Zima mi nevadí, ale tohle? Zatím bez hodnocení.

Zima mi doopravdy nevadí. Jsem sice typ člověka, co má nejraději teplíčko, válení v postýlce s čajem a plyšákem do mikrovlnky, ale v zimě nijak extrémně netrpím. Ovšem, když je najednou přes den -11 stupňů a v noci -25, je to trošku vyčerpávající. Hlavně moje dojíždění do školy tím trpí.

Školu mám sice jen cca 15 km od domova, takže cesta vlakem trvá jen pár minut, stejně tak autobusem, ale když je to na trati Brno – Praha hl. nádraží, tak ČD mají neustále zpoždění, v tom horším případě vlaky vůbec nejedou. Kupříkladu dneska ráno (tj. pondělí) jsem měla školu od desíti, vlak mi jel v devět. Vůbec se mi nechtělo vstávat, ale vstala jsem, došla jsem si do sprchy, udělala sváču, nalíčila se, učesala to svoje vrabčí hnízdo a podívala jsem se na internetové jízdní řády, kde mě trklo, že vlak, kterým jsem chtěla jet má 45 minut zpoždění!

S tímhle zpožděním bych nestihla městskou a navíc bych tak jako tak přišla na přednášku pozdě, tak jsem se rozhodla jet autobusem, který vyjížděl o něco dřív. Došla jsem na zastávku, čekala 10 minut – bus nikde, čekala 20 minut – bus nikde, čekala 30 minut – bus nikde. Připadalo mi, že mám omrzliny, takže jsem se naštvala, sbalila si fidlátka a šla domů rozmrznout. Poučení pro příště: Do školy budu jezdit min. o hodinu dřív! Navíc naše auto se také se zimou nekamarádí, tudíž je ta doprava docela složitá. Vůbec nezávidím někomu, kdo musí dojíždět dál.

Kéž by už bylo aspoň to jaro!

Mers

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

4 komentářů

  1. Tak to ti nezávidím.. Já mám školu kousek od domova, i když to jsem zatím na základní. Ale stejně vždycky jsem promrzlá na kost, je to strašný tyhle zimy, už aby bylo aspoň jaro :D

  2. Tak to ti nezávidím. Nikdy jsem neměla ráda vlaky, vždycky mají zpoždění :D. Já chodím naštěstí ráno kilometr pěšky. Nesnáším tuhle zimu, když ani není sníh, tak je to na nic.
    To nové písmo je krásné! :)

  3. Já bydlím na Šumavě a tady bylo v noci (Kvilda-Perla) naměřeno -39,4. Bydlím pár km od Kvildy ve vesnici a cesta v 6:40 na autobus byla naprosto vyčerpávající. Než jsem došla na zastávku měla jsem zmrzlé vlasy a když jsem dorazila do města, kde mám školu, vypadala jsem ještě hůř a pomalu jsem nemohla ohnout nohy. Hrůza. Ráno -24 :-/

TOPlist