Domů Krása & Péče Vlasy Výživové doplňky a kosmetika pro rychlejší růst vlasů ...

Výživové doplňky a kosmetika pro rychlejší růst vlasů 4.75/5 (4)

21

vlasyDneska si opět dáme článek o vlasech, tak snad neurazí, že tématicky podobný tady před pár dny byl a možná i tenhle využijete do budoucna. Hodně v komentářích totiž „frčí“ výživové doplňky.

Není den, kdy by se tady někdo nezeptal na to, jestli po nich skutečně rychleji rostou vlasy, zda splňují to, co slibují a který z nich je nejlepší. Úplně na začátek chci říct, že já osobně jsem toho moc nezkoušela, ale jsem teď často na volném prodeji, kam si hodně slečny a paní pro vlasové doplňky chodí a tak mám v podstatě z první ruky spoustu zkušeností, co které vyhovuje a co komu zas vůbec nezabralo. Zkusím to tak nějak sesumírovat dohromady. Ale ještě než začnu psát – je důležité uvědomit si, že každá z nás je jiná a proto každé nemusí zabírat to samé.

Pojďme si povědět něco málo o La Roche Posay, Biosilu, Donna Hair a o Viadermu.

La Roche Posay – kúra proti vypadávání vlasů Kerium

kúra proti vypadávání vlasů

Nejdřív začneme z trošku dražšího soudku a rovnou vezmeme kosmetiku od značky La Roche Posay, která tedy nepatří k těm úplně nejlevnějším, ale zase hodně lidí tvrdí, že je skutečně kvalitní a vyplatí se investovat do ní.

Vlasová kúra Kerium je určená pro slečny a paní, které trpí nadměrným vypadáváním vlasů, nebo mají hodně slabé a jemné vlasy a chtějí s tím něco udělat. Hodně žen trpí na vypadávání ne celoročně, ale třeba jen ve stresových situacích a proto je i dobré tuhle kúru používat preventivně, když zrovna očekáváme nějaký ten stres.

Chodí nám do lékárny paní doktorka (jméno samozřejmě nebudu uvádět), které je okolo 40 let a má neuvěřitelně slabé, jemné a hodně vypadávající vlasy, do té míry, že musí nosit paruku, protože je to skutečně na první pohled vidět. Tuhle kúru si prý už párkrát koupila a když u nás včera byla znova, tak magistry nestačily zírat, jak super vlasy teď má (hustější a pevnější), o hodně, hodně lepší tak moc, že už denně ani paruku nenosí. Chválí si to celkově spousta žen.

Cena se pohybuje okolo 900 – 1200 Kč za 125 ml, nanáší se pumpičkou nebo sprejem (podle výběru a délky vlasů) a používat by se měl 3x týdně až 1x denně.

Biosil plus

Biosil plus na vlasy

O biosilu jsou tu už dvě recenze, kde přímo popisuji jeho braní + jak spokojená jsem s ním byla. Pokud vás zajímá víc, klikněte na odkaz nad obrázkem. Já biosil beru s menšími přestávkami a skutečně si ho chválím. Je levný a používám ho hlavně kvůli nehtům a docela jsem si i všimla, že sice po něm nemám nijak extra lepší vlasy, ale řekla bych, že rychleji rostou – samozřejmě je to ale jen subjektivní pocit.

Celkově názory na biosil plus jsou hodně sporné. Někdo tvrdí, že mu zkrátka nevyhovuje, někomu zas strašně pomáhá. Podle mě je dobré zkusit ho na vlastní kůži, stojí totiž okolo 70 Kč a tak to nijak nezruinuje účet, i kdyby nevyhovoval. Každopádně neobsahuje vitamíny a látky, které by byly primárně určeny pro „lepší“ vlasy.

Jsou to tabletky, které se polykají a zapíjí vodou, užívají se 1 – 2x denně. Po dvou až třech měsících je lepší udělat v braní měsíční pauzu.

Donna Hair

Donna Hair na růst vlasů

Další doplněk, o kterém se hodně mluví a padlo tady o něm pár slov i tady na blogu v komentářích. Donna dělá dva typy doplňků – na vlasy a nehty. Co se týče toho, který je zaměřený na nehty, o tom moc nevím, protože neznám moc žen, které by ho používalo. Co se ale týče vlasů, tak Donna je skutečně oblíbená a když někdo přijde do lékárny, většinou jde na jistotu s tím, že chce Donnu, protože mu už v minulosti pomohla s vlasy. Konkrétně s kvalitou, růstem a vypadáváním.

Narozdíl třeba od takového biosilu je skutečně primárně určena pro vlasy, takže obsahuje jak vitamíny na růst vlasů, tak i aminokyseliny a nenasycené mastné kyseliny, které jsou v tomhle směru důležité.

Užívá se jedna tobolka denně (v začátku užívání se můžou i 2) a 60 tablet vyjde průměrně na nějakých 400 Kč.

Viaderm complete

Viaderm complete

Viaderm od Walmarku patří k těm nejznámějším doplňkům stravy a nazývám ho takovým dražším biosilem. Viaderm se opět zaměřuje spíš celkově na krásu – na nehty, vlasy a pleť a když se na složení podíváte blíže, zjistíte, že je látkami podobný biosilu – biotin, áčko, zinek plus navíc pupalka nebo měď kvůli pigmentaci vlasů.

Pro Viaderm si k nám chodí nejvíc ženy, které nemají nějaký extra konkrétní problém (např. špatné vlasy), ale takové, které chtějí zkusit něco nového nebo se jim zdá, že nepřijmají dostatek živin – vitamínů a minerálů potravou. Co se týče výsledků, je to tak 50 na 50 (i kvůli tomu ho ráda srovnávám s biosilem, i když chápu, že někoho možná naštvu) – jsou ženy, které si Viaderm kupují pořád dokola a jsou spokojené, znám ale i plno takových, které zkrátka spokojeny nejsou a už by do toho víckrát nešly.

Užívají se 2 tobolky denně (v balení je 60 tablet, tzn. dávka na měsíc) a cena se pohybuje okolo 400 – 500 Kč. 

Před tím než půjdeš „vitamíny“ na vlasy koupit:

Na co bych chtěla upozornit je to, že výživové doplňky, které obsahují nějakou dávku vitamínů nebo minerálů jsou určené hlavně pro ty, kteří nemají dostatek těchto látek v potravě nebo je zkrátka přijímají málo (z různých důvodů, např. někdo nemá rád zeleninu, maso apod.). Pokud máš příjem vitamínů a minerálů vysoký a stejně máš nějaký konkrétní problém, možná to bude v něčem jiném a je možné, že ti vyšší příjem v podstatě nepomůže. Možná ti vlasy rostou pomalu proto, že se o ně špatně staráš, ničíš je, barvíš je a na to mohou být Biosil, Viaderm nebo Donna krátcí. V takovém případě je lepší kouknout se po něčem jako je třeba zmíněný La roche posay.

A ještě jedna věc. Pokud se díváte na cenu, dívejte se i na to, kolik je v balení tablet a jak často se berou. Třeba takový Viaderm má stejně tablet jako Donna a je o trošku dražší, na druhou stranu má vyšší dávkování, tzn. že vydrží méně a tedy vyjde při dlouhodobém používání dráž.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článek30.5.2013
Další článekBlog v nových barvách
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

21 KOMENTÁŘE

  • Myslím, že za zkoušku to určitě stojí, celkově si řadu Kerium lidi hodně chválí. Navíc koukám, že ta cena není tak hrozná:)

 1. Mers, super článek, já si zrovna před nedávnem koupila Viaderm. bylo v tom i vlasové tonikum. tak uvidím. koupila jsem si to proto, že mi začaly nějak víc padat vlasy, mám je jemné a chtěla jsem i to, aby mi trochu povyrostly. živin nevím, kolik mám, zeleninu jím, ovoce se snažím taky, jen to maso mít nemusím. jinak jak tam píšeš o tom barvení. já, kdybych neměla šediny, tak se nebarvím. je mi 28 let a už asi 5 let mám šediny, tak se prostě jednou za měsíc musím obarvit, protože to je šílený. tak uvidím no. pak jsem si řekla, že bych šla asi do biosilu. uvidím no. snad něco pomůže. jinak moooc chválím :o)

  • Tak ono s tím barvením to nebylo myšleno tak, že když chceš mít dlouhé a hezké vlasy, že si je nikdy nesmíš barvit. Přeci jen – znám spoustu slečen a žen, které si vlasy pravidelně barví a mají je krásné. Spíš to bylo mířeno tak, že když je někdo denně odbarvuje, nestará se o ně hezky a je na nich vidět, že tím skutečně trpí, takže že to nějaký Biosil nezachrání:) Jinak dííky:)*

 2. Moc pěkný článek.. Nejspíš si pořídím ten Biosil, protože se mi lámou nehty.. :D*

 3. Prosím, máte někdo zkušenosti s Capillanem? Hodně lidí ho chválí, ale nevím :-)

 4. Podle kadeřnice mám hodně vlasů, ale také hodně padají :/…zkoušela jsem na radu jedné lékárnice šampon alpecin, ale nezdá se mi že by to pomohlo…:// neznáš nějaký šampón co by na to pomohl?

 5. Ahoj Mers, donu hair používá máma mojí kamarádky,je prý užasná chci se zeptat jestli se dá sehnat v lékarně bez předpisu? děkuji moc

  • Samozřejmě dá, všechny doplňky v tomhle článku se dají sehnat bez lékařského předpisu:)

 6. Vypadá to lákavě a zajímavě. Moje kadeřnice mi doporučila na vlasy tablety a sampon od Hair Clinic. Zatím mi nikdy neporadila špatně tak doufám, že ani tentokrát se nesplete :-)

 7. Já osobně znám jenom Biosil, beru ho asi měsíc. Normálně mi vlasy rostou hodně rychle, ale po Biosilu mi rostou vlasy o dost rychleji. Za necelý měsíc mám vlasy delší o skoro centimetr. Pleť mám také trošku lepší, ale nevím, zda je to zapříčíněné jen Biosilem. Hlavní důvod, proč jsem si Biosil koupila byl, abych měla pevnější nehty. V tomto směru až tak velký účinek nevidím, ale určitě jsou o trošku pevnější. Takže já jsem s Biosilem spokojená. :) O zbylých přípravcích jsem pouze slyšela, ale zaujalo mě v tvé recenzi „Donna Hair“, i když cenově je to vyšší.. :)

 8. Ahoj, potřebovala bych menší radu. :/

  Dřív jsem hodně užívala donnu hair, jedno celé balení se mi ocitlo nadne lekárničky a já si ho hodně dlouho nevšimla. Takže když jsem si ted dělala řádnou revizi,(:D) našla jsem ji a zjistila jsem, že prošla 21.12.2011

  Co myslíte, mam jí odevzdat do lékarny? Neboo?

 9. Ahoj, můžu ten Donna hair brát i 2x denně po celou dobu? Stane se mi něco?

 10. ahojte pořebovala bych vědet proč se mi tak moc mastí vlasy ??

  je mi 12

 11. Ahojky,
  můžu brát biosil plus, když zároveň beru vibovit a calcichew (calcium a vitamin D)? Btw máš fakt super blog;) Hrozně ráda na něj chodím a prosím o rady, dneska chci začít cvičení s Jillian už mám stáhl 1. level. Předem díky za odpoveď!

 12. Nevíte někdo, jestli existuje něco na vlasy, co by je chránilo proti úpalu? Mně totiž hrozně moc vadí, když mi v létě na vlasy praží sluníčko a nerada nosím kšiltovky. Neznáte někdo něco?:)

Diskuze je uzavřena.