Domů Krása & Péče Jak na zplihlé vlasy ...

Jak na zplihlé vlasy 4.89/5 (9)

4

Jak na zplihlé vlasy – Holky, jste spokojené se svými vlasy? Já moc ne. Teď už je to lepší, ale dřív to byla katastrofa. Zplihlé řídké vlasy, které měly hodně daleko do těch, kterými se pyšnily modelky a herečky v reklamách a filmech. Jasně, vím, že za tím stojí tým kadeřníků a spousta práce, ale stejně mě to štvalo:-) Za těch několik let jsem vyzkoušela spoustu přípravků.

Moc dobrou zkušenost nemám s různými maskami na vlasy, které zaručují větší objem, mám pocit, že mám po nich vlasy ještě zplihlejší a navíc mastné. Budu moc ráda, pokud mi dáte někdo nějaký tip na nějakou masku, která můj názor změní:-)

Jedna moje kamarádka má nádherné vlasy, a když jsem se jí ptala, co používá, řekla, že ocet. Jednoduše si po umytí vlasů udělá „přeliv“ z octa a vody v poměru jeden díl octa na osm dílů vody a je to. Žádná chemie, která by jí vlasy zatěžovala a navíc dosáhne skvělého lesku.
Jak na zplihlé vlasy

Úplně jednoduše můžeš docílit objemu taky tak, že když si budeš vlasy foukat, tak se prostě předkloníš a budeš je foukat v předklonu, tím budou nadýchanější. Občas použiju i lak nebo tužidlo na vlasy, nejlepší zkušenost mám s tím od značky Taft s push-up efektem. Buď ho vstříkávám tak, že vlasy jakoby načechrávám a lak stříkám zespodu, nebo taky v předklonu. Vždycky, když stříkám svrchu, tak mi vlasy víc plihnou.

Navíc jsem začala používat šampony bez silikonů a musím říct, že na mých vlasech je to opravdu vidět. Slovo silikon není potřeba představovat, objevují se v kosmetice, především v té vlasové. Laicky řečeno se postarají o to, aby tvé vlasy lépe „klouzaly“ a tak šly lépe rozčesávat a méně se zacuchávaly. Jak toho dosáhnou? Obalí jednotlivý vlas ochranným filtrem:-) Takovýto ochranný filtr se sice zdá na první pohled děsně fajn, na druhou stranu je většinou tak silný, že jiná výživa, kterou se vlasům snažíme dodat, třeba různými kondicionéry nebo vlasovými spreji, už nemá šanci proniknout do hloubky vlasu. Velké množství silikonu navíc vlasy oslabuje a tím pádem jsou právě slabší a zplihlé.

Jak na zplihlé vlasy – co použít

Existují však i silikony, které jsou rozpustné ve vodě, takže tvoje vlasy nezatěžují permanentně. Ideální by bylo, aby tvůj šampon obsahoval následující typ silikonů:

  • Dimethicone Copolyol
  • Hydroxypropyl
  • Lauryl Methicone Copolyol
  • Polysiloxane

Většinou je nalezneme v kvalitnějších vlasových přípravcích, zeptej se své kadeřnice, určitě ti poradí, kde je sehnat. Když takovéhle šampony občas prostřídáš s přírodními bez silikonů, neměla bys svým vlasům nijak ubližovat a nemusíš se o ně extra bát. Za sebe můžu jedině doporučit šampon od Alverde s výtažkem z oliv.
zplihlé vlasy

Skvělou zkušenost mám i se zeleným pudrem od Schwarzkopf. Nejen, že vlasy neslepuje, není potřeba nějakých extra úprav, ale pak je mám vážně nadýchanější a připadám si skoro jako ta hvězda z reklam:-) Máš taky nějaký tip na to, jak dosáhnout super hřívy?pudr na vlasy

 

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

4 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj. Myslíš že je lepší dojít si ke kadeřnici nebo doma obarvit celé vlasy světlou barvou na přírodní vlasy?

Diskuze je uzavřena.