Domů Tělo & Zdraví Jíte ananas? Je zdravý. Pro tyto důvody si ho půjdete ihned koupit ...

Jíte ananas? Je zdravý. Pro tyto důvody si ho půjdete ihned koupit 4.67/5 (12)

0
Důvodů, proč si dát ananas je celá řada.
Důvodů, proč si dát ananas je celá řada.
Lákavé exotické ovoce, které má většina z vás spojeno hlavně s obdobím Vánoc, kdy je součástí dekorací ve vašem domě, nebo bytě. A poté ho pochopitelně i sníte. Mimo jiné proto, že zaujme i svou skvělou chutí. Ta však na něm není jediným lákadlem a důvodem, proč je vhodné dopřávat si ho mnohem častěji. Má i řadu jiných pozitiv. Toto je jejich výčet.

Dokáže pomáhat při zdravotních problémech

Skutečně je tomu tak. Pokud nejste příznivkyní různých chemických léků a raději hledáte možné přírodní cesty, které by byly spojeny s léčbou konkrétních problémů, buďte si jista, že na některé z nich může zabrat skutečně ananas. Výčet různých zdravotních rizik, u kterých pomáhá, je celkem vysoký. Řadit sem musíme třeba i astma, stejně jako vysoký krevní tlak. Jestliže vás tyto potíže trápí, díky ananasu můžete pocítit úlevu.

Když jsme u zdravotních problémů, je třeba zmínit ještě jeden. A to poměrně zákeřný, kterým je rakovina. Právě ananas je dobrou volbou, pokud chcete této nemoci předcházet a myslet na prevenci. Unikátem ananasu a jeho složení je to, že umí narušit obaly u rakovinotvorných buněk. Díky tomu si s nimi může lépe poradit klasický lidský organismus. Tedy obranyschopnost, která může pomoci eliminovat případné drobné zárodky této nebezpečné nemoci, o které se v poslední době hovoří stále více. I proto, že neexistuje stoprocentní léčba.

Dokonalá vitamínová bomba

Důvodem, proč pravidelně konzumovat ananas, je také to, že ho lze považovat za dokonalou vitamínovou bombu. Je jenom málo druhů ovoce, které by obsahovalo tolik věcí, jako právě tento exotický druh. Když začneme vitamíny, tak je určitě třeba zmínit vitamin C, stejně jako některé druhy ze skupiny B. konkrétně ty s označením 1, 2 a také 6. Déle obsahuje i řadu prvků, jako jsou tyto:

  • Měď
  • Mangan
  • Draslík

Vše doplňuje také provitamin A, který je mnohem známější jako takzvaný beta karoten, který mimo jiné pomáhá zdraví i kráse vaší pokožky. A nyní, s blížícím se létem, je jeho užívání o to aktuálnější.

Pomůže vám při hubnutí

Diet je celkem velké množství a řada z nich uvádí, že ovoce by mělo být v jídelníčku zařazeno jenom okrajově. Většina těchto diet má ale jednu výjimku. A tou je právě ananas. Ten je typem ovoce, které je během diety naopak velmi vhodné. V první řadě je to proto, že má velmi nízkou kalorickou hodnotu, a přitom je příjemně sladký. Důvodem je jeho složení, ve kterém hraje hlavní podíl voda.

Opomenout však nelze také obsah další důležité látky, kterou je vláknina. I ta je při dietě velmi důležitá. Důvody jsou spojeny s tím, že vláknina dokáže navozovat pocit sytosti, stejně jako podporuje lepší činnost trávení a tedy i lepší využívání živin ze stravy.

Ideální, pokud chcete otěhotnět

Nedaří se vám delší dobu otěhotnět? Dodržujete postupy psané v knihách a máte upravený jídelníček? Pokud v něm není ananas, je to celkem velká chyba. Právě toto ovoce je totiž při snaze o oplodnění velmi prospěšné. Je to z důvodu, že obsahuje látku označovanou jako bromelin. Tak je unikátní v tom, že dokáže výrazně podpořit správné umístění embrya. Mnozí lékaři dokonce doporučují užívání bromelinu v tabletách, ale my naopak klademe důraz na jeho využití z přírodní stravy, a tedy právě prostřednictvím chutného ananasu.

Vaše trávení bude fungovat mnohem lépe

Výše zmíněný bromelin má ještě jedno pozitivum. A to takové, že dokáže výrazně přispívat k celkově lepšímu trávení. Pokud s ním máte problémy, určitě do svého jídelníčku zařaďte ananas. Jezte ho několikrát týdně a můžete si být jista tím, že změnu určitě zaznamenáte. Jeho složení v čele se samotným bromelinem dokáže:

  • Eliminovat pocity nadýmání
  • Vyčistit vaše útroby
  • Zefektivnit využívání živin ze stravy

Také nelze opomenout to, že dokáže prospívat střevní mikroflóře. Tím chceme říci, že pomocí ananasu lze eliminovat i problémy s vylučováním, a to bez ohledu na to, zda se jedná o problémy se zácpou, nebo se jedná naopak o problémy s průjmy.

Umí urychlit hojení zranění

Jedná se o jeho menší vliv, ale ten skutečně existuje. Když nebudete ananas považovat za zázrak, který vám pomůže do druhého dne, buďte si jista, že dobré výsledky opravdu přinese. V jakých situacích konkrétně? Jeho unikátem je to, že dokáže hojit vzniklé otoky, stejně jako umí bojovat proti zánětům a snižovat riziko toho, že vůbec vzniknou. Je také dobrým pomocníkem ve chvíli, kdy máte modřinu a chcete se jí zbavit co možná nejrychleji.

Ananas dokáže podpořit i vaši krásu

Záleží vám na tom, jak vypadáte? Díky ananasu můžete skvěle podpořit svou přirozenou krásu. Rozhodně se nejedná o nic neobvyklého. Může za to kombinace vitaminu C a také manganu. Obojí zajistí, že vaše tělu začne produkovat podstatně více kolagenu, než dříve. A ten je spolu s kyselinou hyaluronovou to nejlepší, co může vaše pokožka mít. Díky zvýšené produkci této látky se můžete těšit hned na několik pozitiv, která přinese. Hlavně je to eliminace vrásek, která souvisí s celkovou vyhlazení. Také nelze zapomínat na to, že se můžete těšit i na zvýšenou pružnost pokožky.

Co si dále o ananasu přečíst?

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.