Získej své profi fotky! Zatím bez hodnocení.

Co v dnešním světě plném sociálních sítích a virtuální komunikace znamená fotografie? Jak už tu padlo mnohokrát, je to naše vizitka! Něco, co tvoří první dojem na tvém profilu, něco, čím můžeš spolehlivě zaujmout nebo odradit.

Pořídit fotky a dostat je do počítače není nic náročného. Postačí ti k tomu jen fotoaparát a PC – to je pro mladé dívky standardní vybavení a většina z nás si nějakou tu fotečku může bez problémů pořídit.

Pokud se ale chceš lišit, mít pěkné a zároveň kvalitní fotky, které nebudou foceny před zrcadlem, nebudou stejné jako mají tvoje kamarádky a zaujmou, máš skvělou možnost zajít za profesionálním fotografem a není to nic, čeho by ses musela bát. Dobrý fotograf podtrhne tvou krásu,  vyfotí a dá ti kvalitní snímky. Nasměruje tě, řekne, co vypadá na fotkách dobře, jak si stoupnout, jak se tvářit, ale zároveň tě do ničeho co nechceš, nebude nutit.

Sehnat v dnešním světě, který je službami přímo přeplněn, fotografa není nic těžkého. Ze všeho nejvíce ti napoví internet a webové stránky, kde můžeš sehnat stovky inzerátů, nabídek na focení, ale i poptávek po modelkách a dívkách, které by byly ochotny nafotit profi fotky.

Ceny se liší a záleží na tom, na koho narazíš. Zatímco ti nejznámější „profíci“ si za hodinku focení řeknou nehoráznou sumu, existují i takoví, kteří se ti budou věnovat času více a řeknou si o polovinu méně. O ceně se můžeš informovat na jejich webových stránkách, kde je většinou přehledně vypsaná služba (co zahrnuje, kolik minut/hodin focení) + její cena. Stejně tak se vždy podívej na reference a na pořízené fotografie.

Cena profesionálního focení je různá – záleží na době focení, na počtu fotek, na tom, zda fotograf fotky upraví apod. Většinou se celková suma pohybuje okolo 1.000 – 8.000 Kč.

Před samotným focením je zbytečné být nervózní. Pokud jsi mladší slečna, vždy doporučuju vzít si sebou rodiče nebo alespoň kamarádku (aspoň nebudeš mít strach). Vždy se domluv s fotografem na přesné hodině, na tom, co si sebou máš vzít, kde budete fotit a zda služba zahrnuje i vizážistku, nebo se máš sama nalíčit.

Profi fotky můžeš použít v podstatě kamkoliv. Můžeš si je dát na svůj profil na facebook, založit si stránku (popř. book) a nabízet se jako modelka, můžeš fotky dokonce dát svému příteli jako dáreček nebo rodičům jako zarámované překvapení k Vánocům či k narozeninám. Záleží jen a jen na tobě, jak je využiješ.

A teď přijde to velké překvapení, které Vám slibuji už nějaký ten týden. Vím, jak je pro spoustu z Vás důležité mít fotky pěkné a kvalitní a proto budeš moci v další soutěži, která se tu na blogu za pár dní objeví, soutěžit o fotografické služby v hodnotě 1.490 Kč od pražského fotografa Davida Michalíka, od kterého jsou pořízeny všechny fotky, které jsi v tomto článku mohla spatřit. Více se dozvíš v samotné soutěži!

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

7 komentářů

 1. Super článek, to je u tebe už samozřejmé, ale to překvápko na konci – BOMBA! Úžasnej nápad, Mers :)

 2. Takové fotky bych nafotit chtěla, ale jsem strašná stydlivka :D
  Soutěž mě překvapila! :)

 3. Páni, to bude suprová soutěž!

 4. Mersí, mohla ybs napsat taky článek nebo typy, na jeké téma fotit, nebo co si vzít na sebe ? Mám totiž možnost mít profi fotky, ale mám si vybrat, kde a co. Děkuju

 5. Markét :)

  Povedený článek. Ahoj chtěla bych se zeptat jestli nezvažuješ zakoupení BB Krému Od Garnier ?

  • Mersmerize

   Ahoj, samozřejmě jsem o tom už přemýšlela, ale nevím jestli do toho jít. Mám doma už strašnou spoustu make-upů apod. věciček a tak nevím, jestli tohle nebudou vyhozený penízky, ale tak… jak se znám, tak ho koupím:D

  • Já bych ho chtěla koupit mamce k narozeninám udělala by jsi pak i recenzi. Moc by mi pomohla: děkuju

Napsat komentář

Tvůj email nebude zveřejněn.Povinné pole jsou označeny *

*

TOPlist