Domů Krása & Péče Pleť Vrásky – jejich prevence + Matriciane od Biodermy

Vrásky – jejich prevence + Matriciane od Biodermy

8

Myslím a částečně i doufám v to, že vrásky mladé dívky ještě nijak netrápí, nebojí se jich a zatím se jejich tvorbou nijak nezabývají. Proto by se dalo říct, že článek o vráskách je na blogu pro mladé slečny trošku mimo téma, ne přímo zbytečný. Z mého pohledu to úplně tak není, protože vrásky se nezačínají tvořit až když pleť stárne, vrásky jsou věcí, které můžeme částečně ovlivnit a zpomalit jejich tvorbu v mládí. Jak? Samozřejmě tím, že se k pleti budeme slušně chovat a existuje ještě pár dalších pravidel, které když budeš dodržovat, určitě si tím polepšíš.

To je info k první části článku. V té druhé bych chtěla navázat a spojit to dohromady s minirecenzí (mini, protože i když se jedná o plnohodnotný výrobek, přeci jen – kosmetické produkty proti vráskám si určitě dvanáctiletá slečna hned tak nepoběží koupit) na Matriciane Multidefens, což je poměrně nový výrobek od značky Bioderma a určitě stojí za to, si něco málo o něm říct.

Vrásky 

Tvorba vrásek je dána především genetikou a také tím, jak se ke své pleti budeme chovat. Pokud budeš porušovat všechna doporučení od kosmetiček a budeš svou pleť zbytečně trápit, vrásky se mohou objevit dříve než je skutečně nutné a v mnohem horší formě a kdo by si přál vypadat ve čtyřiceti jako zasloužilá indiánská babička?

Na první místo, co se týče prevence bych ráda dala odličování. To je hrozně důležité v péči o pleť. Pro mě samotnou je to alfa omega všeho a snažím se pravidelně a dostatečně odličovat. Samozřejmě ne vždy to jde, někdy usnu ani nevím jak a je pozdě na to to řešit – přeci jen, kvůli jednomu neodlíčení se svět nezbláznil a když se jednou neodlíčíš pleť se ti v okamžiku nezkazí, na druhou stranu by sis na to nikdy neměla zvykat. Pleť potřebuje odpočinek alespoň přes noc a když už jsi tak dospělá, že se líčíš, měla bys ses rozhodně seznámit i s tématem odličování.

Druhé místo, které je také poměrně aktuální je sluníčko. Přílišné opalování, přílišné válení se na dece a chytání bronzu a každodenní návštěva solária kůži neuvěřitelně vysiluje. Rychleji stárne a dříve se tvoří vrásky a pleť je i volnější, mnohem starší, to je prokázané. Přeci jen – sluníčko je prospěšné, sluníčko je dobré a díky němu žijeme, nic by se ale nemělo přehánět!

Kosmetika je v závěsu za solárkem. Je nutné používat typově dobrou kosmetiku, kvalitní kosmetiku a přizpůsobovat jí věku. To znamená, že je rozhodně blbost, začít ve dvanácti používat krémy proti vráskám nebo krémy pro starší ženy, když tě starší pleť netrápí a je blbost používat krémy pro mastnou pleť na pleť suchou. Péče se musí obměňovat i podle ročního období a samozřejmě i podle toho, co si naše pokožka zrovna žádá.

To jsou tři nejdůležitější věci, na které je důležité dát si při prevenci vrásek a celkově i při péči o pleť velkou pozor. Samozřejmě nic není úplně pro pleť škodlivé, ale všechno by mělo být s mírou. Například ten „fám“, že akné se může tvořit po čokoládě, často se mě na to někdo ptá, zda je to skutečně pravda. Upřímně? Myslím si, že jsou dívky, které na to mohou trpět více, ale pokud se to s čokoládou (nebo s čímkoliv jiným) nebude přehánět, není to na škodu. Je to to samé, jako když jíš kořeněné jídlo – v malém množství neuškodí, ve velkém už může. Proto by hlavní zásada měla být – všeho s mírou!

Bioderma Matriciane Multi-deféns 

A teď už k té naší minirecenzi. Nejdřív bych chtěla odpovědět na otázku, fungují krémy proti vráskám a kdy je vhodné začít je používat?

Já jsem vždycky byla k takovým zázračným krémům poměrně skeptická, až nedávno jsem se ve škole bavila s naší vyučující, externistkou na kosmetologii, která mi řekla, že i krémy proti vráskám samozřejmě mohou být skvělé a účinné, ale musí se začít včas používat. Když je žena začne používat až když jí je padesát a má vrásky naprosto všude, je to takřka zbytečné a už i marné.

Vrásky se začínají tvořit samozřejmě podle genetiky – u někoho je to okolo 25, u někoho klidně až po 30. Každý by se podle toho měl řídit, mě je 22 let a do téhle doby jsem se na podobné krémy ani nepodívala. Proto když mi domů přišel od Biodermy tento výrobek, který je určen přibližně pro 25 pleť (a starší), nevěděla jsem, jestli začít nebo nezačít používat. Nakonec jsem se ale po zmíněné odborné debatě rozhodla do toho jít.

Moje pleť je normální, v zimě a v určitých obdobích suchá, proto mám větší sklony k tvorbě vrásek (např. taková mastná pleť tím vůbec trpět nemusí). Sama hodně trpím na mimické vrásky, hlavně okolo úst, jinak je moje pleť relativně v dobré formě.

Co vůbec matriciane slibuje? 

Vyhlazující krém proti vráskám v sobě spojuje unikátní formuli Matricium s účinnými dermatologickými látkami, které odstraňují příznaky stárnutí. Intenzivní péče o první vrásky, ztrátu elasticity a lesku pleti. Pleť zanechává hebkou, jemnou, s přirozeným leskem a svěžestí. Redukuje první vrásky, vyhlazuje a regeneruje. Přípravek je hypoalergenní.

O matriciane se hrozně dlouhou dobu mluvilo, protože je to podle všeho přelomový produkt, který nepůsobí jen na povrchu, ale jde mnohem hlouběji do pleti a proto by měl být účinnější. Nemůžu to potvrdit, nemůžu to vyvrátit – v tomhle oboru jsem ještě stále naprostý laik.

Krém mi hodně připomíná hydratační sérum Biodermy, je lehký, pleť nezatěžuje, není nepříjemný, lehce hydratuje. Co je skvělé je to, že pleť je po aplikace velice hezky rozzářená, projasněná, na pohled mladší a zářivější. Krém používám 2x denně, ráno a večer a nemůžu si stěžovat. Příjemně se na něj i aplikuje make-up, večer nelepí a rychle se do pokožky vstřebává.

Co se týče výsledků, určitě nemůžete čekat zázraky za týden používání. Já Multi-defénse používám přibližně měsíc a půl – dva měsíce (už mám skoro vypotřebovanou lahvičku). Pleť je krásná, vyhlazená, svěží. U hlubších vrásek jsem si nevšimla žádné velké změny (bohužel), celkově ale jsem spokojená a pro slečny v podobné věkové kategorii jako jsem já a starší, které také trápí mimické vrásky nebo už se jim začínají pomalu tvořit, můžu doporučit. Krém existuje ve více variacích, i pro starší.

 Doufám, že sem Vás takhle dlouhým článkem úplně neunudila k smrti a že si z něj třeba něco málo vezmete. Mějte se krásně! :)

TIP: Jak na vrásky kolem očí?

Předchozí článekKosmetické novinky – Leden/Únor 2013
Další článekKombinujeme antikoncepci
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

8 KOMENTÁŘE

  1. Jé:D Celý se mi to číst nechce:D
    Ale je určitě super ten článek:D:D

  2. Já jsem si článek přečetla ze zvědavosti a líbil se mi :).

  3. Také si myslím, že řešit vrásky v 50 je trochu pozdě a opravdu není na škodu takový článek pro dívky okolo 20 let.

  4. Taky se mi to nechce moc číst,ale někdy až se budu nudit,tak se na to těším :D

  5. Téma mě zaujalo, i když patřím spíš mezi tvé vrstevnice, než vrstevnice tvých běžných čtenářek, některá témata mě tady opravdu baví. Vrásek zatím mám pár malinkých mimických, ale už jsem právě taky přemýšlela, jak to co nejdřív podchytit a kdy začít nějaký ten krém proti vráskám používat. Tímto děkuji za info ;)

  6. Ahoj , tohle nesovisí s tímhle článkem , ale mám problém dělá se mi akné i na zádech a já nevím co s tím , mám tam už hodně červených flíčků a bojim se že mi to zůstane a mám z toho docela strach :// .

  7. Ahoj :) Článek mě zaujal, jen se chci zeptat- Když to mám hodně ovlivněné genetikou a náznaky mám už teď, dá se tomu předejít? Je mi čerstvě 17, ale vrásky kolem očí mám už jak moje mamka. Ta mi říkala, že se jí taky začaly dělat hodně brzo. Máme to prostě v rodině..

Diskuze je uzavřena.