Zázračný olivový olej 4.75/5 (4)

olivový olej je využíván už velkou spoustu let pro své blahodárné účinky v různých variantách – ať už v praktickém využití pro zdraví nebo pro krásu, kdy slečny chtějí mít krásné vlasy a pleť a právě olivový olej k tomu může dopomoci.

O této vychytávce jsem se tu už nesčetněkrát zmiňovala a ti, kteří mé články čtou doopravdy s pozorností, si toho už určitě všimli a proto spoustu rad, tipů a receptů v tomhle článku budou už znát. I přes to všechno, ráda to shrnu dohromady a budu ráda, pokud Vám alespoň jediná rada pomůže k tomu, abyste byly krásnější a i spokojenější.

Vlasová maska pro sílu a lesk

Budeš potřebovat:

Panenský olivový olej (množství podle délky vlasů)

Potravinová fólie (alobal, celofán)

Pokud jsou tvé vlasy slabší a chceš je doopravdy pořádně vyživit, tahle olivová maska je pro tebe to pravé. Pomůcky nejsou nijak náročné a  pravděpodobně je většina z Vás bude mít doma. Stačí si vlasy opláchnout vodou, zahřát olivový olej, aby byl příjemný – ani studený, ani horký – a nanést ho do mokrých vlasů. Poté si vlasy zabal do fólie a do ručníku (pokud ručník chceš hodit hned do prádla, tak folii můžeš vynechat) a nech masku působit.

Záleží jen na tobě, jak dlouho masku na vlasech necháš. Můžou to být i dvě nebo tři hodiny, záleží na tobě. Po sundání ručníku je potřeba vlasy doopravdy pořádně se šamponem a kondicionérem umýt.

Pozn. Pokud tě trápí roztřepené konečky, můžeš do zahřátého olivového oleje přidat jeden vajíčkový žloutek

Výživa pro ruce

Budeš potřebovat:

Panenský olivový olej

Misku

Olivový olej se hodí i pro kůži, nejen pro vlasy a konkrétně mám na mysli suché ruce/prsty. Olivový olej si opět zahřej a na 15 minut do něj ponoř ruce. Budou poté krásně hebké.

Pro hydrataci pokožky

Budeš potřebovat:

4 lžíce olivového oleje

2 lžíce citronové šťávy

4 lžíce práškového cukru

Vypsané suroviny do sebe vmíchej – vznikne ti pasta, kterou jako masku můžeš nanést na pokožku a nechat jí 15 minut působit. Poté masku důkladně smyj.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

14 komentářů

 1. Ahoj mohla by si mi poradit? Za 2 roky se chci hlásit na výšku, už teď se dívám po různých stránkách. Ale něco jsem nepobrala je tam: bakalářské, magisterské a navazujícíc magisterské. To právě moc nechápu. Já bych chtěla prvně 3 roky bakaláře a pak 2 roky na toho magistra, ale teď nechápu na co se přihlásit. Jestli na bakalářské a pak na magisterské nebo na navazující magisterské a v tom (je i bakalář). Prostě v tom mám čurbec, moc děkuji za odpověĎ

  • Ahoj, jestli ti bude stačit má rada, bakalářské studium je většinou na 3 roky, tedy 6 semestrů, to už určitě víš :). Magisterské trvá 5 let v kuse a nastupuješ na něj hned po střední škole, tedy součástí je i složení bakalářských zkoušek, pokud se nepletu. A navazující magisterské je možné studovat až po absolvování bakalářského studia a trvá buď 2 nebo 3 roky, záleží na oboru, který chceš studovat :) Takže je jenom na tobě, jestli si troufneš jít rovnou na magisterské a víš, že 5 let studia zvládneš, nebo jestli chceš nejdřív vystudovat jen bakaláře a pak pokračovat na navazujícím magisterském studiu. U většiny oborů je i tato možnost :)

 2. Ano, olivový olej je vážně zázrak, já ho používám právě na vlasy, protože o vlasy pečuji jak nejlépe to jde :)
  Rozhodně mohu říct, že olivový olej je vážně hotový poklad! :)

 3. Určitě vyzkouším vlasovou a pleťovou masku :)

 4. nějak jsem klikla a omylem se mi odeslal prázdný koment, pardon :D

  já si dávám ovliváč hlavně v zimě na vlasy, protože mráz jim dává zabrat a vysušuje snad i víc než v létě sluníčko a nemůžu si ho vynachválit. no a pak každý večer si dávám trochu oliváče na prsty a namažu si s ním na noc obličej a musím říct, že je fakt super. rozhodně stačí troška, ta pleť to vsákne, nebude se vám vc mastit pokožka, to určitě ne. i když lidé jsou individuální.

 5. Ja by som sa chcela spýtať či po tej aplikácii olivového oleja na vlasy, nezostanú vlasy príliš mastné a či olej ide z vlasov v pohode odstrániť.

 6. Všechno jsem vyzkoušela a musím říct že olivový olej je doopravdy zázrak, tohle jsem potřebovala děkuju za rady:)

 7. Vlasy se mi lépe rozčesávájí, ale asi jsem oleje dalo moc protože jsem musela mýt vlasy na dvakrát :D

 8. miluju olivovej olej :))

 9. Vadí, když na vlasy použiji extra panenský olivový olej?

  • Já myslím, že ten je na to právě nejlepší, protože hodně vyživuje, ale musíš ho poté pořádně smýt. :-D

 10. Olivový olej na hodně poničené, vysušené vlasy (žehlením) mám také vyzkoušen. (Kamarádky a dokonce i kadeřnice se mě ptaly, jak to dělám, že si vlasy žehlím denně a mám je, stále, pěkné)Mohu poradit svůj odzkoušený recept, před spaním si vlasy důkladně navlhčit pouze olivovým olejem (před tím nemáčet vodou), na polštář dát starý povlak a jít spát S OLEJEM na vlasech. Ráno olej důkladně vymýt šamponem a vlasy jsou opět vyživené, neelektrizující… Z vlasů jde olej vymýt celkem dobře, jen je potřeba po spláchnutí šamponu znovu našamponovat a opláchnout. Tuto kůru zopakovat i 4X za měsíc (Podle stupně zničení vlasů)

TOPlist