Domů Krása & Péče Popraskané rty ...

Popraskané rty 5/5 (5)

10

Léčení popraskaných rtů je v těchto dnech hodně aktuální. Proč? Rty nejčastěji praskají v zimě, kdy jim počasí moc nepřeje a co vím ze svého okolí, tak tím trpí vcelku dost dívek a žen. Jen málo z nich ale ví, co rtům skutečně pomáhá a co jim škodí.

Popraskané rty se mohou projevovat jak pálením, tak i krvácením a nepříjemnou bolestí, které ustupuje pomalu. Hodně z vás to řeší tak, že si na rty naplácají první balzám, který přijde pod ruku. To ale pro rty není dobré…

Mnoho balzámu a tzv. „prospěšných“ látek pro rty totiž obsahují látky, které rty nedokáží absorbovat, tudíž jsou jen na povrchu, dá se říct jen na okrasu. To ale není vše, navíc tak rty zatěžují a na povrchu vytvoří bariéru, díky které se rty mohou ucpat a vytvářet ještě větší problémy. Proto bys měla být opatrná jaký přípravek vybíráš.

Samozřejmě je nejlepší přípravky kupovat v lékárně, kde se lékarnici můžeš svěřit a ta by ti měla nabídnout ten nejlepší přípravek pro tebe, samozřejmě na přírodní bázi.

Já sama na rty používám balzám s placentou. Zní to sice hrozně, ale rty dokáže rychle uzdravit a zbavit bolesti. Koupíš ji v každé lékarně a i v některých drogeriích, za cca 40 Kč.

Pokud doma zrovna na rty nic koupeného nemáš, stačí když doma budeš mít med. Ten si pomocí nepoužitého, MĚKKÉHO kartáčku vmasíruj do rtů, kam se vsákne a hydratuje je.

Máš i ty nějaké tipy co s popraskanými rty?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekVlny pomocí alobalu?
Další článekJak oživit styl – čepičky, kam se podíváš
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

10 KOMENTÁŘE

  1. Nejlepší je bambucké máslo, krásně vyživí, mně pomáhá víc než Labello. má ho třeba KORESS nebo L´Ocittane

  2. Takže ani třeba Astrid a Labello nejsou dobrý ? A já si vždycky myslela, jak jsou úžasný :D Máš fakt super články ;)

    • Děkuji:) No astrid a labello, co vím, jsou jedny z nejpoužívanějších, neřekla bych že jsou špatné, ale pokud popraskanými rty hodně trpíš, tak moc nezaberou:)

  3. Ahoj pls dáš sem nějaký článek co dělat s boláky? V poslední době s nima mám hodně problémů, akné nemám, ale prostě… splasknou třeba za týden a ta jizva se hojí 3 týdny… . Jinak moc pěkný blog, já měla předtím s popraskanými rty velký problém, ale hodně mi pomohlo bambucké máslo, doporučuji:) jinak teď když mi popraskají, stačí jelení lůj:)

  4. Velice dobry clanek moc ti dekuju za radu i me se tykal tento problem ,ale vyskousela jsem tve rady a pomahaji :)

  5. Vždycky jsem použivala labello :D ale pak mi pomohl teda ten med:D mas dokonalý blog :)

  6. Ahoj Mers,nemohla by si sem prosimtě vložit odkaz-obrázek na ten balzám s placentou?? .. Já tam totiž nemám ten obrázek no a nevím jak vypadá a co bych teda v té lékarně měla říct když nevím ani jak to vypadá:D Děkuju..:)

Diskuze je uzavřena.