Domů Krása & Péče (Foto)návody Jednoduchý drdol + (foto)návod ...

Jednoduchý drdol + (foto)návod 4.92/5 (13)

19

Dnešní (foto)návod  zaměřím na téma drdoly. Ty bývají o něco těžší než jiné účesy a chce to vcelku trénink na to, naučit se hezký a složitější drdol – protože na zadní stranu hlavy si nevidíme (bohužel). Pokud si tedy začneš dělat složitější drdůlek, doporučuji dát si naproti sobě (před sebe a za sebe) dvě zrcadla, abys v jejich odraze viděla, jak výsledek vypadá.

V tomto (foto)návodu ti předvedu jeden z těch lehčích, ale vcelku pěkných drdolů. Je rychlý a nepotřebuješ na něj nic speciálního. Ideální účes pro ráno, když se ti nechce mýt vlasy a ani přemýšlet nad složitějším účesem. Celková „výroba“ drdolu zabere cca 5 – 10 minutek, podle toho, jak to máš nacvičené.

Co budeš potřebovat?

Gumička v barvě tvých vlasů, aby byla co nejméně vidět je samozřejmostí. Stejně tak si připrav k ruce pinetky, kterými drdol upevníme. Na svoje vlasy (délka pod lopatky) jsem potřebovala čtyři pinetky.

Pokud chceš, aby účes déle vydržel, připrav si k ruce lak na vlasy. Stejně tak jestli chceš dosáhnout „uhlazenějšího“ drdolu, vezmi si k ruce tužidlo.

Krok 1

Vlasy pořádně pročešeme a uděláme jednoduchý, triviální culík na temeni hlavy.

Krok 2

Z culíku upleteme cop ze tří pramenů. Záleží jen na tobě, jak moc pevný cop bude, odrazí se to i na celkové podobě drdolu. Já jsem volila střední variantu – neutahovala jsem ho moc, ani málo. Po upletení vlasy zagumičkuj.

Krok 3

Až dopleteš a upevníš cop, chyť ho za dolní konec a začni omotávat, kolem jeho osy. Je jedno, zda zvolíš směr doprava nebo na druhou stranu.

Krok 4

Až celou délku vlasů obmotáš, konec copu i s gumičkou (popř. ji můžeš sundat) zastrč pod namotané vlasy a konec začni upevňovat pinetkami.

Krok 5

Až se ti bude zdát, že je drdol pevný a nespadne, můžeš vlasy přelakovat a je hotovo!

Konečná podoba účesu záleží na tom, jak moc cop utáhneš a jak pevně ho obmotáš a zasponkuješ. Na první fotce můžeš vidět „volnější“ variantu drdolu, na druhé zase drdol pevnější.

Volnější varianta drdolu
Utaženější varianta drdolu

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekZačínám s líčením
Další článekZískej své profi fotky!
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

19 KOMENTÁŘE

 1. Já jsem na všechny manuální činnosti včetně vytváření účesů úplně levá, ale o tohle bych se snad pokusit mohla ;)

 2. Moc krásný drdol Mers.. hned jsem ho sama zkoušela a nejdou mi vlasy zastrčit pod gumičku, asi to chce ještě trénink..:) Ale vážně skvělý fotonávod, snad se časem naučím..:)

  • Nevím, jak to teď myslíš:D Až vlasy namotáš na temeni, nemusíš zastrkávat konec za tu horní gumičku (to je fakt těžký), ale zastrčíš ten kousek jen pod ten cop cos namotala a tam to jen zasponkuješ aby to drželo (a nebylo vidět) :)

 3. Určitě to někdy zkusím. Ale upléct si cop sama sobě? No uvidím. Jinak pěkný fotonávod takový hezky podrobný.

 4. Ahoj Mers, nechtěla bys udělat návod na French Twist? Já to zkoušela z youtube, kde k tomu pooužívají pinetky, to je ale moc složité. Právě jsem doteď neuměla nai rybí cop, ale od tebe to nějak líp chápu, takže nechceš teda ten návod zkusit udělat?

 5. Ten drdůlek je úžasný! Šel i na mých krátkých sestříhaných vlasech a vypadá bombově! Navíc zebere 2min takže na ráno perfektní.

 6. Presne pred týždnom som podstupila plastickú operáciu odstavajúcich ušníc :) takže už si budem môcť robiť nejaké takéto účesy :)

 7. Ahoj máš hodně pěkné vlasy prosím o další fotonávody jsou super hlavně teď v parných dnech…

 8. Super, tenhle účes mám ráda :) Akorát mám sestříhané vlasy, tudíž si nedělám pletené copy,nedrží mi..takže tohle asi nic pro mě.
  Btw. máš fakt krásný vlasy! :)

 9. Začíná mě mrzer, že jsem si nechala setříhat vlasy. :) Přicházím o spousty účesů a bohužel i o tenhle, jelikož zapletený cop mi nejde. :((

 10. Děkuju za inspiraci!!! Povedl se hned na poprvé!!! :-) Ale ještě jsem si ho trošku vylepšila. Culík jsem si rozdělila na tři části a z každé upletla cop. Pak jsem z těch copů upletla jeden velký a zamotala do drdolu. Vypadá to hezky propracovaně!!! :-D

Diskuze je uzavřena.