Domů Trendy & Fashion Módní tipy Získej své profi fotky! Zatím bez hodnocení.

Získej své profi fotky! Zatím bez hodnocení.

7

Co v dnešním světě plném sociálních sítích a virtuální komunikace znamená fotografie? Jak už tu padlo mnohokrát, je to naše vizitka! Něco, co tvoří první dojem na tvém profilu, něco, čím můžeš spolehlivě zaujmout nebo odradit.

Pořídit fotky a dostat je do počítače není nic náročného. Postačí ti k tomu jen fotoaparát a PC – to je pro mladé dívky standardní vybavení a většina z nás si nějakou tu fotečku může bez problémů pořídit.

Pokud se ale chceš lišit, mít pěkné a zároveň kvalitní fotky, které nebudou foceny před zrcadlem, nebudou stejné jako mají tvoje kamarádky a zaujmou, máš skvělou možnost zajít za profesionálním fotografem a není to nic, čeho by ses musela bát. Dobrý fotograf podtrhne tvou krásu,  vyfotí a dá ti kvalitní snímky. Nasměruje tě, řekne, co vypadá na fotkách dobře, jak si stoupnout, jak se tvářit, ale zároveň tě do ničeho co nechceš, nebude nutit.

Sehnat v dnešním světě, který je službami přímo přeplněn, fotografa není nic těžkého. Ze všeho nejvíce ti napoví internet a webové stránky, kde můžeš sehnat stovky inzerátů, nabídek na focení, ale i poptávek po modelkách a dívkách, které by byly ochotny nafotit profi fotky.

Ceny se liší a záleží na tom, na koho narazíš. Zatímco ti nejznámější „profíci“ si za hodinku focení řeknou nehoráznou sumu, existují i takoví, kteří se ti budou věnovat času více a řeknou si o polovinu méně. O ceně se můžeš informovat na jejich webových stránkách, kde je většinou přehledně vypsaná služba (co zahrnuje, kolik minut/hodin focení) + její cena. Stejně tak se vždy podívej na reference a na pořízené fotografie.

Cena profesionálního focení je různá – záleží na době focení, na počtu fotek, na tom, zda fotograf fotky upraví apod. Většinou se celková suma pohybuje okolo 1.000 – 8.000 Kč.

Před samotným focením je zbytečné být nervózní. Pokud jsi mladší slečna, vždy doporučuju vzít si sebou rodiče nebo alespoň kamarádku (aspoň nebudeš mít strach). Vždy se domluv s fotografem na přesné hodině, na tom, co si sebou máš vzít, kde budete fotit a zda služba zahrnuje i vizážistku, nebo se máš sama nalíčit.

Profi fotky můžeš použít v podstatě kamkoliv. Můžeš si je dát na svůj profil na facebook, založit si stránku (popř. book) a nabízet se jako modelka, můžeš fotky dokonce dát svému příteli jako dáreček nebo rodičům jako zarámované překvapení k Vánocům či k narozeninám. Záleží jen a jen na tobě, jak je využiješ.

A teď přijde to velké překvapení, které Vám slibuji už nějaký ten týden. Vím, jak je pro spoustu z Vás důležité mít fotky pěkné a kvalitní a proto budeš moci v další soutěži, která se tu na blogu za pár dní objeví, soutěžit o fotografické služby v hodnotě 1.490 Kč od pražského fotografa Davida Michalíka, od kterého jsou pořízeny všechny fotky, které jsi v tomto článku mohla spatřit. Více se dozvíš v samotné soutěži!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekJednoduchý drdol + (foto)návod
Další článekMoje poslední knížky I.
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

7 KOMENTÁŘE

  1. Super článek, to je u tebe už samozřejmé, ale to překvápko na konci – BOMBA! Úžasnej nápad, Mers :)

  2. Takové fotky bych nafotit chtěla, ale jsem strašná stydlivka :D
    Soutěž mě překvapila! :)

  3. Mersí, mohla ybs napsat taky článek nebo typy, na jeké téma fotit, nebo co si vzít na sebe ? Mám totiž možnost mít profi fotky, ale mám si vybrat, kde a co. Děkuju

  4. Povedený článek. Ahoj chtěla bych se zeptat jestli nezvažuješ zakoupení BB Krému Od Garnier ?

    • Ahoj, samozřejmě jsem o tom už přemýšlela, ale nevím jestli do toho jít. Mám doma už strašnou spoustu make-upů apod. věciček a tak nevím, jestli tohle nebudou vyhozený penízky, ale tak… jak se znám, tak ho koupím:D

    • Já bych ho chtěla koupit mamce k narozeninám udělala by jsi pak i recenzi. Moc by mi pomohla: děkuju

Diskuze je uzavřena.