Domů Sex & vztahy Kluci Vztah na dálku – tipy, jak ho udržet ...

Vztah na dálku – tipy, jak ho udržet 5/5 (1)

0

Vztah na dálku -  Vztah na dálku –  Možná, že se to někdy stalo i tobě. Potkala jsi úžasného kluka, který přesně zapadá do tvé rovnice o skvělém partnerovi. Navíc si jseš stoprocentně jistá, že by se líbil i tvé rodině, no prostě ideál. Má to jeden háček – bydlí podstatně dál než ty, stovky, možná i tisíce kilometrů daleko. Může to fungovat? Já sama jsem jednou takového kluka „na dálku“ měla. Ač byl skvělej a tenkrát jsem byla vážně zamilovaná, upřímně – už bych takový vztah znovu nechtěla.  Podle mě totiž není totiž nad to mít někoho vedle sebe pořád, zazvonit u něj kdykoliv chceš a dát mu pusu kdykoliv se ti zamane, třeba ve tři ráno:-) Mám kolem sebe ale spoustu kamarádek, které mají přítele v jiných koutech světa, což musí být mnohem, mnohem těžší, než když tvůj milý bydlí třeba „jen“ o 50 km dál než ty. Tak jsem trochu zapátrala a posbírala jejich tipy na to, jak takový vztah na dálku udržet.

Samozřejmě ve vztahu záleží na spoustě faktorech a kdekdo by mohl říct, že vzdálenost nemusí být překážkou. Na světě je tolik párů, které mají krásné vztahy, ačkoliv žijí daleko od sebe! Nejdůležitější je důvěra a respekt, čehož je ale potřeba mnohem mnohem víc než u běžného vztahu.

 

Vztah na dálku a komunikace

V dnešní době jsou obrovskou výhodou způsoby komunikace, ať už jsi třeba na Aljašce a tvůj miláček v Thajsku, můžete si volat nebo psát neomezeně a téměř zdarma. Takové naše babičky to měly mnohem těžší, představ si, že bys musela čekat na pošťáka, jestli nějaké psaní přinese:-)

Asi by bylo fajn si co nejdříve ujasnit, co od vztahu oba dva chcete. Jasně, že na něj na prvním rande nevybalíš, že do vztahu jdeš pouze za předpokladu, že ti postaví rodinný dům a k tomu boudu pro labradora, ale každá z nás pravděpodobně vycítí, když to kluk myslí opravdu vážně, nebo když mu jde jenom o nezávazný úlet. Pokud víš, že oba nechcete to samé, neztrácej čas.

Jestli jste se shodli na tom, co od vztahu oba chcete, paráda. Teď už to jen udržet. Je jasné, že s ním budeš chtít být co nejvíc v kontaktu, takže je celkem logické, že tvoje účty za telefon budou pořádná pecka. Je hezké, když jste v kontaktu a dáváte si najevo, že na sebe myslíte. Nezapomeň však, že každý občas potřebuje čas na sebe, takže jestli víš, že jde na pařbu s kamarády, tak ho nech, ať si to pořádně užije. Určitě by ho nebavilo, kdyby ti neustále musel odepisovat na zprávy. Dej si taky pozor, aby se z toho psaní nestala jenom nutnost, brzo by vás to omrzelo.

images (1)

Pokaždé, když se uvidíte, zkuste mít nějaký pestrý program, jasně, že se na sebe budete těšit a budeš si ho chtít co nejvíc užít, ale proč být jenom zalezlí doma? Kino, večeře, nějaký adrenalinový zážitek, něco, na co byste ještě dlouho vzpomínali. Prostě se snažte, ať máte co nejvíc společných zážitků, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

 

Vztah na dálku a žárlivost

Bacha na žárlivost! Vím, že je těžké nebýt podezíravá, když ho nemáš pořád na očích, ale zkus mu důvěřovat. Neustálé otázky typu kde jsi, s kým jsi, by ho mohly pěkně naštvat. Na druhou stranu, ani ty mu nedávej příležitost žárlit. Nemusíš mu hlásit každý svůj krok, ale když bude vědět, že se skvěle bavíš na diskotéce s Katkou, určitě bude klidnější:-)

A co takhle romantické dárky? Já teď trávím nějakou dobu bez své drahé polovičky a jako překvápko jsem mu poslala v obálce jednoduchý vzkaz: „Miluju tě“. Věřím, že ho potěší, vždyť letěl přes půl světa! A nemusí jít jen o takováhle překvapení, existují třeba i zásilkové služby. Největším dárkem pro něj ale stejně budeš ty. images (2)

Buďte si oporou! Mluvte o tom, co se vám přihodilo, a když jednomu z vás nebude nejlíp, buďte tady pro sebe i přes tu vzdálenost. Zavolejte si a povídejte, dejte si navzájem pocit, že jste tu jeden pro druhého.

Už jste někdy společně snili? Plánujte, jak krásný to bude, až budete spolu, až nebudou žádné překážky, které by vám bránili v tom, abyste spolu žili.

Vydrž, vyplatí se to. I když si možná říkáš, že to čekání na to, až jednou budete opravdu spolu a nebude vás čekat žádné loučení, je nekonečné, věř tomu, že není. Co je pár měsíců/let čekání oproti společnému životu?

Pokud máš nějaké složité téma, které chceš vyřešit, nech to raději na osobní setkání. Už vůbec  se nevyplatí to řešit psaním, kde nepoznáš intonaci partnera a kolikrát dobře míněná věc může být pochopená špatně.

Zkus se nefixovat jenom na partnera. Měj své koníčky, věnuj se věcem, které tě baví, uvidíš, že budeš samotu a odloučení snášet mnohem lépe. A když se pak potkáte, tak si ty společné chvíle užijete mnohem více!

Máš taky zkušenosti s láskou na dálku? Vydrželo to?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekLaky na nehty – mých TOP 5
Další článekJak na zplihlé vlasy
Miluju všechno jakýmkoliv způsobem spojné se zdravím a životním stylem. Ve svém okolí působím jako mentorka svých méně zkušených kamarádek, což mě vážně baví! A stejně skvěle se cítím i tady. Předem se omlouvám všem, kteří neradi čtou, protože se při sepisování článků snažím zabíhat vždy maximálně do hloubky a říct vše podstatné. Doufám, že se mi to daří :)