Domů Krása & Péče Líčení Zimní líčení: Péče a tipy Zatím bez hodnocení.

Zimní líčení: Péče a tipy Zatím bez hodnocení.

4

Zima už nezadržitelně klepe na dveře a tak zásobíme naše šatníky a botníky novými kousky oděvů a bot, ale mnoho z nás zapomíná na to, že i líčení bys měla tomuto ročnímu období přizpůsobit. Nejen v tom smyslu, abys byla „in“ a s dobou, ale protože zima často bývá pro naši pleť, řasy a rty velice náročná a proto je vhod zvolit si přípravky, které ti perfektně sednou.

Tvář

Make-up je pro většinu z nás jen estetická záležitost – možná trošku zbytečná, ale věř nebo ne, v zimě se správným make-upem můžeš svou pokožku uchránit od mrazu. Základem je vybrat si dobrý make-up, který bude vyhovovat tvé pleti, v nejlepším případě by měl být alespoň minimálně hydratační, protože zima často dokáže z naší pleti vytáhnout spoustu vlhkosti, díky promrznutí pokožky. V zimě doporučuji používat spíše přirozené odstíny, bronzer nechat spát, protože s ním moc přirozeně působit nebudeš. Vyniknou zde hlavně slečny se světlou pletí, za kterou se určitě nemusí stydět.

Určitě je na místě používat i podklad pod make-up, např. hydratační krém, u něj si ale dávej pozor, hlavně když venku mrzne. Pokud hydratační krém používáš, nejdřív je potřeba nechat ho do pokožky vstřebat a teprve poté vyrazit do mínusových teplot. Doba, kterou bys měla čekat se pohybuje okolo 15ti minut. Takže hydratační krém v zimě použij jako podklad jen když víš, že za minutku nemusíš ven.

Vše zakonči pudrem, který zafixuje make-up a stane se další vrstvou, která tvou pleť může uchránit od kruté zimy.

Oči

Co se týče stínů a barviček, určitě není na místě, to v zimě přehánět a používat extrémně výrazné a teplé barvy. Naopak já jsem zastánkyně barev neutrálních a studených. Je samozřejmé, že nesluší všem, ale dá se najít dobré východisko, které bude přínosem. I když to pro někoho může znít hloupě, že by měl výběr stínů řídit dle počasí, mě se prostě nelíbí, když v zimě, sněhu a větru potkám dívku, která má žluté/zelené/oranžové… oční stíny, které na míli září.

V zimě bych upřednostnila hlavně světle modrou, šedou, béžovou, světlounce růžovou nebo fialovou (do přírodních odstínů). Skvělou věcí jsou i bílé tužky na oči, které dokáží pohled krásně projasnit a z tebe udělat zimní královnu ve velkém stylu.

Hodně dívek se bojí používat řasenky, obzvlášt při počasí, kdy mrzne. Určitě se nemusíš bát – dávej si ale pozor na to, jak kvalitní řasenku si koupíš. Mám zkušenost s tím, že některé značky nejsou pro takové počasí uzpůsobeny a začnou se buďto drolit nebo naopak obtiskávat na horní i dolní víčko, což nevypadá dobře a ruší to celkový efekt líčení. Kromě klasických řasenek můžeš použít občas i ty voděodolné, které díky speciálnímu složení chrání řasy proti mrazu (nezapomeň na dokonalé odlíčení) nebo řasenky vyživující, které dodávají řasám vitamíny a spoustu dalších látek důležitých pro jejich stav a vzhled.

Tužka na oči je pro mnoho z vás samozřejmostí, určitě ale nevypadá pěkně, když ti ve studeném vzduchu slzí oči a po pár minutách se ti tužka rozmaže. Z vlastní zkušenosti moc nedoporučuji používat tužky kajalové, které mají větší tendenci nedržet tam, kde mají a pokud víš, že tvé oči jsou na vítr a zimu citlivé, tak to s tužkou nepřeháněj.

Rty

Rty zimou hodně trpí a pokud používáš rtěnky či lesky na rty, měla bys pečlivě zkontrolovat jejich složení a to, zda se na zimu hodí. Určitě není zbytečnost pravidelně používat balsamy a vyživující směsi, které tvé rty hydratují a postarají se o to, aby nepraskaly. Zkusit můžeš i medový lesk na rty z pravého medu, který si můžeš jednoduše udělat sama, stačí mít při sobě jen med a kartáček. Měkkým (nejlépe dětským) kartáčkem med opatrně a jemně masíruj do rtů a nech působit. Působí to velice ozdravně.

Co se týče barev, dovolit si můžeš i výraznější barvy jako je červená, švestková  nebo vínová (to udávají i trendy pro zimu 2011) – důležité však je, aby jsi nepůsobila moc přeplácaně, tudíž variantu výrazných rtů zvol jen v případě, že nemáš silně nalíčené oči. Velice přirozeně vypadají i „nude“ rty ať už s bezbarvým leskem, balsamem nebo rtěnkou v přirozené barvě.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJak vybrat žehličku na vlasy?
Další článekPřípravky, které ochrání tvé vlasy
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

4 KOMENTÁŘE

  1. BLOG VYPADÁ NÁDHERNĚ! Už jsem se nemohla dočkat a konečně je tady HURÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! :) :-)

Diskuze je uzavřena.