Domů Krása & Péče (Foto)návody Žluto-hnědé líčení + (foto)návod ...

Žluto-hnědé líčení + (foto)návod 4.86/5 (7)

15

Pro některé z Vás bude tohle líčení hodně výrazné, pro některé bude nositelné i na den – to si určete samy, podle toho, jak se normálně líčíte. Já osobně mám kombinaci žluté a hnědé ráda, protože když zvolíš správné odstíny, make-up vypadá o mnoho slušivěji a hlavně přirozeněji než jiné studené barvy (modrá apod.)

Ti, co mají přidaný facebook ProSlečny, už konečný vzhled líčení viděli, takže pro  ně to nebude žádná novinka. Na postupu není nic složitého, líčení budeš mít během pár minutek zvládnuté, což je určitě další jeho plus. Tady je další (foto)návod, doufám, že se bude líbit.

Co budeš potřebovat:

Krom běžné dekorativní kosmetiky jako je make-up, pudr, tvářenka si obstarej kombinaci stínů ve žluté a hnědé. Nemusí být spolu na paletce, důležité je, aby měly podobný tón – tedy pokud zvolíš metalickou hnědou, je fajn, když i žlutá bude v tomtéž duchu. Konkrétně si tedy připrav žluty stín, tmavě hnědou a tmavě žlutou (popř. světlounce hnědou).

Já osobně bych nevolila černé orámování očí, mnohem přirozeněji bude působit buď hnědá tužka na oči nebo místo ní můžeš použít zmíněný hnědý oční stín.

Krok 1

Nejprve si vezmi k ruce žlutý odstín, který nanes do vnitřního koutku oka, a cca do poloviny horního víčka. Pokud zvolíš světle žlutou, s metalickým nádechem (jako jsem vybrala já), pohled ti krásně prozáří a oči opticky zvětší.

Krok 2

Od vnější části oka nanes tmavě hnědou a snaž se, aby mezi žlutou a hnědou nevznikal ostrý přechod. Vezmi štěteček a jemně barvy v místě jejich „střetnutí“ přejeď.

Krok 3

Poté si buď vezmi hnědou tužku na oči nebo úzký štětec na oční stíny s tmavě hnědou a udělej si na dolním oku úzkou linku, kterou můžeš lehce rozmazat, aby líčení nepůsobilo moc tvrdě.

Krok 4

Na dalším obrázku jsem ti pro jistotu vytečkovala oblast, kam máš nanést tmavě žlutou (nebo světlounce hnědou). Dávej si pozor na to, aby tebou zvolený odstín byl doopravdy jemný a ne moc viditelný, jinak budeš působit zmalovaně. Oční stín tedy nanes až k obočí.

Krok 5

Tím líčení končí, samozřejmě na konec použij řasenku. Já použila i kleštičky na řasy, aby oko vypadalo větší.

Líbil se vám článek? Ohodnoťte ho, budeme rádi.

Předchozí článekPřekonej svoji stydlivost
Další článekPéče o žehlené vlasy
Je mi 22 let, pocházím a dodnes žiji v Kutné Hoře a až vystuduju, pravděpodobně Vám budu vyrábět nebo prodávat léky (můj studijní obor je farmacie). Moje pravé jméno je Lucie, ale na internetu mě můžete potkat pod nickem Mersmerize, na který jsem přišla asi před dvěma lety, díky mé oblíbené hře Final Fantasy. Blog na kterém se právě teď nacházíte jsem založila 14. listopadu 2010 a vznikl ze dvou důvodů. Ten první byl, že jsem se potřebovala ze všeho vypsat, informovat o tom, že tu taky jsem a druhý důvod byl pomoci ostatním mladým slečnám, které si s něčím nevědí rady. Nejsem všeznalá, nevím a nevyznám se ve všem, ale jsem učenlivá a ráda se dozvídám nové věci.

15 KOMENTÁŘE

  1. Ahij Mers máš nádherné oči. :) Mohla bych se zeptat jakou používáš řasenku a popčípadě kolik stojí? Děkuji moc :)

  2. Jé, to je nádherný! Škoda, že nemám žluté stíny, zkusím to s takovými zlatými, ale to asi nebude ono :/

  3. je to krásné:) určitě vyzkouším. jenom bych se chtěla zeptat,nemáš něaký tip na matné stíny????? nikde je nemůžu sehnat :/ děkuju :)

    • Matné stíny? Já po nich koukám u Astor – Matte&Shine je duo očních stínů a jeden z nich je krásně matný, druhý třpytivý a dají se skvěle kombinovat:)

  4. Mers ještě jeden dotaz,trháš si obočí sama nebo chodíš na kosmetiku?

    • No, na ty úplně první trhání jsem byla na kosmetice, ale já mám s obočím hodně problémů. I když jsem tmavovláska, tak ho mám hrozně moc světlé a docela řídké, tudíž ho vytrhávám minimálně a občas trošku dokreslím, aby bylo tmavší a hodilo se k vlasům, jinak to vypadá divně:)

    • Proč by ne – já mám takovou metalickou žlutou, je trošku do zlata, takže si myslím, že by to nemuselo vypadat úplně špatně:)

Diskuze je uzavřena.