Zimní líčení: Péče a tipy Zatím bez hodnocení.

Zima už nezadržitelně klepe na dveře a tak zásobíme naše šatníky a botníky novými kousky oděvů a bot, ale mnoho z nás zapomíná na to, že i líčení bys měla tomuto ročnímu období přizpůsobit. Nejen v tom smyslu, abys byla „in“ a s dobou, ale protože zima často bývá pro naši pleť, řasy a rty velice náročná a proto je vhod zvolit si přípravky, které ti perfektně sednou.

Tvář

Make-up je pro většinu z nás jen estetická záležitost – možná trošku zbytečná, ale věř nebo ne, v zimě se správným make-upem můžeš svou pokožku uchránit od mrazu. Základem je vybrat si dobrý make-up, který bude vyhovovat tvé pleti, v nejlepším případě by měl být alespoň minimálně hydratační, protože zima často dokáže z naší pleti vytáhnout spoustu vlhkosti, díky promrznutí pokožky. V zimě doporučuji používat spíše přirozené odstíny, bronzer nechat spát, protože s ním moc přirozeně působit nebudeš. Vyniknou zde hlavně slečny se světlou pletí, za kterou se určitě nemusí stydět.

Určitě je na místě používat i podklad pod make-up, např. hydratační krém, u něj si ale dávej pozor, hlavně když venku mrzne. Pokud hydratační krém používáš, nejdřív je potřeba nechat ho do pokožky vstřebat a teprve poté vyrazit do mínusových teplot. Doba, kterou bys měla čekat se pohybuje okolo 15ti minut. Takže hydratační krém v zimě použij jako podklad jen když víš, že za minutku nemusíš ven.

Vše zakonči pudrem, který zafixuje make-up a stane se další vrstvou, která tvou pleť může uchránit od kruté zimy.

Oči

Co se týče stínů a barviček, určitě není na místě, to v zimě přehánět a používat extrémně výrazné a teplé barvy. Naopak já jsem zastánkyně barev neutrálních a studených. Je samozřejmé, že nesluší všem, ale dá se najít dobré východisko, které bude přínosem. I když to pro někoho může znít hloupě, že by měl výběr stínů řídit dle počasí, mě se prostě nelíbí, když v zimě, sněhu a větru potkám dívku, která má žluté/zelené/oranžové… oční stíny, které na míli září.

V zimě bych upřednostnila hlavně světle modrou, šedou, béžovou, světlounce růžovou nebo fialovou (do přírodních odstínů). Skvělou věcí jsou i bílé tužky na oči, které dokáží pohled krásně projasnit a z tebe udělat zimní královnu ve velkém stylu.

Hodně dívek se bojí používat řasenky, obzvlášt při počasí, kdy mrzne. Určitě se nemusíš bát – dávej si ale pozor na to, jak kvalitní řasenku si koupíš. Mám zkušenost s tím, že některé značky nejsou pro takové počasí uzpůsobeny a začnou se buďto drolit nebo naopak obtiskávat na horní i dolní víčko, což nevypadá dobře a ruší to celkový efekt líčení. Kromě klasických řasenek můžeš použít občas i ty voděodolné, které díky speciálnímu složení chrání řasy proti mrazu (nezapomeň na dokonalé odlíčení) nebo řasenky vyživující, které dodávají řasám vitamíny a spoustu dalších látek důležitých pro jejich stav a vzhled.

Tužka na oči je pro mnoho z vás samozřejmostí, určitě ale nevypadá pěkně, když ti ve studeném vzduchu slzí oči a po pár minutách se ti tužka rozmaže. Z vlastní zkušenosti moc nedoporučuji používat tužky kajalové, které mají větší tendenci nedržet tam, kde mají a pokud víš, že tvé oči jsou na vítr a zimu citlivé, tak to s tužkou nepřeháněj.

Rty

Rty zimou hodně trpí a pokud používáš rtěnky či lesky na rty, měla bys pečlivě zkontrolovat jejich složení a to, zda se na zimu hodí. Určitě není zbytečnost pravidelně používat balsamy a vyživující směsi, které tvé rty hydratují a postarají se o to, aby nepraskaly. Zkusit můžeš i medový lesk na rty z pravého medu, který si můžeš jednoduše udělat sama, stačí mít při sobě jen med a kartáček. Měkkým (nejlépe dětským) kartáčkem med opatrně a jemně masíruj do rtů a nech působit. Působí to velice ozdravně.

Co se týče barev, dovolit si můžeš i výraznější barvy jako je červená, švestková  nebo vínová (to udávají i trendy pro zimu 2011) – důležité však je, aby jsi nepůsobila moc přeplácaně, tudíž variantu výrazných rtů zvol jen v případě, že nemáš silně nalíčené oči. Velice přirozeně vypadají i „nude“ rty ať už s bezbarvým leskem, balsamem nebo rtěnkou v přirozené barvě.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

4 komentářů

  1. Moc pěkný blog, Mers. Fakt se Vám to povedla. A tenhle článek je taky super :D.

  2. BLOG VYPADÁ NÁDHERNĚ! Už jsem se nemohla dočkat a konečně je tady HURÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! :) :-)

  3. Bezvadný web. Strašně moc se mi líbí.
    A super článek!!

  4. Mersí jsi fakt jednička!!:) :)

TOPlist