Domů Rodina & Škola Moje zápisky Začíná mi zkouškové období (Help!)

Začíná mi zkouškové období (Help!)

14

A je to tady, po necelém půl roce to přišlo a od příštího týdne (tj. od 9.1.) mám samé zkoušky. V pondělí mě čeká zápočtový test z přípravy léčiv. Naše vyučující externistka je vcelku pohodová, vím přibližně co v testu bude, takže z přípravy ani takový strach nemám. V úterý odpoledne mě čeká chemie, z které mám fakt vítr. Dnes jsme psali test z rovnic, pH a výpočtů (jak jsem ho napsala se dozvím zítra) a podle úspěšnosti se bude odvíjet úterní zkouška.

Ve středu mě čeká písemný test z anatomie. To byl vždy můj oblíbený předmět, ale za tyhle cca 4 měsíce jsme toho probrali víc, jak na celé střední, takže se to učí velice špatně – informací je moc. V ten samý den mě ještě čeká zkouška z farmaceutické botaniky – nikdy jsem nebyla milovnicí rostlin a zřejmě ani tyhle přednášky a cvičení to  nezmění. Když jsem dnes mikroskopovala, moje jehlice ze stromu záhadně ztratila cévní svazky!

Ve čtvrtek zkoušky završím laboratorní technikou, což je velice triviální a primitivní předmět, takže z toho strach nemám. Ještě mi zbývá dopsat test z řečtiny a latiny, zítra prezetuji jeden projekt za který dostanu zápočet a za týden dostávám zhodnocenou semestrální práci z psychologie.

Na příští týden se tak hrozně moc netěším. Už pár dní nedělám nic jiného než se učím a informace už mi lezou krkem, dlouho jsem se takhle „mozkově“ nenamáhala. Ale útěchou mi je, že když zvládnu všechny zkoušky na poprvé (pokusím se o to), tak mám na tři týdny od školy klid a dovolenou! :)

Držte mi palečky, určitě se ozvu, jak jsem dopadla a Vám přeju, ať máte krásné pololetní vysvědčení!

Mers

Edit: Test z chemie jsem napsala úspěšně, až jsem překvapila sama sebe!

Předchozí článekKouřové líčení + (foto)návod
Další článekPravidelný pitný režim
Mersmerize
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

14 KOMENTÁŘE

 1. Hodně štěstí! Držím palce, aby se ti to povedlo :)
  PS: Mám takový sen jít na farmaceutiku, takže jsem velký fanda těchto článků :D

 2. Držím palce! Taky přemýšlím o farmaceutice, ale když slyším, co mě čeká….. :)!

  • Tak ono tohle „nárazový učení – všechny zkoušky v podstatě najednou“ je na každé VŠ, nemyslím si, že by farmacie byla horší, ale spíš záleží na tom, aby tě to bavilo. Nedokážu si představit, jak bych se to měla naučit, kdybych v tom absolutně neviděla žádný smysl:)

 3. jéžiš, ty toho teda máš :X Tak ti držííím palece:)) Ty to určitězvládneš:)

 4. Ahoj Mers, měla bych otázku. K čemu vlastně přesně slouží pleťové tonikum?
  Jinak určitě držím palce. :))

  • Ahoj, je to hodně podobné jako pleťová voda, jen s tím rozdílem, že víc vypíná pleť, stahuje póry, což pleťová voda nutně nemusí umět:)

 5. Jo jo já se taky netěším na příští týden taky píšeme každý den písemky, až na to že i 3 najednou v jeden den :(

 6. Máš toho moc, jak tak koukám.Ta řečtina a latina je povinná nebo sis jí vybrala dobrovolně?

Diskuze je uzavřena.