Domů Krása & Péče Vrásky kolem očí vám přidávají roky. Zbavte se jich

Vrásky kolem očí vám přidávají roky. Zbavte se jich

0

Vrásky kolem očí vám přidávají roky. Zbavte se jichCo je jasným znakem toho, že stárnete? Není to nic jiného, než vrásky. Proto by mělo být vaším jasným cílem se jich zbavit. Hlavně potom těch, které se objevují kolem vašich očí. Mají velký vliv na to, že můžete vypadat starší, než ve skutečnosti jste. Podívejte se s námi na postupy, které vám pomohou k tomu, že i kůže kolem vašich očí bude jak dokonale hladká, tak bude i dokonale pružná. Není to tak složité, jak si myslíte.

Čím dříve začnete, tím lépe

Říkáte si, že první vrásky kolem očí se u vás objeví až za dlouho? Pozor, abyste nebyla negativně překvapená. Poslední studie jasně ukazují, že první vrásky se začínají některým ženám kolem očí objevovat už po dvacátém roku jejich života. Jasně to znamená, že je nejvyšší čas začít s důslednou péčí co možná nejdříve. Pokud jste ji stále odkládala, už to nedělejte. Čím dříve začnete, tím lépe bude okolí vašich očí za pár let vypadat.

Abyste hned z počátku věděla, co je pro vaši pleť v okolí vašich očí to nejlepší, podívejte se společně s námi na hlavní zásady, které je nutné dodržovat. Vaše pleť by měla být za všech okolností:

  • Dokonale čistá
  • Dobře hydratovaná
  • Dostatečně vyživená

Používejte hlavně to, co funguje

Výrobců různých krémů a jiných přípravků se dnes doslova předhánějí v tom, aby jejich krémy měly co nejvíce různých účinných látek. Na první pohled může takové složení zaujmout, ale na pohled druhý už musíme říci, že ne každá látka je na vrásky kolem očí ideální. Zaměřte se proto na dvě, u kterých je prokázáno, že fungují. A že fungují také velmi dobře.

1. Světlík lékařský

Prvním doporučením je bylina, která nese název světlík lékařský. Hlavním pozitivem je zde to, že dokáže výrazně eliminovat podráždění, a zklidňovat jak samotné oči, tak i pleť okolo nich.

2. Kyselina hyaluronová

Druhou látkou je známá kyselina hyaluronová. I když ji vaše tělo samo produkuje, postupem času se její množství snižuje. Z toho důvodu je vhodné ji tělu dodávat. Primárně proto, že má velmi dobré hydratační vlastnosti, a také proto, že společně s kolagenem se dokáže velmi dobře doplňovat a proti vráskám u očí účinně bojovat.

O oblast očí pečujte hlavně ráno

Mnoho žen pravidelně dělá to, že přijdou z práce, odlíčí se a potom oblasti očí a celému obličeji věnují maximální možnou péči. Nelze říci, že by to snad bylo úplně špatně. To rozhodně ne. Dodat ale musíme, že mnohem lepší je věnovat čas této péči raději ráno. Proč? Jelikož pleť je po celý den namáhána, a to hlavně vlivem:

  • Různých teplot
  • Prostředí
  • Větru a vlhkosti

Když ji ráno dostatečně ošetříte a dodáte ji vše potřebné, bude všechna rizika zvládat mnohem lépe. Kvalitní oční krémy a séra proto nanášejte už ráno. Následně se můžete decentně nalíčit a vyrazit ven. Večer už stačí klasická procedura spojená s odlíčením, čištěním pleti a nanesením nočního krému, který popoví celkové zklidnění. Jakmile tento postup několikrát zopakujete, stane se pro vás zcela samozřejmý.

Buďte jemná

Kůže v okolí oka je celkem citlivá a tak je vhodné postupovat při jakékoliv aplikaci krému velmi jemně. Tím chceme říci, že jakýkoliv krém je nutné roztírat pozvolna, pomocí krouživých pohybů. Doporučuje se začínat u vnitřního koutku oka, a po jeho spodní části postupovat k vnějšímu koutku. Odtud následně po horní části oka zpět ke koutku vnitřnímu. S krémem to nijak nepřehánějte. Raději si ho vezměte méně a postupně ho doplňujte. Doporučujeme též používat krouživé pohyby, kterými vše nejenom lépe rozetřete, ale také máte jistotu, že okolí oka celkem dobře promasírujete.

Veškeré nečistoty jsou špatné

Čistota je správným postupem, jak zajistit, aby byly vrásky okolo očí minimalizovány co možná nejvíce. O tom, že je nezbytné se po každém dni důkladně odlíčit, jsme vám již říkali. Dále musíme zmínit i další nezbytné věci, které souvisí s udržením vaší pleti v čistotě. Mějte ve své kabelce vždy zásob u vlhčených ubrousků. Během dne se dostanete do řady situací, kdy jasně pocítíte, že vaše pleť není dokonale čistá. Nemusíte tak vyhledávat koupelnu, jelikož pomocí daného ubrousku odstraníte nečistoty. Když koupíte ty kvalitnější, je možné kůži na obličeji také celkem dobře osvěžit.

Proč se snažit o eliminaci nečistot? Jelikož mohou ucpávat póry. Vaše kůže potom nemůže dýchat, což se celkově negativně podepisuje na jejím stavu a její celkové kráse. Vznik vrásek je tedy mnohem častější, než tam, kde je dodržována čistota.

Hydratace pleti jako základ

Čím více vody, tím více. Primárně by to měly být různé hydratační krémy, které budete do oblasti kolem očí aplikovat. Díky tomu bude pleť dokonale hydratovaná. Jelikož se vrásky objevují primárně právě u pleti vysušené, je jasné, že můžete stávající celkem lehce eliminovat a zajistit, že se nové nebudou tak rapidně a tak rychle tvořit. Výběr hydratačních krémů je na našem trhu opravdu bohatý a tak máte z čeho vybírat.
Kromě této hydratace nezapomeňte ani na dostatek tekutin. Ty, které vypijete, se také dostávají do oblasti vaší kůže. Dodržování pitného režimu je také jedním ze základních kroků, jak docílit optimální hydratace pleti.

Co si dále přečíst na toto téma?

VIDEO: Proti vráskám zkuste tento denní rituál