Domů Tělo & Zdraví Zdravé smoothie drinky – dobrota, které podlehneš!

Zdravé smoothie drinky – dobrota, které podlehneš!

0

Holky, také vás tak lákají smoothie drinky? Jsou barevné, chutné a bezesporu i zdravé. Dnes se o nich často dočtete v lifestylových magazínech, kde to možná s jejich chválou až příliš přehánějí. Ne, po jejich vypití se z tebe „supergirl“ nejspíš nestane, zaručeně však uděláš něco pro tvou krásu a zdraví. Já jsem si smoothie maker nedávno pořídila, a proto jsem se rozhodla o zkušenosti s ním s vámi podělit : )

Co je smoothie drink?

Smoothie drink je hustý nápoj z ovoce, zeleniny a dalších přísad. Vyrábí se ve smoothie makeru, který má oproti klasickým odšťavňovačům řadu výhod – nedělá tolik nepořádku (nezůstávají zbytky), v nápoji je více živin (všechno se využije), práce s ním je jednoduchá. Pro přípravu zdravého smoothie můžeš použít řadu surovin – ovoce, zeleninu nebo jejich mix, také oříšky, bylinky a další přísady. Chuť smoothie drinku je na tobě. Buď si můžeš vyrobit čistě drink jen z ovoce (moje volba, je mnohem lahodnější), smoothie drink ze zeleniny (nic moc, zeleninu musíš dobře kombinovat), použít však můžeš další nejrůznější přísady. Narozdíl od klasických domácích limonád je smoothie hustší a prospěšné látky v něm jsou daleko koncentrovanější.

smoothie-456814__180
Přísady pro tvé smoothie vybíráš ty!

Smoothie z ovoce nebo zeleniny?

Já osobně preferuju smoothie drink z ovoce, protože je chutnější. Počítat však musíš s tím, že je ovoce sladké, a proto pokud chceš i zhubnout, pij tyhle drinky jen ráno a dopoledne. Zeleninové smoothie je v každém případě mnohem zdravější a může se konzumovat i večer, bohužel není příliš chutné. Rozmixovaná červená řepa s rajčetem na husto není teda nic moc. Můžeš však zvolit cestu kompromisu a do ovocného smoothie přidat kousek mrkve, řepy nebo špenátu, sladká chuť se příliš nezmění. Zapomenout bys však neměla ani na další přísady jako jsou zdravé oříšky a semínka, vločky, bylinky a další.

banana-1610797__180
Banán je častou surovinou, která se do smoothie přidává.

Jak vybrat smoothie maker?

Výběr správného smoothie makeru je velice důležitý. Především by měl být dostatečně silný, aby rozdrtil všechny přísady. Já používám smoothie maker MIX and GO od Russell Hobbs (ale existuje řada jiných dobrých). Jsem s ním spokojená, protože se opravdu snadno ovládá a jeho čištění je také nenáročné, stačí opláchnout pod tekoucí vodou. Je lehký a jeho součástí jsou i bezpečnostní přísavky, díky kterým se mi přístroj při mixování nepřevrací ani nijak „neběhá“ po lince. Cena? Já ho pořídila za necelou tisícovku. Podle mě nemusíš jít hned do dražších přístrojů, když se smoothie drinky teprve začínáš. Důležité je, aby tvůj smoothie maker měl i nádobky na přenos nápoje, tak si svůj zdravý drink můžeš vzít všude s sebou.

Kdy je čas na smoothie?

Já si smoothie dávám místo dopolední a odpolední svačiny. Dobře tě zasytí, protože je husté, a tak mu můžeš dát přednost před nezdravými tyčinkami z automatu. Smoothie je skvělé na hubnutí i pro krásu. Pravidelný přísun vitamínů a správný pitný režim se na tvém vzhledu a kondici jistě podepíše. Mimo to můžeš teď na podzim a v zimě tímto lahodným drinkem posílit svou imunitu.

beverage-15820_960_720
Smoothie drinkem posílíš svou imunitu a uděláš něco i pro krásnou pleť a lesklé vlasy.

Můj smoothie favorit

  • banán, jogurt (bílý nebo ovocný), kousek mrkve, kousek hrušky, dýňová semínka
  • kefír (opět sladký nebo klasický), banán (ten používám vždy, je sladký), chia semínka, borůvky
  • banán, špenát (stačí hrst, chuť to neovlivní), ovesné vločky, pomerančová šťáva, jablko
  • ananas, mleté lněné semínko, pomeranč, jablko

Při výrobě chutí se fantazii meze opravdu nekladou. Inspirovat se můžeš recepty z internetu nebo s ingrediencemi experimentuj sama. Hlavní je, aby ti tvůj smoothie drink chutnal.

Máš recept na lahodné smoothie? Poděl se o něj v komentářích!