý jedinec má jiný sexuální apetit a masturbace nemá v tomto ohledu žádný vliv.
  • Masturbace vede k impotenci nebo neplodnosti – Tento mýtus je nepodložený. Masturbace nemá vliv na erekci ani plodnost. Impotence nebo neplodnost jsou způsobeny jinými faktory, které s masturbací nesouvisejí.

Fakta o vedlejších účincích masturbace

Vedlejší účinky masturbace jsou ve většině případů pozitivní a zahrnují:

  • Uvolnění napětí a stresu – Masturbace může být pro mnoho lidí způsobem, jak se uvolnit a ulevit od každodenního stresu.
  • Posílení imunitního systému – Při orgasmu se uvolňují endorfiny, které mohou mít pozitivní vliv na imunitní systém a celkové zdraví.
  • Zlepšení spánku – Masturbace může mít relaxační efekt a pomoci s usínáním.
  • Vylepšení sexuálního dovedností – Masturbace umožňuje individuální objevování vlastního těla a sexuálních preferencí, což může vést k lepšímu sexuálnímu prožitku ve vztahu s partnerem.

Je důležité si uvědomit, že každý jedinec je jiný a může reagovat na masturbaci různým způsobem. Je důležité poslouchat své tělo a respektovat své vlastní potřeby.

TIP: Pokud potřebuješ opravdu zhubnout podívej se na top Českou dietu 

Podívejte se, jak funguje dieta:

Díky, že jste dočetli až sem. Doufám, že se článek aspoň trošku líbil a přečtete si i některé další články na našem webu.

Kategorie – hubnutí a zdravý životní styl

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist