Domů Krása & Péče Pleť Zázračný olivový olej ...

Zázračný olivový olej 4.75/5 (4)

14

olivový olej je využíván už velkou spoustu let pro své blahodárné účinky v různých variantách – ať už v praktickém využití pro zdraví nebo pro krásu, kdy slečny chtějí mít krásné vlasy a pleť a právě olivový olej k tomu může dopomoci.

O této vychytávce jsem se tu už nesčetněkrát zmiňovala a ti, kteří mé články čtou doopravdy s pozorností, si toho už určitě všimli a proto spoustu rad, tipů a receptů v tomhle článku budou už znát. I přes to všechno, ráda to shrnu dohromady a budu ráda, pokud Vám alespoň jediná rada pomůže k tomu, abyste byly krásnější a i spokojenější.

Vlasová maska pro sílu a lesk

Budeš potřebovat:

Panenský olivový olej (množství podle délky vlasů)

Potravinová fólie (alobal, celofán)

Pokud jsou tvé vlasy slabší a chceš je doopravdy pořádně vyživit, tahle olivová maska je pro tebe to pravé. Pomůcky nejsou nijak náročné a  pravděpodobně je většina z Vás bude mít doma. Stačí si vlasy opláchnout vodou, zahřát olivový olej, aby byl příjemný – ani studený, ani horký – a nanést ho do mokrých vlasů. Poté si vlasy zabal do fólie a do ručníku (pokud ručník chceš hodit hned do prádla, tak folii můžeš vynechat) a nech masku působit.

Záleží jen na tobě, jak dlouho masku na vlasech necháš. Můžou to být i dvě nebo tři hodiny, záleží na tobě. Po sundání ručníku je potřeba vlasy doopravdy pořádně se šamponem a kondicionérem umýt.

Pozn. Pokud tě trápí roztřepené konečky, můžeš do zahřátého olivového oleje přidat jeden vajíčkový žloutek

Výživa pro ruce

Budeš potřebovat:

Panenský olivový olej

Misku

Olivový olej se hodí i pro kůži, nejen pro vlasy a konkrétně mám na mysli suché ruce/prsty. Olivový olej si opět zahřej a na 15 minut do něj ponoř ruce. Budou poté krásně hebké.

Pro hydrataci pokožky

Budeš potřebovat:

4 lžíce olivového oleje

2 lžíce citronové šťávy

4 lžíce práškového cukru

Vypsané suroviny do sebe vmíchej – vznikne ti pasta, kterou jako masku můžeš nanést na pokožku a nechat jí 15 minut působit. Poté masku důkladně smyj.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekŠkola líčení: Příprava
Další článekKde to vlastně bydlím?
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

14 KOMENTÁŘE

 1. Ahoj mohla by si mi poradit? Za 2 roky se chci hlásit na výšku, už teď se dívám po různých stránkách. Ale něco jsem nepobrala je tam: bakalářské, magisterské a navazujícíc magisterské. To právě moc nechápu. Já bych chtěla prvně 3 roky bakaláře a pak 2 roky na toho magistra, ale teď nechápu na co se přihlásit. Jestli na bakalářské a pak na magisterské nebo na navazující magisterské a v tom (je i bakalář). Prostě v tom mám čurbec, moc děkuji za odpověĎ

  • Ahoj, jestli ti bude stačit má rada, bakalářské studium je většinou na 3 roky, tedy 6 semestrů, to už určitě víš :). Magisterské trvá 5 let v kuse a nastupuješ na něj hned po střední škole, tedy součástí je i složení bakalářských zkoušek, pokud se nepletu. A navazující magisterské je možné studovat až po absolvování bakalářského studia a trvá buď 2 nebo 3 roky, záleží na oboru, který chceš studovat :) Takže je jenom na tobě, jestli si troufneš jít rovnou na magisterské a víš, že 5 let studia zvládneš, nebo jestli chceš nejdřív vystudovat jen bakaláře a pak pokračovat na navazujícím magisterském studiu. U většiny oborů je i tato možnost :)

 2. Ano, olivový olej je vážně zázrak, já ho používám právě na vlasy, protože o vlasy pečuji jak nejlépe to jde :)
  Rozhodně mohu říct, že olivový olej je vážně hotový poklad! :)

 3. nějak jsem klikla a omylem se mi odeslal prázdný koment, pardon :D

  já si dávám ovliváč hlavně v zimě na vlasy, protože mráz jim dává zabrat a vysušuje snad i víc než v létě sluníčko a nemůžu si ho vynachválit. no a pak každý večer si dávám trochu oliváče na prsty a namažu si s ním na noc obličej a musím říct, že je fakt super. rozhodně stačí troška, ta pleť to vsákne, nebude se vám vc mastit pokožka, to určitě ne. i když lidé jsou individuální.

 4. Ja by som sa chcela spýtať či po tej aplikácii olivového oleja na vlasy, nezostanú vlasy príliš mastné a či olej ide z vlasov v pohode odstrániť.

 5. Všechno jsem vyzkoušela a musím říct že olivový olej je doopravdy zázrak, tohle jsem potřebovala děkuju za rady:)

 6. Vlasy se mi lépe rozčesávájí, ale asi jsem oleje dalo moc protože jsem musela mýt vlasy na dvakrát :D

 7. Olivový olej na hodně poničené, vysušené vlasy (žehlením) mám také vyzkoušen. (Kamarádky a dokonce i kadeřnice se mě ptaly, jak to dělám, že si vlasy žehlím denně a mám je, stále, pěkné)Mohu poradit svůj odzkoušený recept, před spaním si vlasy důkladně navlhčit pouze olivovým olejem (před tím nemáčet vodou), na polštář dát starý povlak a jít spát S OLEJEM na vlasech. Ráno olej důkladně vymýt šamponem a vlasy jsou opět vyživené, neelektrizující… Z vlasů jde olej vymýt celkem dobře, jen je potřeba po spláchnutí šamponu znovu našamponovat a opláchnout. Tuto kůru zopakovat i 4X za měsíc (Podle stupně zničení vlasů)

Diskuze je uzavřena.