Domů Krása & Péče Vlasy Výběr dobrého kadeřníka je základ ...

Výběr dobrého kadeřníka je základ 4.75/5 (8)

14

Ano, už to tak je: Výběr kadeřníka/kadeřnice je základ a proto bychom si měli vybírat velice pečlivě, s uvážením, aby tím naše vlasy netrpěly. Proč? Je to naprosto zřejmé – nejde jen o to, že v minutě můžeš přijít k úhoně  ve formě extravangance, ztráty dlouhých vlasů, které ti rostly tak dlouho, ale neopatrný kadeřník, který nepřihlíží k potřebám zákaznice, nechová se k nim individuálně a je mu v podstatě jedno, jak tvé vlasy dopadnou – to je doopravdy zkáza i pro zdraví tvojí hřívy.

Ke kadeřnici bychom měli chodit rádi, s úsměvem, nebát se, co nám „zase na té hlavě vytvoří“. Měl by to být někdo, kdo dokáže vycítit naše potřeby a identifikuje typ tvých vlasů, aby to s přípravky nebo s chemií nepřehnal.

Není dobré najít si flegmatika

Flegmatický kadeřník, který na všechno kývne, splní ti veškerá přání hlavně, co se týče barvení a chemické úpravy vlasů, není zrovna nejlepší variantou, i když se to tak na první pohled nemusí vůbec zdát. Nezkušená, mladá a v tomhle oboru neinformovaná slečna, si může přát vlasy obarvit tak a tak, přebarvit, přemelírovat, barvu stáhnout, dát černou, platinovou a pořád dokola a vlastně netuší, že jí to vlasy může pořádně zničit.

Dobrý kadeřník je tady od toho, aby poznal, co tvé vlasy snesou, aby tě informoval o tom, jak to může dopadnout, aby ti to v horším případě zkusil rozmluvit nebo ti navrhnout lepší variantu, která nebude tak necitlivá a méně poškozující. Proto je fajn najít si někoho, kdo si s tebou popovídá, řekne ti, doporučí ti postup a varuje tě před případnými riziky.

I vzhled hraje roli

To, jak chodí kadeřnice oblékaná, nalíčená a hlavně: ostříhaná, svědčí o jejím stylu – alespoň ve většině případů to tak bývá. Není proto na škodu si vybírat podle toho, jak se ti líbí její/jeho styl, jestli si myslíš, že dokáže vytvořit to, co si ty přeješ. Každá kadeřnice má svůj styl, podle kterého lidi upravuje a podle něho upravuje i sebe.

Přiznávám, že já sama bych nikdy svoje vlasy nesvěřila někomu, kdo vypadá jako bezdomovec, vlasy má ošklivé – zničené apod. Možná je to povrchní a možná i takový kadeřník umí krásně stříhat, ale neriskovala bych to.

Doporučení od známých

Není na škodu se informovat o tom, ke komu chodí tvoje kamarádky, maminka, ségra nebo lidé, kteří mají krásný střih a dokonale udržované vlasy. Na doporučení se kadeřníci spoléhají nejvíce a proto se tak snaží, aby jsi u nich byla spokojená. Určitě tedy stojí za to zeptat se na zkušenosti s tím a tím – třeba i v diskuzi na různých fórech, kde se sdružují lidé s podobnými zájmy a kde je nějaká pravděpodobnost, že kadeřníka v daném městě vyzkoušeli.

Dobrý popis a náročnost

Představ si, že jsi kadeřnice, přijde k tobě slečna, která ti nedokáže popsat to, co na hlavě chce vytvořit a ty jí tedy účes upravíš tak, jak se ti to líbí a ona je najednou nespokojená. Stačí si to jen představit a hned by tě mělo napadnout, že to nemusí být přímo chyba kadeřníka. Každý máme jiný vkus a když se nám dá volná ruka, děláme věci jinak a proto je vždy na místě kadeřníkovi detailně popsat, jak si účes představuješ, kde chceš pěšinku apod. Nezapomeň také dodat, čemu by ses určitě chtěla vyvarovat, aby si na to kadeřník dal pozor. Také je dobré pozorovat ho při práci a kdyby např. zkracoval více než sis představovala, tak zasáhni a prostě řekni, že je to moc.

Ještě lepší možnost je přinést fotografii. Já to takhle dělám neustále – hlavně, co se barvy týče, vezmu si do kadeřnictví notebook a prostě kadeřnici ukážu, jak bych si to tak představovala. Usnadníš jí tak práci a navíc je větší pravděpodobnost, že se shodnete na tom, jak má finální účes vypadat.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekEssence: Nail Art Cracking
Další článekPečuj o pleť s jogurtem
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

14 KOMENTÁŘE

 1. Hej, s tím noťasem si mě dostala :D Nikdy by mě nenapadlo tahat do kadeřnictví noťas :D Ale jako hodně dobrej nápad ;) To udělám :D :)

  • Já bych si spíš nějakou fotku vytiskla,je to lepší než tahat notebook:)

 2. Zrovna dneska jsem byla u kadeřnice a přinesla jsem si obrázek střihu, který jsem chtěla. Mám super kadeřnici a udělala to přesně podle mích představ. Takže bez fotky ani ránu :D :)

 3. Ahoj Mers. Vím, že to k tomu moc nepaří, ale dnes jsem si obarvila vlasy hennou,ale původně jsem je chtěla jenom zregenerovat a tak jsem tam hennu nechala jen chvilku. Ale stejně mi to chytlo na vínově červenou :)! Taková barva je na mě strašně extravagantní a i když kamarádka říkala, že mi to sluší, tak já si v tom moc dobře nepřipadám. Chtěla jsem si to nechat u holičky nabarvit zase na svoji přírodní hnědou, ale mamka říkala, že jsem na barvení ještě moc malá (je mi 13). Nevíš čím se to dá odstranit? Prosím poraď. A dobrou noc :D.

  • Ahoj, určitě bych k holičce nechodila hned, protože to by ti vlasy zničilo ještě víc, hned na ně dávat něco jinýho. Počkej nějaký ten týden, cca 7 – 14 dní (ještě lépe po dohodě s kadeřnicí). Jednou z možností je barvu stáhnout – tak jsem se já u kadeřnice zbavovala černé. Pokud máš silné vlasy a staráš se o ně, tak myslím, že by s tím neměl být problém (i když se mi moc nelíbí tvůj věk) a kadeřnice by ti na to mohla dát jen nějaký přeliv, který ničí vlasy méně než klasická barva. To je jedna z možností. Kadeřnice ti určitě poradí víc. Asi nejlepším řešením bude zajít do salonu, zeptat se co by se s tím dalo dělat, že je ti 13 a nechceš mít zničené vlasy – pokud to bude dobrá kadeřnice, tak určitě nějaké řešení vymyslíte:)

 4. Ahoj Mers, myslíš že je ve 12ti moc brzo na barvení vlasů??? Já mam přirozenou barvu světle hnědou a chtěla sem tmavší. Prosím odpověz.

  • A nemyslíš že by nešel udělat jen přeliv?:) přece jen je to pro vlasy šetrnější a navíc pokud máš nějakou rapidní změnu barv a pak ti to odrůstá,musíš pořád dobarvovat,jinak to ..no..podle mě nevypadá moc dobře..:D u přelivu se ti to jenom vymývá ale vypadá to pořád jaksi jednotně..:)

   • Ahoj, určitě souhlasím s Weweronkou – ono je ve 12ti doopravdy brzy na barvení vlasů, protože když si je zničíš už teď pravděpodobně se z toho budou dloouhou dobu vzpamatovávat a můžeš si zadělat i na jiné problémy. Asi lepší varianta je zvolit přeliv/barevný šampon. Většina z nich také obsahuje hodně peroxidu, takže se vymývají, ale např. od pantene na 24 umytí vydrží alespoň ten měsíc, někdy déle. Navíc neovlivňují strukturu vlasů, ale vlas jen obalí, tudíž ho nezničí a dodají ti lesk. Takže barevný šampon klidně, ale barvě bych se v tvém věku asi raději vyhnula:)

 5. Ahoj. Nejprve bych chtěla ocenit tvůj článek, výběr kadeřníka je vskutku velmi důležitý. Můj dotaz je však trochu mimo obsah příspěvku, doufám, že ti to nebude příliš vadit. Někde na tvých stránkách jsem se dočetla, že si myješ hlavu každý den. Mohla bys mi doporučit nějakou značku šamponu pro každodenní mytí? Děkuji. K.

  • Ahoj, já si hlavu myju, když je to potřeba – dřív to bylo každý den, hlavně proto, že jsem měla krátké vlasy a ty se mastí rychleji. Teď si je myji cca obdden a když mám mastnou jen ofinu, tak vezmu pod vodu jen ofinku:) Jinak já trpím vlasovou lupénkou, takže běžně používám šampony proti lupům – nejčastěji určitě Head&Shoulders, který používám už pěknou řádku let, občas vystřídám jen druh, ale jinak mi teda vyhovuje i na denní používání. Co se týče těch přírodních „bezsilikonových variant“, které dokáží při denním používání nadělat občas pěknou paseku, tak určitě je dobré porozhlédnout se v lékárně, např. Panthenol, nebo obyčejný kopřivový šampon, který můžeš např. obtýden střídat s jiným „drogeristickým“. :)

 6. To je pravda. Já chodím k máminý kamarádce, ta je kadeřnice a vždycky jsem sní byla spokojená, vždykcy mi třeba i doporučila jestli nechci třeba jeste udelat tohle a tohle… :)
  Jsem sní moc spokojená, chodíme k ní už léta, takže je to vždy bez problému.
  Přmýšlím že až tam půjdu zas, tak si vlasy nechám sestříhat.
  A kouknu na ruzné fotky, protože je pravda že kdyz se přinese fotka, je to lepší, kadeřnice se vlastně koukne ja to chceš přibližně mít.
  Takže fotka je něco jako „vzor“ bych řekla :)
  Taky jsem už párkrát fotku přinesla :)

 7. Brácha mě vzal k jeho kamarádovi, ostříhal mě úžasně, vůbec nelituju, že jsem tam byla. I když jsem se strašně bála (do kadeřnictví moc nechodím), poněvadž jsem měla podle mě krásné dlouhé vlasy po polovinu zad, i tak mě brácha přemluvil abych tam šla :D A bráchu taky dobře stříhá a vypadá vždycky skvěle! :)

Diskuze je uzavřena.