Přípravky, které ochrání tvé vlasy Zatím bez hodnocení.

Na tvoje vlasy denně působí mnoho vlivů, které mohou mít špatný dopad na jejich stav – může to být jídelníček, okolní prostředí nebo také to, jak se k nim chováš a jak o ně pečuješ. Tento faktor je nejdůležitější, pokud své vlasy namáháš prostřednictvím fénu, žehličky nebo kulmy, které tvarují účes za pomoci horkého vzduchu. I když je určitě důležité, abys vypadala dokonale, horký vzduch vlasy nijak nešetří a pokud se tohoto postupu při dotváření konečného vzhledu nechceš vzdát, měla bys začít přemýšlet nad tím, jak své vlasy ochráníš. Pokud to neuděláš a denně si je budeš žehlit, pravděpodobně je velice oslabíš.

Jednou z nejpřijatelnějších a cenově dostupných možností, jsou přípravky k termoochraně tvých vlasů – tedy přípravky, které vlas chrání před spálením, extra horkým vzduchem a snaží se ho hydratovat, což spousta dívek určitě ocení. Slyšela jsem spoustu názorů, že takové „vymoženosti“ jsou zbytečné, stejně nepomáhají a vlasy se zničí, tak jako tak – tudíž není potřeba, něco takového používat. Z vlastní zkušenosti tento názor ale nezastávám a proto doporučuju najít a koupit správný přípravek na ochranu tvých vlasů, protože oni si to zaslouží. Sama na sobě totiž pozoruji, jak vypadají moje vlasy při používání  a nemohu si stěžovat.

Většina takových přípravků ti nabízí spoustu dalších výhod – může to být uhlazený vzhled pro dokonale rovné a vyžehlené vlasy, delší výdrž tvého účesu nebo lesk. Stačí jen zajít do drogérie a vyzkoušet to. Právě v drogériích jich najdeš největší množství a tam je nejlepší začít. Vyhraď si čas, podívej se do části pro péči o vlasy a zauvažuj, co by asi bylo pro ně nejprospěšnější. Dívky, které trpí poškozenými či roztřepenými konečky, určitě uvítají takové přípravky, které slibují zdraví vlasů, dostatek vitamínů. Slečny s vlnitějšími vlasy, kterým vyžehlený účes nevydrží, by měly vyzkoušet ty s funkcí delší výdrže a uhlazení apod. Je však důležité pořádně si přečíst, zda slouží jen jako styling (pouze pro hezčí vzhled) nebo vlasy i chrání při žehlení a kulmování.

Cena takových přípravků nebývá nijak extrémně vysoká a i při denním používání je nespotřebuješ hned, takže se nemusíš bát, že bys za týden musela dokupovat a vzdávat se svého kapesného ve prospěch svých vlasů. Mě osobně jedna lahvička vydrží i čtyři měsíce – záleží na velikosti, množství a častosti používání.

Na trhu můžeš nalézt několik druhů od sprejů, mlék nebo gelů. Největší rozdíl je tu v konzistenci a způsobu nanášení – některé se aplikují pouze na mokré vlasy, jiné můžeš použít i na suché. Vždy si přečti návod na obalu výrobku, mělo by tam být konkrétně napsáno, jakým způsobem se výrobek používá, kdy je vhodné ho použít.

Doporučit Vám mohu tří výrobky, všechny od značky Loreal, s kterou mám v tomhle ty nejlepší zkušenosti. Pro výdrž vlnek a ochranu při kulmování ti určitě přijde vhod Loreal – Hot curl. Růžová lahvička, která ochrání tvé vlasy před kulmou a tvoje vlny ti déle vydrží. Je možné ho použít jak na suché, tak mokré vlasy a krásně voní. Cena: 99 – 129 Kč

Ze stejné série je tu výrobek Loreal – Hot straight, který je naopak určen pro rovné vlasy. Aplikuje se taktéž do mokrého či suchého účesu a tvoje vlasy před žehličkou spolehlivě uchrání. Oba dva přípravky jsou aktivovány teplem, to znamená, že je zbytečné použít Hot curl na copánky nebo natáčky, které si necháváš přes noc, protože přípravek začne spolehlivě tužit až když se k vlasům dostane teplo. Cena: 99 – 129 Kč.

A nakonec to, co používám v současné době Loreal – Silk Gloss Hot Straight, který tvé vlasy ochrání před teplem, ale je určen pro žehlení po kterém jsou vlasy uhlazené , lesklé, hebké na dotyk a nekrepatí se. Můžeš ho zakoupit ve formě spreje nebo mléka a určitě ho mohu doporučit. Cena: 120 – 150 Kč.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

13 komentářů

 1. Tyjo,blog se vážně poveld!!:) Všechny 4palce nahoru !:) Jen tak dál:)

 2. Moc se to povedlo =) Design je krásný, jednoduchý, nepřeplácaný.. Moce se mi to líbí =)

 3. Daniela Břížďalová

  Blog je úžasný! :)
  Krásně přehledný a ty barvy jsou hezké, takové

 4. Máš to tu krásný :)

 5. Daniela Břížďalová

  * takové světlé, že to nevadí do očí!
  Prostě skvělé! ;)

 6. Jéé přípravek Hot straight jsem si nedavno poridila a nemuzu si ho vynachvalit , je super :) A webovky se Vám naprosto povedly ;)

 7. Téda.. nebyla jsem tu tak týden dva, ..a čučím!! blog se krásně vyvedl!

 8. Ahoj :)
  chtěla jsem se zeptat, před žehlením si vlasy nastříkám tím ochranným sprejem a pak vyžehlím a někdy si je chci po žehlení i natočit – mám si je znovu přestříkat? Nebo stačí jednou před žehlením? :)

 9. ahoj mers …… Já mám loreal silk gloss hot straight ve spreji….. Když si to nastříkám na vlasy mám to nechat uschnout nebo to můžu žehlit když mám vlhké vlasy od toho spreje?????

  • Ahoj, je určitě nejlepší vlasy rozčesat a chvilku počkat, než sprej uschne

 10. Ahoj… prosimtě mám sprej, bude to mít stejný účinek když si ten sprej nastříkám večer na umyté vlasy a ráno pk budu rovnou žehlit?…. Budu mít pořád ty vlasy ochráněné? děkuji

  • Ahoj, to určitě ne – mezitím se ten sprej z vlasů dostane pryč. Naprosto ideální použití je vlasy ráno umýt, použít přípravek a žehlit. Pokud si je ale chceš mýt večer, tak si je umyj a přípravek použij až ráno na suché vlasy:)

TOPlist